Zespół Czaszki

Uwaga! Wszystkie biografie zawierają bardzo szczegółowe spojlery! Nie czytaj, jeśli nie jesteś na bieżąco z odcinkami!


Zespół Czaszki (z jap. ス カ ル 団 Sukaru-dan, dosłownie Gang Czaszki) jest przestępczą organizacją stacjonującą w regionie Alola. W grach liderem grupy jest Guzma, a adminem – Plumeria. Zespół ten pojawia się w grach Pokemon Sun & Moon oraz w anime o tym samym tytule. W pozycjach na 3DS-a członkowie tej grupy to ludzie, którzy nie ukończyli Wyzwania Wysp. Patrząc na strach i niechęć, jaką przejawiają wobec Z-Ataków w serialu, można spodziewać się, że w nim też pojawi się podobny motyw. Ugrupowanie to głównie kradnie Pokemony i wszczyna walki, lecz w przeciwieństwie do innych złych grup, nie ma żadnego konkretnego celu poza powodowaniem kłopotów.

Męscy członkowie Zespołu Czaszki pod przewodnictwem Zipa i Tuppera (od lewej)
Przedstawicielki płci pięknej Zespołu pod wodzą Wrap (od prawej)

Zespół Czaszki w Anime

Członkowie ugrupowania zostają wprowadzeni już w pierwszym odcinku serii Sun i Moon. Wrap, Tupper i Zip zjawiają się pod Szkołą Pokémon, prowokując Kiawe do walki. Ma miejsce starcie, które Zespół przegrywa. Zostają pokonani za pomocą Z-Ataku. Okazuje się wtedy, że boją się tych ataków, a także czują silną niechęć do ich użytkowników. Paniczna ucieczka Wrap, Tuppera i Zipa po przegranej na skutek Z-Ataku oponenta jest stałym żartem w Anime. Trio zdaje się dobrze zgrane. Jego centralną postacią jest „braciszek” Tupper, darzony wielkim szacunkiem przez pozostałych członków. Zespół Czaszki pojawia się w różnych miejscach, powodując walki i sprawiając kłopoty ludziom i Pokémonom.

Oś czasu

SM001 – trzej członkowie napadają na Kiawe przed Szkołą Pokemon. Chociaż mają przewagę liczebną, połączone siły Kiawe i Asha oraz ich Pokemonów wychodzą z tej potyczki zwycięsko.

SM005 – dowiadujemy się, że Zespół Czaszki prześladował Popplio na plaży, dopóki Lana nie zamroziła ich swoim Ride Pokemonem – Laprasem.

SM011 – członkowie Zespołu Czaszki z pomocą swoich Pokemonów atakują Kiawe lecącego na Charizardzie oraz Asha dosiadającego Pelippera. W ramach odwetu, Ash i Pikachu pokonują ich za pomocą Z-Ataku.

SM024 – członkowie Zespołu Czaszki atakują po raz kolejny, tym razem na Poke Ride’ach – Taurosach. Atakują Asha, jego mamę oraz przyjaciół podczas trwania Drzwi Otwartych Szkoły Pokemon. Po krótkiej bitwie ponoszą jednak sromotną porażkę.

SM025 – Zespół Czaszki toczy walkę z Zespołem R o mroczny Z-Kryształ, którą jednak przegrywa. W jej trakcie objawia się jedna z cech Tuppera – bezwzględność.

SM027 – członkowie Zespołu napadają na Gladiona, chcąc ukraść jego Umbreona. Chłopak i jego Lycanroc spuszczają im za to niezłe lanie.

SM065 – Zespół Czaszki dowiaduje się o przybyciu Ilimy na wyspę Melemele. Tupper mobilizuje większą ilość członków Zespołu by zemścić się na chłopaku, który rzekomo „ukradł” jego powodzenie u dziewczyn. Zastępy organizacji mierzą się z jednym Eevee, który wzmocniony Z-Atakiem Extreme Evoboost, pokonuje najeźdźców.

 

Pokemony

File:Rapp Zubat.png

Zubat

Podobnie jak w przypadku niektórych poprzednich zespołów (zwłaszcza Zespołu R), członkowie Zespołu Czaszki chętnie posługują się trująco-latającymi Zubatami. Są w posiadaniu Wrap.

Znane ataki: Leech Life, Venoshock, Bite, Toxic, Supersonic, Wing Attack

Salandit

Kolejnym popularnym wśród nich Pokemonem jest trująco-ognisty Salandit. Należą do Tuppera.

Znane ataki: Flame Burst, Venoshock, Dragon Rage, Toxic

Yungoos

Yungoosy są dotychczas jedynymi nie-trującymi Pokemonami w posiadaniu Zespołu Czaszki. Ich Trenerem jest Zip.

Znane ataki: Bite

Garbodor

Garbodor jest jedynym do tej pory wyewoluowanym Pokemonem Zespołu Czaszki. To kolejny trujący typ w ich arsenale. Należy do Zipa.

Znane ataki: Venoshock, Toxic, Sludge Bomb

Inne Pokemony

Członkowie Zespołu Czaszki dysponują również innymi Pokemonami, które pojawiają się w odcinkach anime epizodycznie. Są to między innymi: Spinarak, Golbat, Drowzee, Houndour, Ekans, Alolańska Rattata, Scraggy.


Źródło: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Team_Skull

6 komentarzy do wpisu „Zespół Czaszki

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo