AlolaDex #8 – Rockruff

Alola! Dzisiejszy wpis poświęcony będzie znanemu psiakowi (nie, nie chodzi o żadnego Scooby Doo czy innego podrabiańca). Na scenę wkracza Rockruff i jego ewolucja, czyli Lycanroc! Zapraszam do lektury.

Rockruff to Pokemon szczeniak z regionu Alola typu kamiennego. Posiada jasne, delikatnie brązowe futerko. Pyszczek, łapki i końcówki uszu są koloru czekoladowego. Sierść wokół szyi tworzy charakterystyczny kołnierz, od którego wychodzą kamyczki.

Rockruff

Pokemon ten posiada świetny zmysł węchu. Nie zapomina raz poznanego zapachu. Rockruff jest bardzo towarzyski, lubi przebywać z innymi ludźmi i Pokemonami. Okazuje sympatię poprzez pocieranie innych swoimi wystającymi kamyczkami. Gdy ma ewoluować, staje się bardziej agresywny. Ponadto opuszcza trenera, dopóki nie zmieni formy, by później do niego wrócić. W anime najbardziej znany Rockruff należy do Asha. Początkowo mieszka on u profesora Kukui, jednak po pewnym czasie postanawia dołączyć do drużyny gościa z Kanto.

Lycanroc to ewolucja Rockruffa, posiada ten sam typ, czyli kamienny. Do przemiany dochodzi na 25 lvlu. Pokemon ten ma dwie formy: południową i północną. Od pory dnia (i wersji gry) zależy, jaką przyjmie postać. UWAGA! Do serii gier Ultra Sun i Ultra Moon wprowadzono nową formę Lycanroca – tzw. Dusk Form.

Lycanroc, forma południowa
Lycanroc, forma północna
Lycarnoc, forma zmierzchu

Forma południowa, podobnie jak Rockruff, porusza się na czterech łapach, posiada podobne umaszczenie, a kamyki na jego szyi uległy wydłużeniu i wyostrzeniu. Forma północna natomiast stąpa na dwóch łapach, a kolorem dominującym jest czerwień. Ogon uległ redukcji, a zamiast kołnierza na szyi ma futro odchodzące od krzyża w górę, tworzące imponującą grzywę. Ta forma ma też inny kolor oczu – czerwony.

Południowa forma to typ samotnika, który mimo wszystko jest lojalny wobec swojego trenera. Forma północna uwielbia walkę, zwłaszcza z silnym przeciwnikiem. To wszystko sprawia, że jego oczy świecą na czerwono. W anime mieliśmy okazję zobaczyć obydwie formy. Obie zadebiutowały w 15 odcinku, poświęconym Rockruffowi oraz miejscu, w którym Pokemony zbierały się, by wspólnie trenować. Olivia, kahuna wyspy Akala, posiada Lycanroca w formie południowej. Gladion, brat Lillie, jest trenerem północnej formy, co mogliśmy zobaczyć w 27 odcinku.

Forma zmierzchu posiada cechy obu form, to jest północnej i południowej. Wyglądem przypomina formę południową, jednak ma puszystą grzywę jak północna. Umaszczenie jest koloru pomarańczowego, a oczy są zielone. Gdy atakuje, czasami błyskają na czerwono.  Co ciekawe, ma pojawić się w nowej odsłonie gier – Ultra Sun i Ultra Moon. Jedynie Rockruff, który rozdawany będzie w okresie od 17 listopada 2017 do 10 stycznia 2018, będzie mógł ewoluować w tą formę Lycanroka. Póki co nie wiadomo, czy będzie można uzyskać ją później w jakiś inny sposób. Dodatkowo w anime pojawia się ta forma jeszcze przed premierą gry, co jest prawdziwym smaczkiem.

Jak widać Rockruff Asha ewoluował, i to jeszcze w nową formę. Jak widać, twórcy rozpieszczają nas i ciągle dostajemy tego typu niespodzianki. Na tym zakończę tenże wpis.

23 komentarze do wpisu „AlolaDex #8 – Rockruff

  1. Południowa była by lepsza z tego względu że ash czasem czegoś szuka i niemorze znaleść a do poszukiwań urzywa rockruffa i jego super węchu więc południowa forma była by lepsza bo wyglądem przypomina psa a psy mają najlepszy węch 😉wątpie żeby rockruff evoluował w forme północną😕 ale rockruff i tak jest fajny , mały i słodki ❤

  2. Plotki głoszą, że Rockruff Asha ewoluuje w formę południową… natomiast sama obstawiam, że nie zrobi tego w ogóle… a bynajmniej nie prędko…

  3. Znając pokemony,będzie to forma południowa.Jednak sama wolałabym by rockruff postanowił ewoluować w formę północną.W sumie,to trochę podzielone.Bo jeśli rockruff ewoluuje podczas próby to będzie to na 100% forma południowa bo w nocy pewnie tej próby Ash nie wykona.Ale,jeśli ewoluuje podczas np. walki z Gladionem i jego lycanrociem,to jest duża szansa że będą walczyć w nocy-czyli będzie to północna forma lycanroca. 🙂

  4. Trzymacie poziom. Spodziewałem się Rockruff’a. Oby tak dalej. Teraz polecam opisać któregoś ze starterów. Najlepiej Popplio, bo to na nim skupiały się poprzednie odcinki. Co zaś się tyczy Ashowego Lycanrock’a: Raczej ewoluuje w formę południową. Kto wie, może podczas walki z Olivią? 😛

    • mimo że pisałeś po nocy, masz rację! (co do propozycji na następny artykuł). kiedy wreszcie uda mi się was uprosić o tego popplio?

  5. Bardzo fajny artykuł 🙂 Osobiście mimo, że moim zdaniem Rockruff Ash’a ewoluuje w formę południową jego zmiana w formę północną byłaby dosyć ciekawa i uzasadniona zapałem do wali Rockruff’a.

  6. Jak zwykle świetny artykuł. Myślę że Rockruff Asha ewoluuje w formę południową. Mam propozycje: może dodajcie wszystkie możliwe do nauczenia ataki dla pokemonów opisywanych w ramach Alola Dexu.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo