AlolaDex #12 – Togedemaru, Turtonator i Komala

Alola! W tej odsłonie AlolaDeksu wrócimy do Pokemonów bez ewolucji. Na celowniku są trzy, znane bardzo dobrze widzom anime. Bez przedłużania, przed Wami Togedemaru, Turtonator oraz Komala! Zapraszam do lektury.

Togedemaru to Pokemon z regionu Alola przypominający pulchniutką mysz. Ma podwójny typ – elektryczny oraz stalowy.

Togedemaru

Ma szaro-białą sierść z licznymi żółtymi i brązowymi wstawkami. Podobnie jak Pikachu i inne Pokemony na nim wzorowane posiada policzki, dzięki którym może uwolnić nagromadzoną energię elektryczną. Posiada on kolce, które absorbują ataki typu elektrycznego. Potrafi zwijać się w kulkę z kolcami. Niektórzy trenerzy wykorzystują w walce umiejętność Togedemaru związaną z absorpcją elektryczności, by później użyć jej na przeciwniku. W anime Pokemon ten występuje już od pierwszego odcinka. Jego trenerem jest Sophocles, jeden z uczniów Szkoły Pokemon. Duet ten jest bardzo do siebie przywiązany i świetnie się uzupełnia. W anime Togedemaru bardzo lubi Pikachu Asha, na którego chętnie się rzuca i którego chętnie przytula.

Turtonator to kolejny Pokemon z regionu Alola. Posiada podwójny typ – ognisty oraz smoczy. Swoim wyglądem przypomina dwunożnego żółwia, którego skorupa uzbrojona jest w kolce.

Turtonator

Kolorem dominującym jest czerwień, symbolizująca jego główny typ. Z przodu posiada zagłębienie w kształcie gwiazdy, które jest jego słabym punktem. Kolce na jego skorupie mogą eksplodować. Pokemon ten żyje w pobliżu wulkanów, skąd czerpie pokarm w postaci siarki i innych materiałów wulkanicznych. W anime właścicielem Turtonatora jest Kiawe. Duet ten świetnie się rozumie i tworzy prawdziwy zespół. Sam Pokemon musi być dość silny, skoro udało mu się pokonać w Wielkiej Próbie Lycanroka Olivii, który miał przewagę typu.

Komala to Pokemon typu normalnego, który swoim wyglądem przypomina małą, śpiącą koalę. Posiada niebieskawe futerko. Charakterystyczna jest mała kłoda, którą cały czas trzyma.

Komala

Pokemon ten zawsze śpi, w trakcie różnych czynności, np. w podróży, podczas jedzenia czy nawet w walce! Czasami wyraz jego pyszczka zmienia się, ale związane to jest bardziej ze snami, jakie przeżywa. Podobno jego ślina, która skapuje na liście, jest świetnym środkiem na sen. W anime dyrektor Samson Oak posiada Komalę. Często siedzi ona przy dzwonie, w który uderza, gdy zajęcia się kończą. W jednym odcinku Pokemon ten wygrał nawet wyścig naleśnikowy, pokonując takich przeciwników jak Raichu czy Pikachu.

Na tym musimy zakończyć ten wpis. Może chcecie zdecydować, jaki Pokemon ma otrzymać kolejny wpis? Piszcie w komentarzach nazwę Pokemona, a Ci, którzy są za, niech w odpowiedziach pod nazwą stworka piszą np. „Jestem za” czy coś w tym rodzaju. Tradycyjnie zachęcam również do dyskusji, która (co miłe) zawsze ma miejsce. 🙂

20 komentarzy do wpisu „AlolaDex #12 – Togedemaru, Turtonator i Komala

  1. możę dojdzie jakiś legendarny pokemon zmierzchu w pokemon ultra sun i ultra moon bo w każdym regionie było jakieś trio a w aloli niema

    • Ja też 🙂 ten pokemon jest jakiś taki… no, tajemniczy to może nie, ale mało o nim wiem. Myślę że inni ( albo chociaż większość ) też.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo