Wszystkie Pokemony Asha

W tym wpisie przedstawię wam wszystkie Pokemony Asha, jakie zdobył podczas swojej podróży przez dotychczasowe regiony. Trochę się tego nazbierało…

Przy sobie

W tym rozdziale zamieszczone będą Pokemony Asha, z którymi aktualnie podróżuje.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Pikachu Kanto Jest pierwszym Pokemonem Asha i przez całą jego podróż nie odstępuje go na krok.
Rowlet

Alola Jest pierwszym Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Alola. Większość czasu spędza śpiąc w jego plecaku.
Lycanroc Zmierzchu Alola Jest drugim Pokemonem Asha złapanym w regionie Alola. Rockruff Asha ewoluował podczas zjawiska Zielonego Błysku, co skutkowało zupełnie nową formą Lycanroka.
Torracat Alola Jest trzecim Pokemonem Asha złapanym w Aloli. Początkowo nieufny i zdystansowany, dał się jednak przekonać do chłopaka. Ewoluował podczas walki z Incineroarem Masked Royala.
Poipole Alola To czwarty Pokemon Asha złapany na Aloli. Poipole jest Ultra Bestią pochodzącą z Ultra Świata i zdaję się być zafascynowany Pikachu.

U Profesora Oaka

W tej sekcji przedstawię Wam Pokemony znajdujące się u Profesora Oak’a w Alabastii..

 

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Bulbasaur Kanto Bulbasaur jest jednym z najbardziej doświadczonych Pokemonów Asha. Na własne życzenie odmówił ewolucji w Ivysaura.
Charizard    Kanto    Charizard, zaraz po Pikachu, jest najpopularniejszym Pokemonem w posiadaniu Asha. Ewoluował dość szybko, przez co Ash początkowo nie potrafił nad nim zapanować.
Kingler    Kanto    Kingler był siódmym Pokemonem złapanym przez Asha i pierwszym, który zamieszkał z Profesorem Oakiem w Alabastii. Krabby przez całą jego podróż po Kanto nie był używany ani razu. Pierwszym jego występem była Liga Pokemon, w której od razu ewoluował.
 Muk    Kanto    Muk znany jest z przymilnego charakteru. Uwielbiał się tulić do Asha i innych.
 Tauros (x30)    Kanto    Asha złapał aż trzydzieści Taurosów w Safari Zone podczas podróży po Kanto, sprawiając problem z utrzymaniem tak licznej trzody Profesorowi Oakowi.
 Snorlax    Pomarańczowe Wyspy    Snorlax był drugim Pokemonem złapanym na Pomarańczowych Wyspach. Jego niepohamowany apetyt nie raz wpędził Asha w niemałe kłopoty.
 Heracross  

 Johto    Heracross Asha był pierwszym złapanym przez niego Pokemonem w regionie Johto. Szczególnie mocno lubił Bulbasaura, a zwłaszcza sok znajdujący się w jego bulwie.
Bayleef    Johto    Bayleef była drugim Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Johto. Oprócz wygrywania dla niego walk, bardzo mocno zabiegała o jego względy.
Quilava    Johto  Quilava był trzecim Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Johto. Ewoluował zaraz przed Ligą Sinnoh.
Totodile Johto Totodile był ostatnim ze starterów z Johto, który dołączył do Asha. W związku z zamieszaniem spowodowanym użyciem Lure Balli, Ash musiał stoczyć o niego pojedynek z Misty, który wygrał dzięki Bulbasaurowi.
Noctowl

Johto Noctowl Asha jest Błyszącym (Shiny) Pokemonem. Ash spotkał go w drodze do Goldenrod City podczas podróży po Johto. Był piątym Pokemonem złapanym przez Asha w Johto. Jest bardzo inteligentny, lecz bardzo mały.
Donphan Johto Ash wygrał Jajko Phanpy’egp w Ekstremalnym Wyścigu Pokemon, w którym on i jego Bayleef pokonali Gary’ego i Arcanine’a.
Swellow

Hoenn Taillow był liderem stada ptasich Pokemonów, które zaatakowało Asha i spółkę. Mimo przyjęcia na siebie wielu Thunderboltów Pikachu, nie zamierzał się poddać. Ash złapał go, by uchronić go przed poważnymi ranami.
Sceptile Hoenn Ash złapał Treecko, po tym jak pomógł mu ochronić jego dom na drzewie. Pokemon ten początkowo miał problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi. Szybko jednak się z tym uporał i stał się jednym z najsilniejszych Pokemonów Asha.
Corphish Hoenn Kolejny Pokemon z problemami społecznymi. Na przywitanie walił innych szczypcami i wykradał im jedzenie.
Torkoal Hoenn Prawdopodobonie jeden z najszybszych Pokemonów Asha. Trener kilkukrotnie przepędzał dręczące go Pokemony, a potem uciekał w popłochu. W końcu musiał zmierzyć się ze Steelixem, którego pokonał dzięki wskazówkom Asha.
Glalie Hoenn Snorunt sprawił Ashowi niemałych kłopotów. Najpierw ukradł jego odznaki, wyrzucając jedną po drugiej, chcąc zmusić Trenera do podążania za nim, po czym ten zgubił się w zamieci. Interwencja Snorunta pomogła spółce Asha odnaleźć go i uratować przed zamarznięciem.
Staraptor

 Sinnoh   Starly był pierwszym Pokemonem złapanym w Sinnoh. Podczas poszukiwań zaginionego Pikachu, Ash i Aipom wpadli na Starlyego, który po krótkiej walce został złapany i natychmiast użyty do poszukiwań.
Torterra

 Sinnoh   Turtwig z charakteru był bardzo podobny do Bulbasaura. Dbał o inne Pokemony, zapobiegał kłótnią. W pewnym momencie dbał też o zranionego przez Zespół R Pikachu, zaciekle walcząc z Ashem, którego miał za kolejnego złodzieja.
Infernape

 Sinnoh    Początkowo ten Pokemon był własnością Paula, który nie był z niego za bardzo zadowolony. Gdy Ash odkrył jak rygorystyczny trening serwował Pokemonowi Paul, postanowił go przygarnąć
Buizel Sinnoh Buizel to trzeci Pokemona złapany przez Dawn. Ash wymienił go za Aipoma, gdyż ten przejawiał wyjątkowe zainteresowanie Pokazami, a Buizel walkami.
Gliscor

Sinnoh Gligar bardzo bał się walk z innymi Pokemonami oraz wysokości, mimo bycia typem latającym. Nie potrafił poprawnie szybować, a ulubionym miejscem lądowania był Ash. Często popadał w płacz. Po ewolucji stał się bardziej pewny siebie.
Gible

Sinnoh Gible miał problemy z opanowaniem ataku Draco Meteor. Z pomocą Asha udało mu się wreszcie wykonać ten manewr przeciwko Zespołowi R, lecz potem rzadko kiedy był w stanie to powtórzyć. Jego nieudane Draco Meteory najczęściej trafiały Piplupa, co stało się swoistym Pokemonowym żartem.
Unfezant

Unova Jak to zwykle miało miejsce, Ash zwykle łapie latającego Pokemona na samym początku każdej generacji. Nie inaczej było z Pidove. Unfezant różni się wyglądem w zależności od płci. Pokemon Asha okazał się osobnikiem płci żeńskiej.. Oczywiście poza walkami, jej zadaniem było prowadzenie zwiadu z powietrza.
Oshawott Unova Początkowo należał do Profesor Juniper i był jednym z trzech starterów. Zszokowany wybraniem Snivy przez Tripa, zaczął podążać za Ashem, pozostając jednak w ukryciu. Konieć końców jednak dołączył do grupy Trenera.
Pignite

Unova Tepig został porzucony przez swojego Trenera i przywiązany do słupa. W końcu ktoś postanowił uwolnić Pokemona, ten jednak uciekł szukając dawnego Trenera. Z założonym „kagańcem” nie mógł jeść, przez co stał się bardzo wychudzony. Potem jednak trafił na Asha.
Snivy Unova Snivy sprawiała Ashowi mnóstwo problemów. Początkowo nie uznawała go za godnego siebie, większość jego Pokemonów padała ofiarami Attractu. Po udowodnieniu jej swojej wartości, Ashowi udało się ją złapać przy pomocy Pidove, która była odporna na Attract, ze względu na tę samą płeć.
Scraggy

Unova Ash otrzymał jajko Scraggiego od Kareny za pomocą rozwiązaniu konfliktu pomiędzy jej babcią Danielą oraz jej uczniami. Scraggy bardzo często szukał zaczepki u innych Pokemonów Asha.
 Leavanny

Unova Ash złapał Sewaddle w Bezkresnym Lesie. Początkowo Pokemon nie pałał szczególną przyjaźnią w stosunku do Trenera, jednak po kilku perypetriach i ocaleniu go przez Asha, postanowił mu zaufać, dając się złapać.
Palpitoad  

 Unova    Palpitoad przewodził grupie Tympole, gdy Ash i spółka wkroczyli na ich terytorium, w poszukiwaniu odtrutki na truciznę Foongusa. Został on pokonany w walce przez Oshawotta i złapany.
Boldore Unova Roggenrola wpadł na Asha zupełnie przypadkiem. Pokonał zarówno Oshawotta jak i Tepiga po czym uciekł. Następnie wraz z naszym bohaterem dał nauczkę Zespołowi R, uwalniając przy tym swoich pobratymców. Wyzwał wtedy Asha na rewanż i uległ przed Tepigiem, a następnie został złapany.
Krookodile

Unova Sandile za wszelką cenę chciał zawalczyć z Pikachu. Przebył ogromny kawał drogi, śledząc Asha. Zawsze coś jednak wchodziło mu w drogę i upragniona walka się oddalała. W miedzyczasie ewoluował w Krokoroka. W końcu zawalczył z Pikachu i przegrał o włos. Ash zaproponował mu dołączenie do zespołu.
Talonflame  

Kalos Fletchling kradnąc owoce Bonnie, zmusił ją do płaczu. Nie spodobało to się Froakie’mu Asha, który ruszył za nim w pościg. Po kilku przygodach z Beedrilami, udało mu się odnaleźć latającego Pokemona, którego pokonał, umożliwiając Ashowi złapanie go.
Hawlucha

Kalos Hawlucha był czempionem lasu, dbał w nim o pokój i porządek. Uwielbiał jednak walczyć w widowiskowy sposób, chciał kończyć wszystkie walki atakiem Flying Press, co mu nie wychodziło. Z pomocą Asha opanował tą trudną technikę i postanowił do niego dołączyć, zostawiając las pod opieką byłego czempiona, Machampa.
Noivern

Kalos Noibat wykluł się z jajka, znalezionego przez Hawluchę. Początkowo miał wielkie trudności z lataniem i był małym beksą. Po jakimś czasie jednak nauczył się poruszać w powietrzu, przy pomocy właśnie Hawluchy i Fletchindera.

Na treningu

Ta sekcja będzie dotyczyła Pokemonów, których Ash jest nadal prawowitym właścicielem, lecz zostały oddane pod opieką innego trenera. Niektóre mogą być wezwane w dowolnym momencie gdy zajdzie potrzeba.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Squirtle Kanto Squirtle powrócił do Brygady Squirtle’ów, ponieważ Ash uważał, że stary gang potrzebny jest Squirtle’owi bardziej niż on.
Primeape Kanto Ash oddał Primeape innemu Trenerowi by Pokemon mógł trenować do turniejów walczących Pokemonów.

Oddane

Na tej liście znajdą się Pokemony, które formalnie powróciły do natury.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Butterfree

Kanto Butterfree był pierwszym Pokemonem złapanym przez Asha. Odszedł, zakochany w różowej Butterfree,
Pidgeot

Kanto Pidgeot był drugim Pokemonem złapanym przez Asha. Opuścił Asha by chronić inne  Pidgeye oraz Pidgeotty
Lapras

Pomarańczowe Wyspy Lapras był Pierwszym Pokemonem złapanym na Pomarańczowych Wyspach, na których służył grupie jako środek transportu. W drodze powrotnej do Alabastii, odnalazła go rodzina Laprasa, do której dołączył.
 Greninja

Kalos Greninja to pierwszy złapany Pokemon Asha w Kalos i jedyny dotychczas znany stworek potrafiący dokonać „fuzji” z Trenerem. . Odszedł by walczyć z pozostałościami złego planu Zespołu Flare.
Goodra Kalos Goodra był czwartym Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Kalos. Powrócił do swoich rodzinnych stron by chronić słabszych przyjaciół.

Nieoficjalnie

Tutaj znajdziemy listę Pokemonów, które Ash miał przez chwilę, lecz oficjalnie ich nie złapał.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika  Opis
Haunter

Kanto Haunter towarzyszył Ashowi jedynie przez chwilę, był dość kapryśny i Trener nie za bardzo mógł na nim polegać. Pomógł mu wygrać walkę o odznakę z Sabriną.
Larvitar

Johto Larvitar był towarzyszem Asha w piątym sezonie Pokemon.
Solgaleo Alola Nebby Solgaleo anime.png Solgaleo został znaleziony przez Asha w swoim pierwszym stadium ewolucyjnym. Lillie nadała mu imię Nebby. Pokemon pomógł Ashowi i spółce ocalić Lusamine i zniknął bezpowrotnie.

58 komentarzy do wpisu „Wszystkie Pokemony Asha

 1. Proszę o małą aktualizację
  Litten ewoluował w Torracata przy walce ze swoją wyższą formą
  Poipole jest pokemonem złapanym przez chłopaka 😀

 2. Zaraz zaraz jak to że Greninja i Goodra są u Proofesora Oaka bo przecież Ash Goodrę zostawił na Dzikie Magna a Greninję dodał Miętusiowi i Zygarderowi żeby pomagał chronić Kalos więc to nie może być możliwe że Goodra i Greninja są U Profesora Oaka.

 3. czemu niema beedrila nebiego nwm jak to wszystko sie pisze jak cos i ratikejta gdzies inndziej pisało ze on ma chyba 69 a tu podałście 10

  • Ash nie użył w ogóle ani Raticate’a, ani Beedrilla tylko od razu je oddał, nie ma sensu więc o nich wspominać. Pokemony, które nie były oficjalnie Asha, ale odegrały jakąś rolę w jego podróży przed Alolą są uwzględnione. A z tymi liczbami to nie wiemy co masz na myśli jak coś ^^

 4. Dostrzegłem małą niepoprawność w typach pokemonów. Mianowicie brakuje typ ziemnego u Torterra’y, Gible’a, typu walczącego u Pignite’a i trującego u Haunter’a 😉

 5. Alola👋
  Drodzy administratorzy rockruff tydzień temu (w 38 odc) evoluował w lucanroca w formie zmierzchu a w bazie wiedzy nadal widnieje rockruff prosze zaktualizujcie baze wiedzy😁

 6. Trochę zaskoczył mnie ten komentarz 😉 i aż postanowiłem to sprawdzić (skrótowo obejrzeć odcinki omijając zbędne fragmenty tj występy Zespołu R itp), bo pojawiły się wątpliwości. Nie zostało jednoznacznie pokazane, jak Ash oddaje te pokemony Profesorowi. Jednak czy Charizard tak po prostu porzucił Dolinę Charizardów (i pewnego Charizarda płci żeńskiej)? Nie sądzę. Nawet nie było pokazane przekazanie pokeball’i. Ash po prostu pojawił się w nowym regionie tylko z Pikachu. Moim zdaniem Charizard i Gliscor powrócili do treningu i naprawdę przeglądając owe odcinki nie doszukałem się ani słów podobnych do: „Profesorze, oddaję wszystkie moje pokemony z (tego w którym przebywał) regionu oprócz Pikachu pod twoją opiekę(zaopiekuj się moimi pokemonami)”, ani sceny, w której Ash przekazywał pokeball’e. Niewiadomą więc pozostaje pobyt Charizarda i Gliscor’a u Profesora Oaka, lecz moim skromnym zdaniem te dwa pokemony powróciły do treningu. Nie mogłyby tego tak po prostu porzucić. (Tak, naprawdę przejrzałem odcinki, bo nie mogłem uwierzyć) 😁

  • Gliscor wrócił do Asha przed Ligą Sinnoh, wcześniej był na treningu u Trenera Scizora, z którym przegrał walkę. Charizard pojawił się w ostatnim odcinku BW w Laboratorium Profesora Oaka.
   Spójrz na zdjęcie na samej górze, pochodzi ono właśnie z ostatniego odcinka BW, tuż przed podróżą do Kalos. Zdjęcie zostało „zrobione” u Profesora Oaka. Zwróć uwagę na to, że nie ma tam Squirtle’a i Primeape’a, które właśnie znajdują się na treningu. Wszystkie pozostałe Pokemony tam są.
   Owszem po Lidze Sinnoh może nie być pokazane jak Ash oddaje Gliscora Profesorowi, ale jego powrót na trening, również nie został zaznaczony. Faktem jest, że pod koniec Unovy, Gliscor fizycznie jest u Profesora, co potwierdza odcinek. Podobnie jest z Charizardem. Ten jednak przez te 20 lat wykazał się pewną indywidualnością i nie zdziwiłbym się gdyby se tak latał po świecie, od Oaka do Charli i z powrotem 😛
   Sam osobiście nie lubię snuć teorii i domysłów, dlatego wolę trzymać się faktów, które zdecydowanie mówią, że Gliscor i Charizard przed podróżą do Kalos są u Profesora Oaka 😛 Ech, kiedy w końcu zobaczymy Ashowego Charizada…

   • Fakty są faktami, nie da się zaprzeczyć. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy możliwe jest, że zdjęcie to zostało zrobione tuż przed Charizardowym odlotem do Doliny Charizardów? (pytam z czystej ciekawości)

    • Tak jak pisałem, Charizard dał się poznać jako dość samodzielny Pokemon, który sam myśli. Dodatkowo przemierzanie dużych odległości, nie powinno sprawiać mu problemu, dlatego kto wie…
     Szkoda tylko, że przez całe Kalos Ash się nawet nie zająknął o biednym Charizardzie, no ale musieli dać pole do popisu dla Greninjy 😛

     • Gdy Ash chciał pokazać Iris swojego Charizarda zadzwonił do laboratorium profesora i ten mu powiedział że jego pokemon zakończył trening w Dolinie i ją opuścił i jest już u niego.

  • Nawet w pierwszym odcinku Sun and Moon zostało pokazane, jak Ash przekazuję pokeball’e Profesorowi Oak’owi. Przeglądając tamte odcinki niestety niczego się nie doszukałem.

 7. Po raz kolejny przejrzałem tę listę i zauważyłem, że w sekcji „U Profesora Oaka” znajdują się Charizard i Gliscor, a powinni się znajdować w „Na treningu”. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Ach i jeszcze przy Snivy jest napisane „ze względyu”, co także wymaga małej poprawki. Nie mogę sam tego poprawić, więc piszę tutaj. Dziękuję i pozdrawiam. Szacunek dla twórcy tego artykułu.

  • „Trening” zarówno Gliscora jak i Charizarda zakończył się i te Pokemony znajdują się obecnie u Profesora Oaka. Ash odesłał tego pierwszego pod koniec ligi Sinnoh, a Charizarda zostawił w Alabastii, gdy wyruszył do Kalos 🙂

 8. Naprawdę trzeba być debilem aby wypuścić takie pokemony jak goodra, larvitara czy Greninje, a później dziwota czemu nigdy nie wygrywa ligi

  • To anime jest całkiem pozbawione logiki. Więcej jest takich przykładów. Tak samo wypuścił Charizarda a on i jego mega ewolucja mogłyby mu pomóc w walkach ligi.

  • Ash jest trenerem, który bardzo dba o więź ze swoimi pokemonami i chce dla nich jak najlepiej. Ligi traktuje jako wyzwanie – uda się, to będzie duży skok ku spełnieniu marzeń o zostaniu Mistrzem Pokemon, jeśli nie – cóż, na pewno wyniesie z tego jakąś dobrą lekcję, dzięki której z kolejną ligą będzie miał łatwiej (co prawda Ash to sklerotyk, ale mniejsza z tym) i wciąż będzie posuwał się naprzód.

   1. Charizard – tutaj Ash nie rozstał się na zawsze ze swoim pokemonem z Kanto. Charizard wciąż ciężko trenuje i staje się coraz silniejszy, a Ash w każdej chwili może wystukać odpowiedni numer i Charizard po jakimś czasie się zjawi. Ash stwierdził, że lepiej będzie, jeśli zostawi go w Dolinie Charizardów, niż gdyby sam miałby go trenować. Nieśmiertelny 10-latek może użyć go w Ligach jeśli chce.

   2. Greninja – Ash zachował pokeball Grenina’y i w każdej chwili może użyć „Zjawiska Więzi” aby dowiedzieć się, gdzie się jego przyjaciel aktualnie znajduje. Rozstał się z nim, ponieważ jego Greninja jako jedyny potrafi zobaczyć mroczną (złą?) energię jaką zostawił po sobie Zespół Flora. Poza tym niszcząc macki Greninja w pewnym sensie trenuje i jeśli usłyszy w głowie głos swojego trenera (oczywiście jeżeli będzie mógł) przybędzie, aby mu pomóc.

   3. Goodra – w tym przypadku Ash stwierdził, że Goodra’rze będzie po prostu lepiej ze swoimi pokemonowymi przyjaciółmi, których w razie czego obroni. Czyli Goodra został „oderwany” od swego trenera. Ale zaraz, zaraz. Ash przecież użył go w Lidze. Tak, Ash też może wystukać odpowiedni numer i Goodra przybędzie z pomocą.

   4. Larvitar (choć teraz pewnie już Tyranitar) – Ash nawet go nie złapał. ESKORTOWAŁ go do jego matki, która bardzo za nim tęskniła. Oczywiście Ash mógł go złapać, ale chłopak ma serce i jak wyżej napisałem, dba o więź między nim a jego pokemonami, a jak mocna byłaby ta więź, gdyby Larvitar wciąż obwiniał Asha za to, że rozdzielił go z matką? Mizerna. A tak to nawet jego pomoc Ash’owi w Lidze jest możliwa (tak jak Noland i Articuno, którego Ash pokonał).

   5. Gliscor – tak samo jak poprzednicy – odszedł trenować. Ash bardzo zmienił tego pokemona. Z początku był on bardzo strachliwy, lecz dzięki staraniom Asha stał się silniejszy i dzielniejszy. Bardzo spodobały się Gliscor’owi „Lotne walki” (czy jakoś tak) i Ash stwierdził, że jego pokemon lepiej będzie się czuł, trenując z mistrzem tejże sztuki. (Ash także może zadzwonić i wykorzystać Gliscora w Ligach).

   Na upartego mógłbym jeszcze tu wcisnąć Primeape’a lub Pidgeot’a, ale wydaje się, że twórcy o nich zapomnieli (Ash miał wrócić po Pidgeot’a i tak, też mógłby wykorzystać jego Mega-ewolucję w Ligach. Tak więc Primeape trenuje boks, a Pidgeot chroni stado Pidgey’ów),więc mało mógłbym tu o nich napisać. Według mnie Ash nie jest „debilem” tylko dobrym trenerem, który przekazuje swoim pokemonom to, co chce przekazać, za pomocą emocji. Liczy się dla niego więź, nie jest egoistą jak Paul, który też dzięki Ash’owi zrozumiał, że więź też jest ważna i jakąś tą więź z pokemonami ma. Sądzę, że w Sun and Moon twórcy chcą pokazać/kierują oczy widzów na więź Asha z Pikachu. Typu Koko zwrócił właśnie uwagę na tę więź i przywiązanie, które ta dwójka potrafi przekuć w moc i siłę.

   Jeszcze jedna sprawa. Możecie pewnie zapytać: „skoro może je przyzwać, to dlaczego tego nie robi?”, już odpowiadam. Ash co prawda wykorzystał kilka razy Charizarda/Squirtle’a w innych Ligach, ale i tak zazwyczaj Ash pragnie wygranej w Lidze tylko z pokemonami, które złapał w danym regionie. Dlatego bardzo rzadko przywołuje swoje „stare” pokemony, aby walczyły w „nowych” Ligach.

   • Przeczytałam wszystko co napisałeś ☺ Ciekawie ująłeś informacje 🙂 Może spróbowałbyś dojść do redakcji 😱😛

 9. Adminie a te Taurosy nie pamiętam ile ich było ale około 40 ale ich tam nie ma sprawdzę jak by co jeszcze raz i napisze czy są na tej liście 😀

 10. Super, nie mam czasu oglądać pokemonów, a przynajmniej mogłam czegoś się podszkolić, by nie ośmieszyć się przed przyjaciółmi.

  • W tym artykule nie ma Wymienionych Pokenonów. Gdyby były Wymienione Pokemony to by napewno znalazł się tam Aipom.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo