Nabór

Wstęp:

Kochasz Pokemony? W wieku dziesięciu lat porzuciłeś rodzinę, wybrałeś Bulbasaura i rzuciłeś się na Brocka, wyrywając mu Odznakę? A może jesteś uroczą Artystką i właśnie zdobyłaś swój pierwszy Princess Key? Tak się składa, że szukamy dokładnie Ciebie!

Ogłaszamy rekrutację! Z wielką radością przyjmiemy kreatywne osoby chcące współtworzyć stronę Alola.pl. Naszą propozycję współpracy staraliśmy się ułożyć tak, aby każdy, kto wykazuje chęć i zainteresowanie Pokemonami, dostał szansę dołączenia do nas. Opracowaliśmy kilka stanowisk, na które można aplikować. Różnią się one poziomem zaawansowania i rodzajem pisanych tekstów. Nauczeni doświadczeniem, niestety musimy podchodzić nieco sceptycznie do osób bardzo młodych, ale i na to znajdzie się rozwiązanie.

Charakter strony:

Na początku warto wspomnieć o charakterze strony. Alola.pl stawia na ciekawostki, rozmyślania i rozrywkę. Nie jest stroną typowo informacyjną. Nie znajdziecie tu newsów ze świata Pokemon takich, jak aktualizacje Pokemon GO, nowe talie w TCG czy giveawaye Pokemonów w Japonii. Takie strony już istnieją, a nam zależy na zrobieniu czegoś innego. Sam fakt, że na stronie znajdują się odcinki Sun & Moon, warunkuje jakby ten humorystyczno-ciekawski motyw, przewijający się w artykułach. Jedyne teksty „informacyjne” skupiają się na nowych aspektach występujących w siódmej generacji takich, jak Z-Ataki czy alolańskie formy. Artykuły pisane przez Was w przyszłości powinny właśnie odpowiadać charakterowi strony. Czyli stawiamy na felietony (przykład 1), rozmyślania (przykład 2), ciekawostki (przykład 3), humor (przykład 4).

Redaktor:

Lubisz pisać o Pokemonach, ale niekoniecznie na tematy związane z anime? Fascynują Cię teorie spiskowe, kontrowersje i to, czemu Charizard w Red/Blue nie mógł nauczyć się Fly? Chcesz o tym napisać? Zapraszamy! Jeśli chcesz po prostu pisać: artykuły, felietony, reportaże z szeroko rozumianego uniwersum Pokemon, śmiało wbijaj do nas!

Zadania: Pisanie Artykułów na tematy związane ze światem Pokemon. Wymyślanie własnych tematów lub przygotowywanie Artykułów na podstawie już wymyślonych.

Dla kogo: Dla osób czujących się pewnie w pisaniu czegokolwiek (opowiadania na polski też się liczą!), potrafiących wiązać fakty i myśleć samodzielnie.

Wymagania:

 • wiek 15+;
 • poprawna polszczyzna;
 • obeznanie w internecie;
 • podstawy obsługi programów typu Word;
 • samodzielność;
 • chęć samorozwoju;
 • pomysłowość;
 • „lekkie pióro”;

Jeśli nie spełniasz wymogu wiekowego, a jesteś przekonany/a, że nadajesz się do tej roboty, spróbuj nam to udowodnić. Prześlij nam próbkę swojego tekstu bądź napisz jakiś artykuł na naszym forum, o tutaj.

Opiekun Postaci:

Masz swoją ulubioną postać w siódmej generacji? Z wypiekami na twarzy śledzisz jej poczynania? Nie myślałeś/aś, by zacząć przelewać to na papier? Twoim zadaniem, jako „Opiekuna Postaci”, byłoby prowadzenie biografii na jej temat w miarę ukazywania się kolejnych odcinków, np.: [Odcinek 4] Ash złapał Rowleta! Twoja postać w tym epizodzie niczym się nie popisała? Masz robotę z głowy! Zatem, wybierz sobie swoją ulubioną postać, śledź ją, niech poczuje Twój oddech na plecach, a potem podziel się obserwacjami z resztą miłośników Pokemonów!

Zadania: stworzenie biografii danej postaci, prowadzenie jej „pamiętnika” i aktualizowanie tekstu w miarę ukazywania się nowych odcinków.

Dla kogo: dla osób chcących spróbować swoich sił w pisaniu pamiętnika, wymagającego cotygodniowej aktualizacji.

Wymagania:

 • poprawna polszczyzna;
 • obeznanie w internecie;
 • podstawy obsługi programów typu Word;
 • podstawowa znajomość angielskiego;
 • oglądanie na bieżąco odcinków Sun & Moon.

Obecnie wolne postacie to:

 • Pakiet I: Samson + Rotom + Olivia (napisane)
 • Pakiet II: Jessie + James + Zespół Czaszki (napisane)
 • Pakiet III: Lusamine + Faba + Wicke (trzeba napisać od podstaw)

Jak widzicie postanowiliśmy zgrupować je w trzy pakiety, gdyż nie są one tak rozbudowane jak inne, toteż nie ma potrzeby dawać im indywidualnych OP. Poszukujemy jednego Opiekuna dla Pakietu I, drugiego dla Pakietu II i trzeciego dla Pakietu III. Nie ma możliwości wzięcia którejś z postaci osobno.

Okres Próbny:

Wszyscy nowi Redaktorzy zostają przyjęci na Okres Próbny. W tym czasie my zapoznajemy się z Twoją osobą i umiejętnościami, a Ty sam przekonujesz się, czy pisanie dla naszej strony Ci odpowiada. Gdy stworzysz swój pierwszy wpis, administratorzy i/lub redakcja sprawdzą go. Żaden tekst nie zostanie „olany”, wszelkie błędy i niedociągnięcia zostaną wyszczególnione, podpowiemy też, jak można poprawić całość. Po sprawdzeniu, tekst należy poprawić zgodnie z wytycznymi. No chyba, że będzie bezbłędny, czego sobie i Wam życzymy. Proces ten nie ma na celu wyśmiania czy zdołowania kogoś, nie jesteśmy też jakimiś wybitnymi „profesorami od polaka”, po prostu chcemy, aby wszystkie teksty wydawane przez Alola.pl trzymały pewien standard. Na napisanie debiutanckiego tekstu masz dokładnie tydzień. Skoro zdecydowałeś się do nas napisać z chęcią współpracy, zakładamy, że siedem dni to będzie dla Ciebie nawet za dużo. Na poprawienie sprawdzonego artykułu, też masz tydzień. Po zakończeniu Waszego Okresu Próbnego zostaniecie oficjalnie przyjęci w poczet redaktorów ^^

Okresu Próbnego nie ma natomiast dla Opiekunów Postaci. W tym przypadku zwyczajnie będziemy monitorować, czy dany Opiekun wywiązuje się sumiennie ze swoich zobowiązań.

Co oferujemy:

Alola.pl ma Wam niejedno do zaoferowania. Przede wszystkim, jest miejscem, w którym możecie publikować swoją pokémonową twórczość, a także integrować się z innymi miłośnikami Kieszonkowych Stworków. Naturalnie, do wszystkich swoich dzieł mielibyście pełne prawa. Do tego, nasza strona stale się rozwija, docieramy więc do coraz szerszego grona odbiorców. Co więcej, praca na rzecz Aloli oznacza dołączenie do aktywnego zespołu, kochającego Pokémony i z chęcią poświęcającego im czas. Stawiamy na żywą i przyjazną atmosferę – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz strony. Możemy także zaoferować unikalną skrzynkę pocztową – nazwa@alola.pl 🙂

Zainteresowany/a? Skorzystaj z formularza poniżej. Napisz w temacie, jakie stanowisko Cię interesuje, a w treści coś o sobie oraz jakiego rodzaju artykuły chciał(a)byś tworzyć/którą postacią się opiekować. I bez obaw! Pisanie artykułów na stronie niczym nie różni się od pisania np. w Wordzie. Dodatkowo, po uzyskaniu dostępu do Kokpitu, dostaniesz poradnik obrazkowy pt. „Jak stworzyć swój pierwszy wpis?” oraz „Jak powinien wyglądać dobry Artykuł?”, w którym wyjaśnimy, czego od Ciebie oczekujemy!

Zapraszamy do podjęcia wyzwania i otwarcia się na nowe doświadczenia!

Odpowiemy, jeśli tylko będzie to dla nas możliwe!