Ankieta #3 – Wyniki

Alola!

Dwa tygodnie temu pojawiła się na naszej stronie trzecia ankieta. Pytanie brzmiało:

Który z wodnych starterów jest Twoim ulubionym?

W głosowaniu wzięło udział 648 odwiedzających. Wyniki przedstawiają się następująco:

 Pokemon  Głosy [ilość]  Głosy [%]
Froakie 351  54,2
Mudkip 75 11,6
Popplio 53 8,2
Squirtle 53 8,2
Totodile 45 6,9
Oshawott 39 6,0
Piplup 32 4,9

Omówienie wyników:

Znalezione obrazy dla zapytania froakie art

Pierwsze miejsce:

Tak! Udało nam się! Trzecia ankieta była jeszcze bardziej jednostronna niż pierwsza i druga! Zwycięzcą okazał się Froakie, który zgromadził na swoim koncie ponad połowę Waszych głosów. Sam również na niego głosowałem ^^ Myślę, że wszyscy wiemy, dlaczego właśnie nasza niebieska żaba odniosła tak miażdżące zwycięstwo. Chodzi tu oczywiście o Ash-Greninję, który ma prawdopodobnie tak samo wielkie rzesze fanów wśród Was, jak Serena.

Drugie miejsce:

Na drugim miejscu uplasował się Mudkip. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się go tak wysoko. Pokemon nie był w zespole Asha, a przy Brocku dostawał niewiele czasu ekranowego. Co mogłoby więc przemawiać za jego popularnością? Może Wy wiecie?

 • Jest uroczy (jak prawie każdy starter :P);
 • Posiada Mega Ewolucję;
 • Jest stosunkowo „świeży”, gdyż ORAS wyszło całkiem niedawno;
 • Był w kadrze Brocka, za którym być może cześć z Was tęskni.

Trzecie miejsce:

No i tu prawdziwy szok. Najniższe miejsce podium zajęli ex aequo: Popplio i Squirtle. Starter pierwszej generacji znalazł się na tym samym poziomie co jego odpowiednik z Aloli. Myślałem, że startery z Kanto już z definicji są bardzo popularne, a tu proszę. Jest zupełnie inaczej. Dodatkowo, Squirtle był w zespole zarówno Asha, jak i May, a Popplio ledwo się pojawił. Czyżbyście zapomnieli o biednym, zasłużonym Squirtle’u? Jak będziemy kiedyś robić ankietę o trawiastych starterach, pamiętajcie o Bulbasaurze! 😉

Pozostałe miejsca:

W dolnej części tabeli znalazł się Totodile, Oshawott i Piplup. Przyznam się, że dokładnie tak to sobie wyobrażałem. Totodile został troszkę zapomniany, przydałoby mu się jakieś odświeżenie w anime. Osobiście bardzo lubię ostatnią ewolucję Oshawotta, ale jego dwie pierwsze formy są według mnie… dziwne. Zestawienie zamyka Piplup, który zdobył zaledwie 4,9% Waszych głosów.

 

33 komentarze do wpisu „Ankieta #3 – Wyniki

 1. Przyznam się szczerze, głosowałam na Froakiego, iż po 1. Greninja to mój ulubiony pokemon, po 2. Tak samo jestem fanką i greninji jak i Sereny ^-^ Tęsknię za nimi, kto też?

 2. Głosowałem na oshawota to muj ulubiony wodny starter ognisty jest tepig a trawiasty tutwig szkodarz oshawot znalazł się tak nisko razem z piplupem i pędem że reszta nią spotkań się zmtym samym

 3. Oshawott ma charakter. I mnie dziwi, czemu jest na dole… A Mudkip… moim zdaniem w anime był przedstawiony jako pokemon – opiekun całej gromadki, podobnie jak Pikachu… oni zawsze byli „najmądrzejsi”.

 4. Adminie co powiesz na stworzenie ankiety z wybraniem ulubionego legendarnego pokemona? Myślę że wyniki z takiej ankiety nie powinny być takie jednostronne.

  • Pomysl jest fajny, nie ma watpliwosci. Jednak status Legendarnego Pokemona posiada prawie 50 stworkow i taka ankieta po prostu zajelaby za duzo miejsca.
   Ewentualnie moznaby to ograniczyc tylko do boxowych legendarek badz Pokemonow Mitycznych, ktorych tez jest jakies 20

 5. Wybaczcie to co teraz napiszę – nigdy nie lubiłem Dawn, a to właśnie z nią mi się kojarzy Piplup, więc ostatnie miejsce jest dla mnie aż nadto oczywiste xD
  Jak będą trawiaste, to i Treecko może być wysoko, w końcu Sceptile to jeden z najsilniejszych poków Asha (ponoć :D)

 6. Lecz Piplup tak nisko przed wczoraj akurat zacząłem oglądać Pokemon Diamond i Perła a w tej serii jest Piplup a to on jest na dnie 🙂

  • Ja też ^^
   Greninja-LOVEK LOVEK LOVEK LOVEK i jeszcze raz LOVEK!!! (To się dzieje gdy twoja obsesja przekracza wszelką skalę XD :P)
   Greninja Pokemon

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo