Jessie

Jessie (z jap. ムサシ Musashi) jest jednym z członków Zespołu R. Wraz z Jamesem i Meowthem stanowi najbardziej znaną drużynę w ramach tego ugrupowania. Jessie jest bardzo doświadczoną osobą; na przełomie lat imała się najróżniejszych zajęć i próbowała odnaleźć się w przeróżnych miejscach. Jako członek Zespołu podąża wraz z towarzyszami za Ashem przez kolejne regiony świata Kieszonkowych Stworków, próbując ukraść jego Pikachu. Choć jest przestępcą, Jessie zdaje się być wrażliwą osobą. Jest także w pewien sposób utalentowana – odniosła wiele sukcesów jako Artystka. Mimo trudnego charakteru, tworzy zgrany zespół ze swoimi towarzyszami. Troszczy się o Jamesa, Meowtha i Pokémony drużyny, a także jest w stanie przedłożyć ich dobro nad zyski. Jessie wybiera na partnerów stworki różnych typów, z wyróżnieniem trującego.

Jessie w Sun i Moon

Jessie w anime

Jessie zostaje przedstawiona w trzecim odcinku serii Sun i Moon. Przybywa do regionu Alola wraz z Jamesem, Meowthem i Wobbuffetem, nie wiedząc o tym, że Ash i Pikachu są już na miejscu. Jednakże sytuacja szybko ulega zmianie i, standardowo, Zespół R bierze się za próby schwytania elektrycznego stworka. Co więcej, przestępcy zdobywają nowe Pokémony, co zresztą stanowi ich główny cel. Jessie łapie swojego pierwszego alolańskiego Pokémona – Mimikyu – w czwartym odcinku serii. Choć nie chciał wejść do zwykłego Poké Balla, chętnie zaakceptował Luxury Balla. Zdaje się, że jedną z przyczyn, dla których stworek dołączył do Zespołu, jest jego wyraźna niechęć do Pikachu Asha. Jessie zaznajamia się także ze swoim „opiekunem” – Bewearem. Silne emocje bohaterki czasem zatrważają nawet jej towarzyszy, lecz nieraz popychają akcję naprzód.

Oś czasu

SM003 – Jessie pojawia się po raz pierwszy w anime Sun i Moon. Przybywa z towarzyszami do Aloli, aby zdobywać Pokémony dla szefa Zespołu – Giovanniego. Wdaje się w walkę z Ashem, a także zwraca na siebie uwagę Beweara, który zabiera bohaterów do swojego legowiska.

SM004 – Jessie zdobywa swojego pierwszego Pokémona w regionie – Mimikyu, który w zasadzie sam postanowił dołączyć do Zespołu. Później używa go w starciu z Pikachu Asha, a efekty okazują się bardzo zadowalające.

SM005 – Zespół R używa swojego klasycznego balonu, aby porwać wodne Ride Pokémony, których klasa Asha użyła podczas lekcji łowienia Lany. Akcja kończy się porażką.

SM012 – Zespół R odnosi swoje pierwsze wyraźne zwycięstwo w walce z Ashem, pokonując obu jego towarzyszy. Jednakże chwila triumfu zostaje zepsuta przez Beweara.

SM013 – przestępcy z regionu Kanto postanawiają wziąć udział w Wielkim Alolańskim Naleśnikowym Wyścigu. Ich zawodnikiem okazuje się fałszywy Bewear, będący w rzeczywistości maszyną sterowaną przez Meowtha i Wobbuffeta. Nieuczciwa strategia Zespołu zostaje zniweczona przez prawdziwego Beweara. Ich drugi zawodnik – Mimikyu – nie jest w stanie powstrzymać się przed zaatakowaniem Pikachu, co kończy się jego dyskwalifikacją.

SM023 – Zespół R zwraca uwagę na słynną grupę DugLeo. Postanawiają wzbogacić się ich kosztem, co skutkuje podstępnym uprowadzeniem alolańskiego Dugtrio – wokalisty zespołu.

SM025 – Jessie, James i Meowth po raz pierwszy stykają się z Zespołem Czaszki – lokalną alolańską grupą przestępczą. Rozpoczyna się rywalizacja pomiędzy dwiema organizacjami; stawką jest mroczny Z-Kryształ, którego strzeże Totem Pokémon tego typu. Strażnik zostaje pokonany przez Mimikyu. W krytycznym momencie Jessie i James wybierają bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zostawiając kryształ. Ostatecznie wykazują się też skutecznością – Zespół R zwycięża.

SM028 – trio z Kanto bierze udział w meczu Pokébase na terenie Szkoły Pokémon. Okazuje się, że Jessie podkochuje się w znanym zawodniku ‘Olu‘olu, który właśnie tam przebywa. Mierzą się z drużyną złożoną z Asha, Kiawe, sympatii Trenerki oraz ich Pokémonów. Choć idzie im bardzo dobrze, ostatecznie ponoszą porażkę, a Bewear uniemożliwia Jessie uzyskanie autografu ‘Olu‘olu.

SM033 – Zespół R przybywa na Akalę, szukając Totem Pokémonów. Zanim jest w stanie poczynić jakiekolwiek postępy w poszukiwaniach, zostaje zabrany przez Beweara z powrotem na Melemele.

SM038 – po brutalnym rozstaniu z Jamesem, Jessie ląduje w okolicach Galerii Handlowej. Podczas uprzedniego starcia z Ashem i Kiawe, przebranie Mimikyu uległo naderwaniu. Dziewczyna obawia się, że wkrótce zobaczy prawdziwą formę swojego pupila i podzieli los Meowtha. Kierowana chęcią pomocy i niepohamowaną żądzą zakupów, udaje się do sklepu odzieżowego, gdzie próbuje wybrać nowe przebranie dla Mimikyu, wydając jednak większość oszczędności na kreacje dla siebie. Obserwując swojego Pokemona, Jessie zdaje się akceptować jego obsesję przebierania się za Pikachu i postanawia zszyć mu jego kostium. Podczas ataku Murkrowów dziewczyna zacięcie walczy o przebranie pupila (i swoje pączki), czym zdobywa zaufanie Mimikyu, który staje się jej posłuszny. Nie trwa to długo, gdyż podczas następnej walki z Ashem Pokemon ignoruje komendy Jessie i rzuca się na Pikachu. Dziewczyna, mimo że udaje wściekłą, poprawia swoje relacje z Mimikyu.

SM039 – Jessie wraz z resztą Zespołu próbuje swoich sił w sprzedawaniu pączków. Kiedy jednak dowiaduje się o popularności Steenee Mallow, postanawia zakończyć pracę na dziś i porwać stworka. Choć Zespołowi udaje się pochwycić Pokémona, ostatecznie traci go wskutek starcia z Oranguru. Kiedy przybywa Bewear, Jessie po raz pierwszy cieszy się na jego widok. Jednakże zamiast pomóc w walce, Pokémon-niedźwiedź dogaduje się z przeciwnikiem, a następnie uprowadza Zespół.

SM040 – Jessie i towarzysze podsłuchują Lanę, Asha i Mallow podczas rozmowy z Ią i Kanoą z Ludu Morza. Dowiadują się, że bohaterowie zamierzają odnaleźć zatopiony skarb. Zespół postanawia uprzedzić ich i zagarnąć bogactwa dla siebie. W tym celu przypływają w nowej machinie – łodzi podwodnej stylizowanej na Bruxisha. Zespół R ponosi klęskę, a statek przepada w zamieszaniu, do którego wywołania sprowokowali Dhelmise’a.

SM041 – przestępcy biorą udział w osławionym wyścigu CharjaKartów. Oczywiście nie w uczciwy sposób – Charjabug zespołu Bewear-X to Meowth w pojeździe przygotowanym na tę okazję, a Mechanik – Mareanie i Wobbuffet w przebraniu. Jessie podejmuje się roli Szefa, wydając polecenia i podejmując decyzje. Przez długi czas Zespół zajmuje drugie miejsce. Oszustwo wychodzi jednak na jaw, co skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją.

SM042 – Jessie, James i Meowth wracają do Kanto. Przybywają w rodzinne strony, aby złożyć raport ze swojej alolańskiej działalności w kwaterze głównej Zespołu. Jessie wścieka się na myśl o tłumaczeniu się przed Matori – sekretarką Giovanniego. Na miejscu natrafiają jednak na wycieczkę ze Szkoły Pokémon, a także Brocka i Misty. Postanawiają udać się za nimi do Laboratorium Profesora Oaka, żeby ukraść tamtejsze Pokémony. Używają do tego mecha w dawnym stylu, a przedstawienia dokonują za pomocą starego motta. Porażka kryminalistów jest równie klasyczna co wizerunek, a Bewear zabiera ich na koniec z powrotem do Aloli.

SM045 – Jessie, James i Meowth próbują dorobić sobie sprzedając pączki. Zauważają wtedy nowego Pokemona Asha – Nebby’ego. James wyjaśnia, że to musi być poprzednie stadium ewolucyjne Koffinga, dlatego nazwya go MiniKoffing. Zespół od razu stwierdza, że musi być on niezwykle cenny i postanawia go złapać. Wymyślają nawet sprytną taktykę, podczas której Jessie odwraca uwagę Asha, a Meowth kradnie Cosmoga. Niestety, nowo odkryta zdolność Teleportacji Pokemona sprawia, że cała trójka ląduje w objęciach Beweara, a Nebby bezpiecznie wraca do Asha.

SM046 – Faba, Szef Działu Badawczego Fundacji Aether, zatrudnia całą trójkę. Podczas wizyty Asha i spółki w Raju Aether, są oni zmuszeni do ich obsługiwania, po czym próbują zwabić Nebby’ego do siebie za pomocą cuchnących śmieci, wciąż uważając go za MiniKoffinga. W końcu lądują w Laboratoriach Aether, gdzie zakradają się przypadkiem do biura Faby, odnajdując informację o projekcie „Type:Null”. Nakrywający ich na gorącym uczynku Faba, nie przejmuje się zbytnio ich obecnością, gdyż dostrzega rolę jaką mogą odegrać w jego misternym planie.

SM049 – Zespół R wciąż pracuje dla Faby. Gdy ten rozkazuje im złapać Lillie, by mógł wymazać jej wspomnienia, następuję nieoczekiwany zwrot akcji. Jessie, James i Meowth otwarcie buntują się przeciwko swojemu pracodawcy, co świadczy o tym, że nawet oni mają swoje ideały. Cała trójka rzuca w końcu tą robotę.

SM050 – Podczas sprzedawania pączków pod Szkołą Pokemon, Zespół R nakrywa Fabę, który próbuje porwać Nebby’ego. Przeprowadzają skuteczną dywersje za pomocą Wobbuffeta i sami kradną Pokemona, który przenosi ich do bazy, wprost w objęcia Beweara.

SM052 – Zespół R dociera na Ołtarz Słońca, na którym zebrała się cała czwórka Boskich Strażników Aloli. Na widok Cosmoema stwierdzają, że MiniKoffing ewoluował w PrawieKoffinga i ponownie próbują zagarnąć i jego i Tapu. W planie przeszkadza im Bewear. W końcu przestępcy przekonują się, kim naprawdę był „MiniKoffing”.

SM058 – Jessie wraz z Jamesem oraz Meowthem robią zakupy w Centrum Handlowym. W drodze powrotnej spotykają starą miłość Mareanie, którą Meowth nazywa „Senpai’em”. Jessie kibicuje Jamesowi w walce z niebezpiecznym Pokemonem.

SM059 – Zespół R podsłuchuję opowieść Lany i Mallow, po czym zaczynają śledzić Asha i dziewczyny,  chcąc złapać ” Leśnego Dziadka”, czyli Drampę. Przygotowują z tej okazji specjalny plan by nabrać Pokemona. Drampa nie daje się jednak zwieść i pozbywa się Zespołu R.

SM060 – Jessie i Mimikyu startują w turnieju PokeSled Jump, jednak ich skok jest przerwany przez Beweara.

SM061 – Zespół R szukając jagód spostrzega Beweara walczącego z Buzzwolem, którego Jessie i James chcą pochwycić. Innego zdania jest Meowth. Zatroskany Bewear przechwytuję Zespół R i odciąga ich od niebezpieczeństwa.

SM062 – Jessie i James spotykają Alolańskiego Meowtha. Dzięki jego kompatybilności z Darkinium Z oraz ogólną zaradność, Zespół uznaję go za lepszego od ich Meowtha. Zazdrosny Meowth próbuję pozbyć się rywala na różne sposoby, ale Alolański Meowth okazuję się podstępny i dwulicowy, by następnie opuszcić Jessie oraz Jamesa na rzecz Giovanniego.

SM063 – Zespół R sprzedaje pączki przed Battle Royal Dome, jednak z powodu braku klientów zgłaszają się do pracy jako speakerzy w walce Asha z Royal Mask. Po otrzymaniu zapłaty odchodzą.

Pokémony

Wobbuffet

Wobbuffet to sprawdzony partner Jessie. Podróżuje z nią od Johto; Alola jest piątym regionem, w którym jej towarzyszy. Trenerka i jej Pokémon stanowią zgraną parę, która przeszła razem niejedno. Wobbuffet ma zwyczaj wyskakiwania z Poké Balla, często sprawiając Zespołowi kłopot, lecz w Aloli przebywa poza nim. Jest to defensywny Pokémon typu psychicznego. Choć nieraz przydał się w walkach, obecnie nie zostaje do nich wystawiany. Do tego Wobbuffet uczestniczy w wygłaszaniu motta Zespołu.

 

Mimikyu

Mimikyu to pierwszy alolański Pokémon złapany przez Jessie. Postanowił dołączyć do Zespołu R, gdy zobaczył, że walczą z Pikachu Asha. Zdaje się żywić wielką niechęć do tego gatunku, czego ofiarą stał się właśnie partner głównego bohatera. Mimikyu nie jest wyjątkowo posłuszny, a do tego więź łącząca go z Jessie nie jest wyjątkowo silna. Jednakże jest potężnym Pokémonem, co z kolei czyni go bardzo pomocnym. Ma dwa typy: duch i bajkowy.

Znane ataki: Shadow Claw, Shadow Ball, Play Rough, Wood Hammer


Źródła grafik:

Jessie i Wobbuffet: http://www.alola.pl/odc03/

Mimikyu: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Jessie%27s_Mimikyu

16 komentarzy do wpisu „Jessie

  1. „Wobbuffet to sprawdzony partner Jessie. Podróżuje z nią od Johto; Alola jest piątym regionem, w którym jej towarzyszy.” a johto jest głównym regionem w grudiej generacji więc on był w regionach: Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos a Alola jest 6 regionem

  2. Poprawka Alola to piąty region w który Jessie ma Wobbuffet’a gdyż Jessie zostawiła go w kwaterze zespołu R kiedy ruszali do Unovy. Tak więc:
    Jhoto-Hoenn-Shino-Kalos-Alola

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo