AlolaDex #19 – Wimpod

Alola! Czy są tutaj miłośnicy Pokemonów robaków? Czy też reagujecie na ich widok jak Misty? W dziewiętnastej już odsłonie AlolaDeksu zajmiemy się Wimpodem oraz jego ewolucją, czyli Golisopodem! Zapraszam do zapoznania się z tekstem.

Wimpod to Pokemon z regionu Alola. Posiada podwójny typ – robak oraz wodny. Swoim wyglądem przypomina stawonoga.

Wimpod

 

Jego ciało, podobnie jak u stawonogów, pokryte jest pancerzem, który podzielony jest na kilka segmentów. Czułki, przód ciała i ogon mają fioletowy kolor. Charakterystyczne są jego żółte oczy. Pokemon ten jest z natury tchórzliwy i nieufny wobec hałasu i nagłych ruchów. Mimo to jest bardzo ciekawski i nieraz podchodzi do stojących ludzi czy też innych Pokemonów. Gdy czuje się zagrożony to wypluwa trującą ciecz, która dodatkowo poprzez swój przykry zapach ma odstraszać potencjalnych napastników. Wimpod je wszystko, w tym odpady z morza, przez co jest szanowany przez wszelkiego rodzaju personal dbający o czystość. W anime Pokemon ten pojawił się w dwóch odcinkach – 20 oraz 27.

Golisopod to następna forma Wimpoda, ewoluuje z niego na 30 poziomie. Podobnie jak poprzednik posiada ten sam, podwójny typ, czyli robak i woda. Wyglądem przypomina stawonoga o humanoidalnej postaci.

Golisopod

 

Jego ciało pokrywa chitynowy pancerz, zupełnie taki sami, w jaki przywdziewają się robaki z naszego świata. Posiada trzy pary kończyn górnych, dwie z nich są cienkie, a ostatnia para jest bardzo masywna, posiada dwa kolce i ma dodatkowe ubezpieczenie w postaci pancerza. Pokemon ten wygląda groźnie, biorąc pod uwagę dodatkowo jego rozmiar i fakt, że wyrósł z tak niepozornej i niegroźnej, zdawałoby się, kreatury. Golisopod jest jedynym znanym Pokémonem, który może nauczyć się  ruchu First Impression. Jest typowym pozorantem i mimo groźnego wyglądu, w środku wciąż pozostaje tchórzem. Stąd jego Zdolność Emergency Exit. W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił, jednak miejmy nadzieję, że to wkrótce się zmieni. W grach natomiast był on partnerem pewnej dobrze znanej graczom postaci…

Pokemonów robaków na Alola jest cała masa, ba nawet część Ultra Bestii posiada podwójny typ, a wśród nich robak. Wpis ten przybliżył nam sylwetki dwóch przedstawicieli tego, nie do końca lubianego przez miłośników Pokemon, typu. Jednak pamiętajmy, każdy zasługuje na szansę – oho mój Pineco zaczyna ewolucję! Tradycyjnie zachęcam do dyskusji – wasza top 6 Pokemonów robaków 😀  Mogę się podzielić moim składem: Scizor, Heracross, Leavanny, Volcarona, Butterfree i Forretress.

PS. jeżeli chodzi o Ostatni Cios to w tym momencie mam kryzys twórczy i jakoś pisanie stanęło w jakiejś 1/3. Czytając Wasze komentarze doszedłem do wniosku, że pora zwiększyć objętość tekstu, zatem fani cyklu powinni być mile zaskoczeni. 🙂

7 komentarzy do wpisu „AlolaDex #19 – Wimpod

 1. Robaczki robaczki robaczki 😛
  Oto moja szósteczka 😉
  1.Karrablast
  2.Ninjask
  3.Pheromosa
  4.Genesect.
  5. Escavailer
  6.Vikavolt

 2. Pokemona tego bardzo lubie zresztą jest w jednej z moich lepszych drużyn na showdown ( kumaci ogarną co to jest ) może alolański turniej z rozgrywek na showdown dla tych któży nie mają 3DSa XD .pomarzyć zawsze można .

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo