AlolaDex #4 – Crabrawler

Alola! Witam w kolejnej, czwartej już odsłonie cyklu AlolaDex! Dziś na scenę wkroczy Crabrawler oraz jego ewolucja, czyli Crabominable! Zapraszam do lektury.

Crabrawler to Pokemon krab typu walczącego z regionu Alola. Wyglądem przypomina kraba, który zamiast szczypiec ma rękawice bokserskie. Kolorem dominującym jest fioletowy, który pokrywa większość jego ciała. Rękawice, powieki i część odnóży jest niebieskiej barwy.

Crabrawler

Jako typ walczący, posiada duszę prawdziwego wojownika. Pokemon ten nie lubi przegrywać, walczy na 100% swoich możliwości. Jego rękawice, oprócz do walki, służą również przy zdobywaniu pożywienia. Uderza on w drzewo dotąd, aż nie zlecą jagody, którymi się żywi. Między innymi dlatego w grach Sun & Moon można go złapać tylko przy owych drzewach. Pokemony te zbierają się w grupach i urządzają sobie ringi bokserskie, o czym przekonał się Ash, medytując z Pikachu na bezludnej wyspie.

Hala, Kahuna wyspy Melemele, użył Crabrawlera w czasie walki z Ashem w ramach swojej Wielkiej Próby. Walczył on z Rowletem, jednak ostatecznie pojedynek wygrał podopieczny chłopca.

Crabominable

Crabominable to Pokemon z regionu Alola, wyższa forma Crabrawlera. Jest typu walczącego oraz lodowego. Posiada on nietypową metodę przemiany. Ewoluuje bowiem na Mount Lanakila. Według PokeDeksu z gier Sun & Moon, pierwsze Crabrawlery mierzyły w szczyt Mount Lanakila, jednak w trakcie wspinaczki całkiem się zgubiły. Zmuszone do życia w mroźnym klimacie, wyewoluowały w Crabominable.

Pokemon ten przypomina hybrydę kraba oraz yeti. Dodatkowo, jego drugi typ, czyli lód, może nam to sugerować. Jego dawne rękawice przeistoczyły się w coś w rodzaju ogromnych łap zdolnych do miażdżenia. Co więcej, jego odnóża mogą zamrażać. Przed chłodem chroni go ciepłe futro białego koloru.

Do tej pory nie pojawił się w żadnym z odcinków anime. Posiada go natomiast Hala w grach Sun & Moon, jak i jego wnuczek Hau, który poszedł w ślady dziadka, trenując tego Pokemona.  Może wystąpi w czasie pobytu Asha właśnie na Mount Lanakila? Albo Crabrawler Hali ewoluuje właśnie w Crabominable?

EDIT: Wystąpił on w 60 odcinku serii. Crabrawler Hali ewoluował w Crabominable’a.

To by było na tyle, zapraszam do dyskusji, a także chciałbym Was zapytać o to, kto ma być w następnym AlolaDeksie? Piszcie w komentarzach!

14 komentarzy do wpisu „AlolaDex #4 – Crabrawler

      • ja na początku myślałem że będą tutaj tylko pokemony z kanto ( formy alolańskie ) a Jadnak wielkie zaskoczenie.
        (mógłbyś zrobić też w alolaDex o starterach i ich ewolucjach bo niedługo kupuje sobie konsolkę i nie wiem narazie kogo wybrac 🙂

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo