AlolaDex #14 – Litten

Alola! Za nami już wpisy o Popplio i Rowlecie, zatem pora na ostatniego ze starterów, czyli Littena. Uwaga! Polecam czytanie tego tekstu przy Waszych mruczusiach. A teraz bez zbędnego pisania, zapraszam do lektury!

Litten to jeden z trzech starterów w regionie Alola. Jest on typu ognistego. Wyglądem przypomina małego kotka, którego sierść jest koloru czarnego oraz czerwonego. Charakterystyczne są jego duże, żółte oczy.

Litten

Pokemon ten to typ samotnika, który stara się nie okazywać żadnych emocji. Potrzeba trochę czasu, by mógł on zaufać Trenerowi. Jego futerko wytwarza łatwopalne oleje. W anime pojawią się już w pierwszym odcinku. Po kilku występach jako dziki Pokemon, w końcu, po śmierci Stoutlanda, dołącza do Asha. Chłopak stopniowo burzył mur nieufności, jaki dzielił jego i Littena, aż ten postanowił mu zaufać.

Torracat to następna forma Littena, ewoluuje na 17 lvlu. Posiada ten sam typ co poprzednik. Wyglądem przypomina kota. W porównaniu do Littena jego sierść w większości ma kolor czerwony, a nie czarny. Przy szyi posiada coś na kształt dzwoneczka, który pobrzmiewa za każdym razem, gdy używa ognistego ataku.

Torracat

Ten tzw. dzwoneczek służy jako piec. Emocje, które towarzyszą Pokemonowi, sprawiają, że temperatura wewnątrz narządu rośnie, tworząc ostatecznie płomienie. Doskonale radzi sobie w ciemnościach, a to za sprawą jego świetnego zmysłu. W czasie bitwy wykazuje chęć do walki, widać, że drzemie w nim duch wojownika. Potrafi zagiąć nawet stalowe pręty! W anime Pokemon ten jeszcze się nie pojawił.

EDIT: w 63 odcinku Litten Asha ewoluuje w Torracata

Incineroar to ostateczna forma Littena. Posiada podwójny typ – ognisty oraz mroczny. Ewoluuje na 34 lvlu z Torracata. Przypomina dwunożnego kota o muskularnej budowie ciała. W jego umaszczeniu dominuje czerń i czerwień.

Incineroar

Płomienie wokół tego Pokemona przypominają coś na kształt pasa zapaśniczego. Pochodzą one z wnętrza jego ciała i wzrastają wraz z jego duchem walki. Nie dba o bezpieczeństwo otoczenia w czasie bitwy, dlatego ostrożni muszą być również Trenerzy, a także ewentualni obserwatorzy. Incineroar jest Pokemonem o gwałtownym usposobieniu, czasem nie słucha wydawanych poleceń (my już skądś to znamy). W walce oprócz płomieni używa także wszelkiego rodzaju kopnięć i uderzeń. W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił, jednak w najnowszym filmie pełnometrażowym jeden z Trenerów, Cross, jest właścicielem Incineroara.

Jak widać, im wyższe stadium, tym bardziej ognisty temperament ma Litten i jego ewolucje. Będąc szczery, Pokemon ten wraz z Rowletem to moim zdaniem jeden z najbardziej udanych starterów (tak, nie przepadam za Popplio). Ech, niestety na tym muszę zakończyć wpis. Na koniec pozostawiam pytanie: jaki Waszym zdaniem powinien być drugi typ ognistego startera? Bierzmy pod uwagę, że w większości przypadków drugorzędnym jest zazwyczaj walczący bądź właśnie mroczny. Delphox był małym wyjątkiem (typ psychiczny), jednak jakbyście mieli tworzyć nowe startery dla nowego regionu i w Waszych rękach leżałaby decyzja wybrania drugiego typu, to co byście wybrali? Zapraszam do dyskusji!

9 komentarzy do wpisu „AlolaDex #14 – Litten

  1. moim zdaniem pierwsze dwie formy są spoko ale ostatnia to przegiecie pewnie dlatego że wole klasyczne zwierzaki mogli dac jakiegos mega tygrysa :/ no coz poprostu go nie uzywam 😀

  2. Wyjątkiem były także dwa pozostałe startery regionu Alola. Było jeszcze kilka innych przypadków np Charizard. Świetny wpis. Ja, gdybym miał wybierać, wybrałbym typ elektryczny dla roślinnego, smoczy dla wodnego i wróżkowy dla ognistego.

  3. Ja ucieszyłbym się z typu elektrycznego dla startera. Tego jeszcze nie było. Na następny wpis proponuje tak jak tamtym razem Drampe.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo