AlolaDex #18 – Exeggcute

Alola! Dawno nie było żadnych form regionalnych, dlatego postanowiłem dziś przybliżyć nieco sylwetkę jednej z nich. O kim mowa? A no o Exeggcute i jego ewolucji, czyli Exeggutorze! Zapraszam do lektury.

Exeggcute to jeden z pierwszych oryginalnych Pokemonów z regionu Kanto. Posiada on podwójny typ – trawiasty oraz psychiczny. Swoim wyglądem przypomina grupę jajek koloru lekko różowego.

Exeggcute

 

Części składowe tego Pokemona tworzy 6 jajeczek. Porozumiewają się one za pomocą telepatii, którą tylko one rozumieją. Gdy ich liczba jest mniejsza niż 6 to wtedy poszukują zastępcy o podobnej wielkości. Co ciekawe obok Exeggutora jest jedynym Pokemonem, który może używać ataku Barrage. W anime Exeggcute wystąpił w kilku odcinkach, nawet miał jeden, w którym wokół niego kręciła się główna fabuła (polecam obejrzeć pierwszą serię Pokemon, odcinek 43). Na Aloli również mogliśmy go zobaczyć, chociażby w Aether Paradise.

Exeggutor to ewolucja Exeggcute’a. Ewoluuje za pomocą Leaf Stone. Oryginalna forma posiada ten sam typ co poprzednik, czyli trawiasty oraz psychiczny. Alolańska wersja natomiast jest typu trawiasto-smoczego. Pokemon ten swoim wyglądem przypomina palmę kokosową, tyle że obie formy różnią się wielkością i nieznacznie układem „kokosów”.

Exeggutor

 

 

Forma alolańska Exeggutora

 

Exeggutor ma od trzech do sześciu okrągłych, jasnożółtych głów, które przypominają kokosy. Każdy ma odmienny wyraz twarzy i myśli niezależnie od innych, stąd robi wiele hałasu. Jeśli jedna z tych głów jest zbyt duża, spada i grupuje się, by stać się Exeggcute’m. W anime Exeggutor również był widziany w grupach swojego rodzaju, co oznacza, że ​​nie jest on samotnym Pokemonem. Żyje w lasach i dżungli.
Ze względu na obfitość światła słonecznego w regionie Alola, Exeggutor rośnie ponad pięć razy wyżej niż w innych regionach. Jego szyja jest cieńsza i znacznie dłuższa, dzięki czemu przypomina palmę. Ta forma Exeggutora ma długi, zwężający się ogon z dwoma liśćmi i czwartą głową na końcu. Ta dodatkowa głowa może działać samodzielnie i bronić tyłu. Jego długa szyja może być używana jak bicz do atakowania wrogów twardą głową. Jednak jest ona również jego słabym punktem. Mieszkańcy Aloli twierdzą, że ich regionalna forma jest tą jedyną, prawdziwą. W anime Pokemon ten wystąpił parę razy –  jeszcze nawet w pierwszym sezonie, w tym samym odcinku co Exeggcute. Natomiast odmiana regionalna wystąpiła już na początku serii S&M, była ona również przedmiotem rozważań na pierwszej lekcji Asha w Szkole Pokemon.

Alolańska forma Exeggutora niewątpliwie pasuje do klimatu tego regionu. Pokemon przypominający palmę w tropikalnym miejscu – taki pomysł aż się prosił, by go zrealizować. Kontrowersję może budzić typ smoczy u tego Pokemona, no ale cóż poradzić? Jak myślicie, jaki drugi typ pasowałby do tego Pokemona zamiast smoczego? Piszcie w komentarzach swoje propozycje i uzasadnienia. Do następnego wpisu!

8 komentarzy do wpisu „AlolaDex #18 – Exeggcute

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo