AlolaDex #17 – Mareanie

Alola! Jesteście blisko Centrum Pokemon? Ewentualnie macie naszykowane Antidote’a? Jeśli tak to zapraszam do lektury kolejnego wpisu w AlolaDeksie. Dziś zajmiemy się Mareanie oraz jego ewolucją, czyli Toxapexem!

Mareanie to Pokemon z regionu Alola. Posiada podwójny typ – trujący oraz wodny. Swoim wyglądem przypomina coś na hybrydę ukwiału i rozgwiazdy.

 

Mareanie

 

Dominującymi kolorami są niebieski oraz fioletowy, które niejako oddają podwójny typ tego Pokemona tj. wodny i trujący. Posiada on dziesięć macek, z których jedna jest znacznie krótsza i odsłania głowę Mareanie. Każda macka ma po trzy kolce, natomiast ta mniejsza ma dwa. Wydłuża się ona w czasie walki. Pokemon ten znany jest z tego, że poluje na Corsole. Mareanie atakuje swoją ofiarę strzelając wszystkimi mackami w twarzy, a następnie wydziela truciznę. W anime Pokemon ten pojawił się już w dwunastym odcinku. James z Zespołu R trenuje Mareanie, która za każdym razem rzuca się na jego twarz, będąc w nim zadurzona. Podobne sytuacje miały miejsce również w innych seriach. Na pewno zauważyliście też to, że Pokemon wygląda zupełnie jak fryzura Jamesa.

Toxapex to ewolucja Mareanie. Osiąga tą postać na 38 poziomie. Ma ten sam typ co poprzednia forma. Podobnie dominuje fiolet i błękit. W porównaniu do Mareanie Toxapex posiada 12 macek, które są znacznie większe przez co korpus tego Pokemona wisi w powietrzu.

Toxapex

Kolce, które posiada na mackach mogą przenikać na zewnątrz bądź wewnątrz. Trucizna wytwarzana przez Toxapexa jest bardzo silna. Pokrzywdzony będzie cierpiał trzy dni i noce. Po powrocie do zdrowia pewne skutki tej trucizny będą się mimo to ciągle przejawiać. Pokemon ten nie pojawił się jeszcze w anime, choć mam nadzieję, że Mareanie Jamesa ewoluuje w tą formę.

EDIT. Wystąpił w 58 odcinku serii, przed tym był Mareanie, jednak pod wpływem pewnych wydarzeń (BEZ SPOILERÓW HEHE) ewoluował w wyższą formę.

Jeśli chodzi o ten wpis to niestety to by było na tyle. Typ trujący w anime z reguły kojarzy się ze „złymi” postaciami. Chcielibyście by Pokemon takiego typu dołączył do Asha? Jeśli tak, to który z nich mógłby zająć miejsce obok trującego Muka i trawiasto-trującego Bulbasaura w arsenale chłopaka? Piszcie Wasze propozycje w komentarzach 😉

3 komentarze do wpisu „AlolaDex #17 – Mareanie

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo