AlolaDex #9 – Comfey, Dhelmise oraz Pyukumuku

Alola! W dziewiątej odsłonie AlolaDeksu chciałbym wrzucić do jednego wpisu aż trzy Pokemony, które nie mają ewolucji. Mowa tu o Comfey, Dhelmise oraz Pyukumuku. Zapraszam do lektury!

Comfey to Pokemon wianek z regionu Alola. Posiada typ baśniowy, a swoim wyglądem przypomina wianek kwiatów, znany w naszym świecie głównie za sprawą Hawajów. Comfey posiada okrągłe, zielonkawe ciało.

Comfey

Pośrodku znajduje się pomarańczowa twarz. Pokemon ten zbiera kwiaty. Ostatni z nich trzyma w swych łapkach, tworząc wianek. Comfey używa swych kwiatów w walce, a także w czasie niesienia pomocy innym. Wytwarzany przez niego zapach sprawia, że może uzdrawiać ludzi i Pokemony. Dlatego też jest świetnym pomocnikiem w Centrum Pokemon, gdzie pomaga Siostrze Joy. W anime pojawia się w 4 odcinku, gdzie oprócz niego pielęgniarka ma do pomocy Blissey.

Dhelmise to Pokemon z regionu Alola. Posiada podwójny typ: duch oraz roślinny. Swoim wyglądem przypomina starą, zatopioną kotwicę. Wbrew pozorom jego prawdziwym ciałem są glony porastające całość.

Dhelmise

Podobno potrafi znokautować jednym uderzeniem Wailorda! W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił, jednak sądzę, że w jakimś odcinku, którego akcja będzie się działa pod wodą bądź bohaterowie poszukiwać będą skarbu, ujawni się i Dhelmise.
EDIT: Pokemon ten wystąpił w 40 odcinku, gdzie pilnuje wraku statku, kryjącego skarb (HA, trafiłem!). Było to…. No właśnie, polecam obejrzeć odcinek 😉

Pyukumuku to Pokemon ogórek morski, który pochodzi z regionu Alola. Jego typem jest woda. Posiada on czarne ciało, a na grzbiecie znajduje się kilka różowych kolców. Jego ciało pokrywa lepki płyn, dzięki któremu może przebywać nawet tydzień na lądzie.

Pyukumuku

Pyukumuku wyszukuje sobie miejsce, w którym przez długi czas pozostaje. Gdy kończy się jedzenie tam, gdzie przebywa, to poszukuje nowego. Przywiązanie do swojego ulubionego miejsca sprawia, że często tam wraca. Turyści niezbyt przepadają za tym Pokemonem ze względu na jego wygląd i styl życia. Często jest nadeptywany. W anime występuje w pierwszym odcinku, gdy Ash wraz z Pikachu nurkują i napotykają go.

To by było na tyle, jak podoba Wam się wpis? Czy powinny się ukazywać podobne? Pytajcie, komentujcie, dyskutujcie. Dodatkowo mam prośbę: jaki Pokemon zasłużył na kolejny wpis? Piszcie swoje propozycje w komentarzach!

8 komentarzy do wpisu „AlolaDex #9 – Comfey, Dhelmise oraz Pyukumuku

  1. Bardzo podobał mi się wpis. Oby takich więcej. Według mnie, na kolejny wpis zasłużył Grimer i jego ewolucja.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo