AlolaDex #11 – Oricorio

Alola! Czy są wśród Was fani tańca? Albo maniacy Pokemonów ptaków? W jedenastej odsłonie AlolaDeksu zajmiemy się Oricorio! Zapraszam do lektury.

Oricorio to Pokemon Tańczący Ptak, który nie ma żadnej ewolucji. Potrafi on jednak zmieniać formy w zależności od spożytego nektaru. W sumie posiada aż 4 formy, które zmieniają jego typ.

Oricorio przyjmuje Baile Style, gdy spożyje czerwony nektar. Posiada on wtedy typ ogień oraz latający, wspólny dla wszystkich form.

Oricorio – Baile Style

Ta forma posiada czerwone upierzenie z licznymi wstawkami koloru czarnego. Swoim wyglądem przypomina tancerkę flamenco, co niewątpliwie było inspiracją do stworzenia tego stylu. Tą formę można spotkać na wyspie Ula’ula. W walce Pokemon ten niczym hiszpańska tancerka emanuje namiętnością i siłą. Jest w stanie wykonywać ogniste ataki podczas tańca. W anime ten typ Oricorio wystąpił raz, w 18 odcinku, gdzie Ash wraz z Mallow poszukują legendarnego składnika.

Kolejnym wariantem Oricorio jest Pom-Pom Style, który posiada dwa typy – elektryczny oraz latający. Może zmienić się w tę formę po spożyciu żółtego nektaru.

Oricorio – Pom-Pom Style

Forma ta posiada żółte upierzenie. Charakterystyczne są pompony na końcu skrzydeł, przez co przypomina ludzką cheerleaderkę. Potrafi ładować energię elektryczną w swych skrzydłach, by później uwolnić ją za pomocą jakiegoś ataku. Pokemon ten znany jest również z tego, że pociesza ludzi poprzez swój taniec. Tę formę można spotkać na wyspie Melemele. W anime ten Oricorio wystąpił przynajmniej dwa razy. Trenerem tej formy jest James, lokaj Lillie. Walczył on z Rowletem Asha, którego o dziwo pokonał. Później zawalczył z Pikachu, który w ramach wymiany Pokemonów był pod opieką Lillie.

Trzecią formą jest Oricorio, który po spożyciu różowego nektaru otrzymuje Pau’u Style. Posiada on typ psychiczny oraz latający.

Oricorio – Pa’u Style

Posiada różowe upierzenie i wyglądem przypomina tancerkę rodem z Hawajów. Ta forma odznacza się wyluzowaną naturą. Taniec pomaga w przyciąganiu uwagi i zwiększeniu mocy psychicznej. Jest również ofiarą dziękczynną wobec bóstwa opiekuńczego. Pokemona tego można spotkać na wyspie Akala. Póki co forma ta nie wystąpiła w anime, ale to może kwestia czasu? W końcu akcja rozgrywa się właśnie na tej wyspie, więc możemy mieć nadzieję na pojawienie się w jakimś odcinku tego Oricorio.

Ostatnia forma Oricorio – Sensu Style – to efekt spożycia fioletowego nektaru. Posiada on dwa typy – duch oraz latający.

Oricorio – Sensu Style

Pokemon ten posiada lekko fioletowe upierzenie. Liczne są też pióra koloru różowego i morskiego. Wyglądem przypomina tancerkę japońską. Zamieszkuje on wyspę Poni. Typ ten jest spokojny i opanowany. W czasie tańca ma kontakt z duchami, od których czerpie swą siłę. Przypomina on też ludziom, którzy emigrowali ze swej ojczyzny – Kanto – o ich miejscu pochodzenia. W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił. Może nastąpi to, gdy Ash i spółka odwiedzą wyspę Poni?

To by było na tyle, zachęcam do komentowania i dyskutowania.

14 komentarzy do wpisu „AlolaDex #11 – Oricorio

 1. Pom-Pom Style staje się sobą po spożyciu lśniącego nektaru, nie żółtego 🙂 (tak było w oryginale), ale oczywiście na obrazku był oznaczony kolorem żółtym

  • Tutaj to akurat moja wina może być… ;( To był chyba pierwszy odcinek tłumaczony z hiszpańskiego i mogłem się pogubić. W angielskim dubie, który wyemitowano jakiś czas później, wyraźnie jest powiedziane, że to Yellow Nectar 😛
   Po japońsku jest to Yamabuki no Mitsu. Słówko Yamabuki, pojawia się również w japońskiej nazwie Saffron City, więc właściwie w oryginalne jest to Szafranowy (?) Nektar 😛

 2. Alola👋
  Najbardziej podoba mi sie sensu stile 😁
  Może teraz eevee i jej eeveelucje albo rowlet albo litten??
  Alola👋

  • Już gdzieś to było napisane. Eeveelucji nie będzie, chyba że zostanie jakąś nową dodaną do regionu Alola. To ALOLAdex, nie Pokedex. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo