AlolaDex #6 – Vulpix

Alola! Postanowiłem, że napiszę wpis o Pokemonie, o którym najczęściej pisaliście w komentarzach pod wpisem o Crabrawlerze: AlolaDex #4 – Crabrawler.
Dlatego wpis numer 6 będzie o Vulpiksie i jego ewolucji, czyli Ninetalesie. Zapraszam do lektury!

Vulpix to Pokemon lis typu ognistego, znany już w pierwszej generacji. Posiada on swoją wersję regionalną. Na Alola Vulpiksy są typu lodowego. Podstawowa forma posiada futerko koloru brązowego, a jego grzywa oraz sześć ogonów ma pomarańczową barwę. Alolański Vulpix jest śnieżnobiały, a jego oczy mają czysty, błękitny kolor.

Vulpix

 

Alolańska forma Vulpixa

Ciekawostką jest fakt, że Vulpix przy narodzinach ma jeden ogon. Dopiero później uzyskuje kolejne pięć ogonów. Wewnątrz tego Pokemona jest ogień, którym z gracją i wdziękiem manipuluje. Forma regionalna natomiast posiada oddech o temperaturze – 50°C, dzięki któremu jest w stanie zamrażać wszystkich i wszystko. W dawnych czasach na Alola Pokemon ten zwany był Keokeo. W tym momencie najbardziej rozpoznawalnymi Vulpiksami (mówimy tu o obydwu formach) są Vulpiksy Brocka oraz Lillie. Brock otrzymał go od Suzie, która zauważyła z jaką troską chłopak dba o swoje Pokemony. Po dłuższej podróży, Vulpix wrócił do swojej właścicielki. Ash, przylatując na Alola, zabrał ze sobą jajko Vulpiksa. Zostało zaprezentowane klasie wraz z jajkiem znalezionym na Mount Lanakila. W ramach pracy domowej uczniowie musieli zajmować się jajkiem. Lillie, która znana jest ze strachu przed Pokemonami, musiała opiekować się jeszcze niewyklutym Pokemonem. Po przygodzie z dzikim Pokemonem (tak, nie chce spoilerować) i ogromnym zaangażowaniu dziewczyny, z jajka wykluł się Vulpix, który upatrzył sobie Lillie na swoją Trenerkę. Podobnie jak ona, początkowo był trwożliwy wobec innych stworków i ludzi, jednak z czasem stosunek ten się zmienił. Lillie nazwała swojego podopiecznego Shiron (lub w angielskiej wersji Snowy). Bez wątpienia, ta forma cieszy się ogromną popularnością wśród fanów serii i w sumie nie ma co się dziwić. Jest to jedna z najbardziej udanych form regionalnych, jaką twórcy stworzyli.

Ninetales to Pokemon lis, ewolucja Vulpiksa. Podobnie jak on, posiada też swoją formę regionalną. Oryginalny Ninetales ma typ ognisty i by móc się w niego przeistoczyć, potrzebny jest ognisty kamień ewolucyjny. Natomiast alolańska forma potrzebuje lodowego kamienia ewolucyjnego. Oprócz lodowego typu posiada on też typ bajkowy.

Ninetales
Alolańska forma Ninetalesa

Ninetales to Pokemon o wyglądzie lisa, o jasnym umaszczeniu. Posiada on dziewięć ogonów, od których bierze swą nazwę. Alolańska forma ma delikatne, niebieskawe futro. Jest bardzo inteligentny, rozumie ludzką mowę. Na Alola Pokemon ten wie, jak pomóc ludziom. Podobno może żyć nawet 1000 lat, gdyż każdy z ogonów posiada tajemniczą moc. W anime Pokemon ten wystąpił kilka razy. Blaine, lider sali w Cinnabar użył go w pierwszej walce z Ashem. Inny Ninetales był na wyspie, gdzie ukryty był piracki skarb. Pełnił rolę strażnika (ogólnie polecam obejrzeć ten odcinek, seria B & W, 135). Póki co w serii Sun & Moon nie wystąpiła forma regionalna, jednak wraz z rozwojem fabuły sądzę, że to tylko kwestia czasu.

EDIT: Alolańska forma wystąpiła w 60 odcinku serii jako partner Sary.

To by było na tyle, tradycyjnie pytajcie i dyskutujcie, może znowu macie jakąś propozycję, kto powinien wystąpić w kolejnym, siódmym AlolaDeksie 😉

20 komentarzy do wpisu „AlolaDex #6 – Vulpix

  • Jakby co – Lycanroc. Też wydaje mi się, że do #7 AlolaDexu będzie pasował Rockruff oraz Lycanroc. Ewentualnie może być też Geodude oraz jego ewolucje.

  • Dzięki za poparcie 🙂

   Komórki „Adres URL” podczas pisania komentarza nie trzeba wypełniać. Służy ona do zareklamowania swojej własnej strony, ewentualnie siebie na fb. Nie wpisujcie w nią jakiś losowych adresów z naszej witryny 🙂

  • Taki jest wpis w pokedexie w grach R/B: „At the time of birth, it has just one tail. The tail splits from its tip as it grows older.”

 1. Czy tylko według mnie Alolańska forma Ninetleasa wygląda bardziej…. Kobieco? W końcu typ baśniowy, więc się tak bardzo nie dziwię. Znowu (z resztą jak zawsze) artykuł wyszedł znakomicie. Następny artykuł proponuję o Stuffulu i jego ewolucji.

  • Sugerujesz, że tylko kobiety/dziewczyny mogą być piękne? Nie ma pięknych facetów? 😛
   Jeśli zastanawialiście się jakiej płci jest Shiron w anime, bulbapedia twierdzi, że to właśnie „dziewczynka” ^^

   • Kiedyś widziałem najpiękniejszego mężczyznę na świecie na zdjęciu w internecie. Gdyby nie było napisane, że jest płci męskiej, pomyślałbym, że to kobieta.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo