AlolaDex #1 – Meowth

Alola! Chciałbym wystartować z nowym cyklem pod nazwą AlolaDex. W każdej odsłonie opisywany będzie jeden losowy alolański Pokemon, wraz z jego ewolucjami. Cykl rozpocznie Meowth i jego ewolucja Persian.

Meowth to Pokemon kot typu normalnego, znany już w pierwszej generacji. Na Alola istnieje jego forma regionalna, która ma typ mroczny. Pokemony te różnią się również wyglądem – zwykły Meowth posiada jasne futerko oraz brązowe tylne łapy, końcówkę ogona i wnętrze uszu. Alolańska forma ma inne umaszczenie.

Meowth
Alolańska forma Meowtha

 

Meowth zamieszkuje przede wszystkim miasta. Zna ruch Pay Day, dzięki czemu jest w stanie stworzyć monety, które tak bardzo uwielbia. Interesują go również okrągłe rzeczy i błyskotki. Najbardziej znanym Meowthem jest członek Zespołu R. W przeciwieństwie do innych przedstawicieli swojego gatunku, chodzi on na dwóch łapach i zna ludzką mowę, co czyni go jednym z najbardziej inteligentnych Pokemonów.

Persian to Pokemon kot, który ewoluuje z Meowtha na 28 levelu. Natomiast forma alolańska zmienia się pod wpływem wysokiego poziomu przyjaźni. Zwykły Persian ma typ normalny, natomiast forma regionalna mroczny. Umaszczenie jest podobne, jak u Meowtha, jednak alolański Persian ma znacznie większą głowę, a jego kryształ znajdujący się na czole jest koloru niebieskiego, a nie czerwonego, jak u zwykłego.

Persian
Alolańska forma Persiana

     

Persiany to Pokemony o trudnym charakterze. Często są kapryśne, potrafią drapać bez powodu. 6 wąsów pozwala badać otoczenie, w którym się znajdują. Ponadto, złapanie nie sprawia, że stają się potulne. Największą wadą tych Pokemonów jest jednak ogromne lenistwo. Najbardziej znanym Persianem jest ten, który należy do Giovanniego, szefa Zespołu R. Jest on naturalnym rywalem gadającego Meowtha, który pragnie zająć jego miejsce.

Spis wszystkich Pokemonów dodanych w siódmej generacji znajduje się tutaj.

To by było na tyle, następny wpis za tydzień, czytajcie, komentujcie, pytajcie 😉

8 komentarzy do wpisu „AlolaDex #1 – Meowth

  1. Zróbcie konkurs na rysunek alolańskich form pokemonów (takich wymyślonych nowych pokemonów lub formy tych co istnieją a ich nie mają).

  2. Bardzo mnie cieszy, że jest pozytywny odzew dotyczący tej serii, dzięki czemu wiem, że warto się za nią wziąć. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo