Sophocles

Uwaga! Wszystkie biografie zawierają bardzo szczegółowe spojlery!


Sophocles:

File:Sophocles SM.png
Sophocles w Sun & Moon

 

Sophocles (z jap. マーマネ Maamane) jest kolegą z klasy Asha. Jego specjalizacją są elektryczne Pokemony, co przejawia się w motywie pioruna w jego ubiorze. Sophocles na swój sposób jest podobny do Clemonta z XY. Obaj lubują się w technice, tworzą wynalazki i nie radzą sobie w aktywnościach fizycznych. Jeśli Clemonta nazwać można było wynalazcą, Sophocles to bardziej programista. Tworzy różne programy treningowe dla Pokemonów, posiada mnóstwo technologicznych gadżetów i prowadzi bazę informacji na wielorakie tematy. Chłopiec początkowo sprawie złe wrażenie. Wydaje się być zadufany, zapatrzony w siebie, cyniczny. Czasami nawet odnosi się wrażenie, że kieruje się wyłącznie korzyściami dla siebie. Jest sprytny i cwany. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się być wiernym towarzyszem, który dba o swoich przyjaciół. Jeśli powie coś niegrzecznego, jest w stanie się przyznać do błędu i przeprosić. Na koszuli Sophoclesa widnieje kształt przypominający starego Game Boya.


Sophocles w anime:

Poznajemy go już w pierwszym odcinku. O mało co nie tratuje Asha, który wbiega na tor wyścigowy Taurosów. Gdy dowiaduje się o tym, że Ash dostał Z-Pierścień od Tapu Koko nie dowierza mu, jest niemal zazdrosny. Dopiero po pierwszym użyciu przez Asha Z-Ataku, oferuje mu swoją pomoc w sprawach elektrycznych Pokemonów, w której uważa się za eksperta. Podczas imprezy powitalnej dla Asha, konkuruje z nim w dziurawieniu balonów na czas. Sprytnie wykorzystuje zdolność Lightning Rod, swojej Togedemaru, absorbując energię Pikachu i wygrywając konkurs. Sophocles jest zafascynowany RotomDexem, często szuka okazji aby móc się dobrać do jego „oprogramowania” i móc je przeanalizować. Chłopak jest całkowicie oddany technologii i poświęca na nią zbyt wiele czasu – jest tzw. nerdem. Mimo tego wszystkiego posiada też ludzką stronę, uwielbia lody i boi się ciemności. W nocy nie rozstaje się z Togedemaru, która świeci niczym lampka pozwalając mu spokojnie spać.


Oś czasu:

SM01 – Sophocles pierwszy raz pojawia się w anime, jako uczeń Szkoły Pokemon. Jest pod wrażeniem walki Pikachu z Zespołem Czaszki.

SM02 – Chłopak pokonuje Asha w konkursie przekłuwania balonów. Dowiadujemy się, że Togedemaru posiada zdolnośc Lightning Rod.

SM05 – Chcąc być najlepszym, prezentuje swoją zaawansowaną technologicznie wędkę, która ma pomóc mu złowić silnego Pokemona. Niestety, bez skutku.

SM06 – Sophocles i Ash zostają uwięzieni w centrum handlowym. Odcięci od swoich Pokemonów, próbują do nich dotrzeć. Sophocles kieruje akcją, ściągając dane z systemu komputerowego centrum. Ponownie korzystając ze zdolności Lightning Rod, „pożyczając” energię elektryczną od Pikachu pokonuje Zespół R. Dowiadujemy się, że Togedemaru to ona.

SM12 – Chłopak, znów chcąc być najlepszy, prezentuje swoj zaawansowany technologicznie pistolet na wodę.

SM13 – Sophocles nie daje rady dotrzeć do pierwszego punktu kontrolnego Wielkiego Alolańskiego Naleśnikowego Wyścigu. Zostaje za to potwornie skarcony przez Togedemaru.

SM19 – Dowiadujemy się, że Sophocles mieszka w domu razem z rodzicami. Jego mama potrafi robić świetne pączki Malasada. Chłopak posiada w domu swoje własne laboratorium.

SM26 – Sophocles, na skutek nieporozumienia, jest przekonany, że wkrótce będzie musiał przeprowadzić się z Aloli. Nie chcąc by jego przyjaciele byli smutni, postanawia to ukrywać, co mu się jednak nie udaje. Ash i spółka postanawiają zorganizować dla niego przyjęcie pożegnalne, gdy okazuje się, że chłopak przeprowadza się tylko na tydzień i to do domu obok. Bojąc się, że przyjaciele oskarżą go o kłamstwo, milczy. Jako „prezent pożegnalny” dostaje od Asha Charjabuga, którego łapie, po krótkiej walce z Togedemaru. Dowiadujemy się też, że Sophocles jest bardzo niesamodzielny. Nie potrafi gotować, sprzątać, a nawet do pobudki potrzebuje pomocy. Bardzo ceni sobie swoich rodziców.

SM31 – chłopak bierze udział w akcji ratunkowej Wailmera podczas morskiej podróży na Akalę.  Nie przychyla się do entuzjazmu przyjaciół dotyczącego Olivii.

SM32 – Sophocles podczas zajęć Stoutland Search zdobywa 150 punktów, dzięki temu zajmuje 3 miejsce.

SM33 – wspólnie z Mallow i Lillie wybierają się na ranczo Kiawe, żeby zobaczyć, jak tworzy się produkty z Mleka MooMoo. Jednak zamiast pomagać na farmie, zajada się lodami.

SM34 – razem z uczniami ze Szkoły Pokémon uczestniczy w Festiwalu Ognia Wela.

SM41 – chłopak postanawia wziąć udział w wyścigu CharjaKartów i prosi o pomoc Asha i Kiawe. Własnoręcznie tworzy Karta użytego w zawodach. Wykazuje się pomysłowością w pokonywaniu przeszkód na trasie. Ostatecznie drużyna Sophoclesa wygrywa wyścig.

SM43 – Sophocles wraz z Lilie staje do walki przeciw Brockowi. Podczas walki zapomniał się, że walczy z Kanto Geodudem a nie z jego alolańską formą.

SM53 – chłopak wspólnie z Laną i Mallow walczy z Pokemonami Lusamine.

SM54 – Sophocles dzięki połączeniu ataków swoich Pokemonów, powala jednego z stworków Lusamine. Po powrocie na Alolę okazuje się, że chłopak wziął ze sobą kamień z Ultra Świata.

SM63 – chłopak staje do walki w Battle Royal wraz z Charjabugiem, którą przegrywa.

SM66 – chłopak uczestniczy w lekcji Poke-Ping Pong, prowadzonej przez Ilimę. Jego rywalką w meczu treningowym jest Lilie i wygrywa z nią sparing. Ogląda turniej w tej dyscyplinie.


Pokemony:

Togedemaru:

Można powiedzieć, że jest idealnym zabezpieczeniem dla Sophoclesa. Pozwala mu na wykazanie pewnej kreatywności, dzięki zdolność Lightning Rod, a przede wszystkim, świeci w ciemności. Togedemaru uwielbia turlać się po ziemi. Posiada jednak ten problem, że gdy się rozpędzi nie umie się zatrzymać, co kończy się z reguły zderzeniem z innym Pokemonem, bądź Trenerem. Togedemaru lubi metody treningowe Sophoclesa, wydają się dobrze dogadywać. Z drugiej strony potrafi też go skarcić gdy trzeba.

Znane ataki: Zing Zap

Charjabug:

Sophocles otrzymał Charjabuga od Asha jako „prezent pożegnalny”, gdy ten na skutek nieporozumienia, myślał, że Sophocles wyprowadza się z Aloli w jakieś odległe miejsce. Po krótkiej walce z Togedemaru, Charjabug został złapany. Sophocles jest pierwszym kompanem Asha w siódmej generacji, który złapał dzikiego Pokemona.

Znane ataki: Discharge