AlolaDex #15 – Yungoos

Alola! To już piętnasta odsłona AlolaDeksu. Po pierwsze, chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom za to, że w ogóle jesteście. Bez Was ta seria nigdy by nie zaistniała. Po drugie, w ramach tego przygotowałem małą niespodziankę, ale to na koniec wpisu. Dziś zajmiemy się Yungoosem oraz jego ewolucją, czyli Gumshoosem. Zapraszam do lektury!

Yungoos to Pokemon z regionu Alola. Jest typem normalnym. Wyglądem przypomina mangustę. Jego sierść jest koloru brązowego oraz kremowego. Cechą charakterystyczną tego Pokemona jest jego pyszczek wraz z wyeksponowanymi kłami.

Yungoos

Yungoos to naturalny wróg Rattat, których populację doskonale kontroluje. Pokemon ten znany jest ze swojej żarłoczności, a liczne kły pozwalają mu przegryźć praktycznie wszystko. Yungoos wystąpił już w pierwszym odcinku serii Sun & Moon, gdzie m.in. miał go Zipp, jeden z członków Zespołu Czaszki. Wystąpił także jako sojuszniczy Pokemon w trakcie Próby Totem Pokemona, w której brał udział Ash.

 

Gumshoos to następna forma Yungoosa, ewoluuje w niego na 20 lvlu w dzień. Ma ten sam typ co poprzednik, czyli normalny. Pokemon ten posiada praktycznie tę samą paletę barw z tą różnicą, że są ciutkę ciemniejsze.

Gumshoos

Gumshoos znany jest ze swej wytrwałości. Potrafi wyczekiwać na swe ofiary nawet wtedy, gdy grozi mu głód. Gdy słońce chyli się ku zachodowi, zasypia w miejscu, w którym się znajduje. Ceni sobie Rattaty i Raticate’y jako zdobycz, jednak rzadko kiedy je widuje ze względu na różne style życia obu Pokemonów (Gumshoos prowadzi tryb dzienny, Rattata nocny). Pokemon ten wystąpił w anime – jako Totem Pokemon. Warto wspomnieć, że w grze Pokemon ten pełni tę samą funkcję. Tutaj został pokonany przez Asha, któremu w ramach wygranej podarował Z-Kryształ – Normalium Z. Drugi Gumshoos, który towarzyszył Totemowi, później dołączył do oficer Jenny, by móc kontrolować poczynania dzikich Rattat i Raticate’ów.

Jak widać, ta dwójka Pokemonów pełni ważną funkcję w ekosystemie Aloli, gdzie kontroluje populację szkodników, jakimi są Rattata i Raticate. Dodatkowo jeden z nich pełni rolę Totem Pokemona. Czy jeszcze zobaczymy jakieś odcinki z ich udziałem? Czas pokaże…

Teraz pora na tę niespodziankę. Wiem, że lubicie decydować o tym, jaki Pokemon wystąpi w Deksie, dlatego chciałbym, abyście wybrali spośród niżej wymienionych propozycji. Swój wybór piszcie w komentarzach i głosujcie w ankiecie!

8 komentarzy do wpisu „AlolaDex #15 – Yungoos

 1. Yungoos to podróba rattaty! Tak jak i pikachu, w każdej generacji ma swą ” odmianę”:
  gen. 1 RATTATA,
  gen 2 Sentret,
  gen 3 Zigzagoon,
  gen 4 Bidoof,
  gen 5 Patrat,
  gen 6 Bunnelby,
  gen 7 Yungoos, ALOLAN RATTATA

  Czy na serio tylko ja na to wpadłam?

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo