Olivia

Olivia (z jap. ライチ Lychee) jest Kahuną Akali. Mieszka na wyspie, którą się opiekuje. Do tego prowadzi tam sklep z biżuterią, w związku z czym zna się na kamieniach i minerałach najróżniejszego rodzaju. Zajmuje się także nauczaniem – zajęcia klasy Asha przeprowadzane na Akali odbywają się pod jej nadzorem. Olivia dysponuje dużą wiedzą na temat swojej wyspy, a także Pokémonów i walk z ich udziałem, którą chętnie dzieli się z innymi. Kahuna posiada szczególny dar do stworków – odwzajemniając jej miłość, lgną do niej jak do żadnej innej postaci. Olivia jest życzliwą i entuzjastyczną osobą, a także świetną Trenerką, która godnie sprawuje swoją funkcję. Jej partnerem jest Lycanroc w formie południowej, a typ Pokémonów, jakiego używa najchętniej, to kamień.

Olivia w Sun i Moon

Olivia w anime

Olivia pojawiła się po raz pierwszy w odcinku 31, lecz wcześniej została wspomniana kilkukrotnie. Kiawe opowiedział o niej Ashowi dwukrotnie, a Gladion raz. Wspominali o niej ze względu na funkcję, którą sprawuje. Kiedy wreszcie wprowadzono jej postać, okazała się zupełnie odmienna od wizerunku, jaki malowały wypowiedzi dwóch Trenerów. Olivia okazała się być aktywna, uśmiechnięta i energiczna, odróżniając się tym samym od wizerunku Kahuny Hali i budząc cały szereg reakcji. Opiekunka Akali ma zarówno humorystyczne, jak i poważne oblicze, które przenikają się i tworzą ciekawy obraz. Olivia pełni rolę nauczycielki czy też mentorki klasy Asha. W odcinku 31 zabiera ją na Akalę, rozpoczynając cykl zajęć na niej. Jako Kahuna wydaje Rockium Z Trenerom, którzy przeszli jej Wielką Próbę, co z kolei stanowiło cel Asha.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak Olivia z anime wypada w porównaniu ze swoim pierwowzorem, rzućcie okiem tutaj.

Oś czasu

SM002 – pojawia się pierwsza wzmianka na temat Olivii. Kiawe wspomina Kahunę Akali, opowiadając o przejściu jej Wielkiej Próby i otrzymaniu od niej Z-Pierścienia.

SM011 – Olivia pojawia się w opowiadaniu Kiawe dotyczącym uzyskania przez niego jego Z-Kryształu – Firium Z – oraz Z-Pierścienia.

SM027 – ma miejsce kolejne wspomnienie Olivii. Tym razem mówi o niej Gladion, informując Asha o możliwości uzyskania Rockium Z od Kahuny.

SM031 – Olivia pojawia się osobiście. Przybywa do Szkoły Pokémon na wyspie Melemele, gdzie zapoznaje się z klasą oraz dowiaduje się o ambicjach Asha. Po obdarowaniu uczniów i opowiedzeniu im o Akali, zabiera ich na swoją wyspę wraz z Kukuiem. W trakcie rejsu skutecznie kieruje akcją ratowania Wailmera, ukazując swój profesjonalizm. Zostaje przewodniczką i nauczycielką grupy na czas jej pobytu na Akali.

SM032 – Kahuna urządza pierwsze zajęcia na wyspie, jakimi okazuje się poszukiwanie skarbów na Stoutlandach. Ocenia znaleziska Asha i przyjaciół, w czym pomaga jej wiedza na temat kamieni i innych rodzajów znalezisk. Kiedy dowiaduje się, że Lana znalazła kamień, z którego można wykonać Z-Pierścień, chętnie podejmuje się wykonania go.

SM033 – Olivia kończy przygotowywanie Z-Pierścienia dla Lany, po czym wręcza jej go.

SM034 – bohaterka daje się poznać jako Kahuna z prawdziwego zdarzenia. Wykonuje szereg czynności w ramach obowiązków opiekunki Akali – otwiera Festiwal Ognia Wela, a następnie bierze w nim czynny udział, błogosławiąc kolejne Pokémony Koroną Wela. Kiedy Kiawe nie udaje się odzyskać skradzionego artefaktu, sama zamierza zająć się problemem.

SM035 – Trenerka ponownie zostaje poproszona przez Asha o możliwość wzięcia udziału w jej Wielkiej Próbie. W konsekwencji postanawia dowiedzieć się, czy jest już gotowy. W tym celu werbuje Mallow, a także przygląda się jemu i jego Pokémonom z ukrycia w trakcie trwania zajęć. Widząc, że dobrze poradził sobie z wyzwaniami – w tym z Próbą z udziałem znanego jej Totema – udziela Ashowi zgody na spróbowanie swoich sił w Wielkiej Próbie Kahuny Akali.

SM036 – odbywa się Wielka Próba Olivii. Kahuna modli się w Ruinach Życia o właściwy przebieg starcia, po czym ogłasza, że stoczą ze sobą Podwójną Walkę. Wystawia Lycanroka i Probopassa, jej przeciwnik za to decyduje się na Rockruffa i Rowleta. Olivia okazuje się świetna w walkach Pokémon, a jej drużyna doskonale współdziała. Ostatecznie ponosi jednak porażkę i wręcza Ashowi Rockium Z. Tapu Lele ukazuje się po bitwie po raz drugi w serii. Wraz z odbytą Wielką Próbą zajęcia klasy Asha pod okiem Kahuny kończą się.

SM037 – Olivia bierze udział w poszukiwaniach zaginionego Rockruffa Asha. W ich trakcie dzieli się wiedzą dotyczącą Tapu Lele z bohaterem oraz Profesorem Kukuiem, co nakierowuje grupę na właściwy trop. Lycanroc Kahuny także szuka Rockruffa i sprawnie go odnajduje, by potem wziąć udział w jego ewolucji. Olivia obserwuje pierwszą na świecie przemianę w Lycanroka w Formie Zmierzchu, a nazajutrz odpływa wraz z klasą Asha na Melemele.

SM055 – uczniowie Profesora Kukuia organizują ceremonię ślubną jako prezent dla swojego nauczyciela. W związku z tym udają się na Akalę w celu zaproszenia Olivii. Trenerka reaguje entuzjastycznie, a następnie bierze udział w wydarzeniu. W jego trakcie łapie bukiet rzucony przez pannę młodą, co ma oznaczać, że weźmie ślub jako następna.

Pokémony

Lycanroc

Lycanroc w formie południowej to oddany towarzysz Olivii. Podąża za nią wszędzie, zamiast przebywać w Poké Ballu, czym przywodzi na myśl Pikachu Asha. Jest silnym Pokémonem mającym duże doświadczenie w walkach. Słucha poleceń swojej Trenerki nawet w trudnych sytuacjach, co przynosi dobre efekty. Różni się jednak od niej charakterem – jest spokojny, skupiony i zdystansowany. Jego typ to kamień.

Znane ataki: Accelerock, Rock Slide

Probopass

Probopass pojawia się po raz pierwszy w odcinku 36, kiedy Olivia postanawia użyć go w swojej Wielkiej Próbie. Pokémon ten okazał się świetny we współpracy, łącząc siły z Lycanrokiem. Posiada szeroki wachlarz ruchów, których potrafi używać z wielką skutecznością. Choć jest Pokémonem defensywnym, odznacza się także dużą mobilnością oraz potencjałem ofensywnym. Jego typy to kamień i stal.

Znane ataki: Stealth Rock, Magnet Bomb, Zap Cannon, Giga Impact


Źródła grafik:

Olivia: http://www.alola.pl/odc32/

Lycanroc: http://www.alola.pl/odc31/

Probopass: http://www.alola.pl/odc36/

12 komentarzy do wpisu „Olivia

  1. Trochę się zmieszałem gdy w walce z Ashem ona stała się taka poważna no bo jak tu się nie zmieszać ???? Najpierw niezdarna [nawet bardzo] i bardzo humorystyczna a później… Ech szkoda gadać lepiej obejrzyjcie sobie ten odc jeżeli nie wiecie o co mi chodzi ale jeżeli oglądaliście to z pewnością mnie rozumiesz 🙂

    • To prawda, ale jest za to: „Opiekunka Akali ma zarówno humorystyczne, jak i poważne oblicze, które przenikają się i tworzą ciekawy obraz” 🙂

  2. Artykuł jak każdy wyjęty spod twojej klawiatury. Moje wrażenia opisałem już wcześniej, w innych komentarzach. 🙂

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo