Zespół Czaszki

Zespół Czaszki (z jap. ス カ ル 団 Sukaru-dan, dosłownie Gang Czaszki) jest organizacją przestępczą działającą w regionie Alola. Jej charakter nie jest szczególnie zorganizowany – członkowie Zespołu zdają się działać według swojego upodobania, a żadna bardziej formalna hierarchia nie zdaje się istnieć. Ugrupowanie to głównie usiłuje kraść Pokémony i wszczyna walki, lecz w przeciwieństwie do innych złych grup, nie ma żadnego konkretnego celu poza powodowaniem kłopotów. Przestępcy nie są dobrymi Trenerami – w zasadzie wszystkie walki, które prowokują, kończą się ich porażką. Używają Pokémonów różnych typów, lecz wyróżnia się tu trujący. Zespół Czaszki najczęściej reprezentuje jego trio – Tupper, Zip i Wrap.

Męscy członkowie Zespołu Czaszki pod przewodnictwem Zipa i Tuppera (od lewej)
Przedstawicielki płci pięknej Zespołu pod wodzą Wrap (od prawej)

Zespół Czaszki w anime

Członkowie ugrupowania zostają wprowadzeni już w pierwszym odcinku serii Sun i Moon. Tupper, Zip i Wrap zjawiają się pod Szkołą Pokémon, wyzywając Kiawe do walki. Ma miejsce starcie, które Zespół przegrywa – zostają pokonani za pomocą Z-Ataku. Okazuje się wtedy, że boją się tych ataków, a także czują silną niechęć do ich użytkowników. Paniczna ucieczka Tuppera, Zipa i Wrap po przegranej na skutek Z-Ataku przeciwnika jest stałym żartem w anime. Trio zdaje się dobrze zgrane, a jego centralną postać stanowi „braciszek” Tupper, darzony wielkim szacunkiem przez pozostałych członków. Zespół Czaszki pojawia się w różnych miejscach, wywołując zamieszanie oraz sprawiając kłopoty ludziom i Pokémonom.

Oś czasu

SM001 – Tupper, Zip i Wrap napadają na Kiawe pod Szkołą Pokémon. Chociaż przestępcy mają zdecydowaną przewagę liczebną, połączone siły Kiawe i Asha oraz ich Pokémonów wychodzą z tej potyczki zwycięsko.

SM005 – dowiadujemy się, że Zespół Czaszki prześladował Popplio na plaży, dopóki Lana nie zamroziła ich przy pomocy swojego Ride Pokémona – Laprasa.

SM011 – członkowie Zespołu Czaszki atakują Kiawe lecącego na Charizardzie oraz Asha dosiadającego Pelippera z pomocą swoich Pokémonów. W ramach odwetu Ash i Pikachu pokonują ich za pomocą Z-Ataku.

SM024 – przestępcy zjawiają się po raz kolejny. Tym razem terroryzują zgromadzonych z okazji Drzwi Otwartych Szkoły Pokémon, używając do tego skradzionych Ride Pokémonów Taurosów. Po krótkiej bitwie ponoszą jednak druzgoczącą porażkę.

SM025 – Zespół Czaszki toczy walkę z Zespołem R o mroczny Z-Kryształ, którą ostatecznie przegrywa. W jej trakcie objawia się jedna z cech Tuppera – bezwzględność.

SM027 – członkowie orgnizacji napadają na Gladiona, chcąc ukraść jego Umbreona. Trener i jego Lycanroc spuszczają im za to niezłe lanie.

SM065 – przestępcy dowiadują się o powrocie Ilimy na Melemele. Tupper mobilizuje większą ilość członków Zespołu, by zemścić się na uczniu-celebrycie, który podobno „ukradł” jego powodzenie u dziewczyn. Zastępy organizacji mierzą się z jednym Eevee, który, wzmocniony Z-Atakiem Extreme Evoboost, pokonuje najeźdźców.

SM068 – trio Zespołu Czaszki zaczepia Asha zmierzającego na praktyki w Centrum Pokémon. Tupper wyraża zainteresowanie Poipole’em, po czym ma miejsce walka. W jej trakcie wychodzi na jaw, że Garbodor Zipa cierpi na przypadłość sprawiającą mu ból, a także uniemożliwiającą mu skuteczne branie udziału w starciach. Trener zjawia się później w Centrum Pokémon, gdzie klasa Asha i Siostra Joy rozwiązują problem Garbodora. Choć z początku jest temu niechętny, Zip postanawia zacząć dbać o swojego partnera.

Pokémony

Zubat

Podobnie jak w przypadku niektórych poprzednich ugrupowań przestępczych (zwłaszcza Zespołu R), członkowie Zespołu Czaszki chętnie posługują się trująco-latającymi Zubatami. Są w posiadaniu Wrap.

Znane ataki: Leech Life, Venoshock, Bite, Toxic, Supersonic, Wing Attack

Salandit

Kolejnym popularnym wśród nich Pokémonem jest trująco-ognisty Salandit. Jeden z nich – najprawdopodobniej ten, który walczył z Eevee Ilimy – jest płci męskiej, co oznacza, że nie może ewoluować. Przynależą do Tuppera.

Znane ataki: Flame Burst, Venoshock, Dragon Rage, Toxic, Scratch

Garbodor

Garbodor jest jedynym do tej pory wyewoluowanym Pokémonem tria Zespołu Czaszki.To kolejny trujący stworek w ich arsenale. W przeciwieństwie do Zubatów i Salanditów, jest tu jedynym przedstawicielem swojego gatunku. Należy do Zipa.

Znane ataki: Venoshock, Toxic, Sludge Bomb

Inne Pokémony

Członkowie Zespołu Czaszki dysponują również innymi Pokémonami, które pojawiają się w anime epizodycznie. Są to Spinarak, Golbat, Yungoosy, Drowzee, Houndour, Ekans, Alolańska Rattata, Scraggy i Alolański Raticate.

6 komentarzy do wpisu „Zespół Czaszki

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo