PokéPisarz Miesiąca

Alola!

Rusza comiesięczny cykl PokéPisarz Miesiąca! O co w nim chodzi? Już tłumaczymy.

Powstanie PokéPisarza Miesiąca zostało zainspirowane przez zakończoną Randkę w ciemno, w której wykazywaliście naprawdę świetną inwencję. Mimo że prosiliśmy o dopisanie dwóch, trzech słów, od których moglibyśmy zacząć następną część, Wy uparcie pisaliście całe opowiadania, stwarzając nam przy tym konkurencję ^^ Zatem, na czym polegać będzie PokéPisarz Miesiąca? Ano właśnie na dokończeniu historyjki.

Wskazówki na temat samego pisania zgłoszeń do PPM możecie znaleźć tu.

Co miesiąc będziemy podrzucać Wam wstęp, a Wy będziecie mieli za zadanie dopisać rozwinięcie i zakończenie tak, jak to robiliście podczas randki. Na sam koniec miesiąca ze wszystkich propozycji wybierzemy tę najciekawszą/najfajniejszą/najśmieszniejszą. Jej autor uzyska tytuł PokéPisarza Miesiąca oraz otrzyma drobne upominki rzeczowe. Ponadto on(a) sam(a) będzie mieć możliwość zasiadania w Jury w kolejnym miesiącu. Zainteresowanych zachęcam do przeczytania poniższych zasad, aby wszystko było klarowne i nikt nie był zaskoczony.

ZASADY:

Zgłoszenia:

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie udział wziąć mogą wszyscy, z wyjątkiem:

 • administratora i jego rodziny;
 • redaktorów i ich rodzin;
 • zwycięzcy z poprzedniej edycji.

Ile zgłoszeń można wysłać?

Każda osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Jeśli wykryjemy oszustwo, taki delikwent zostanie wykluczony z wszelkich innych aktywności na stronie.

Ile wynosi czas trwania konkursu?

Około trzech tygodni. Nowa historyjka będzie pojawiać się dziesiątego dnia miesiąca. Zgłoszenia będą przyjmowane do ostatniego dnia miesiąca, do godziny 23:59. O ważności decyduje data wysłania mejla.

Gdzie można wysłać pracę?

 • Zapisz ją w jakimkolwiek formacie tekstowym.
 • Wyślij ją jako załącznik na adres: pokepisarz@alola.pl.
 • W tytule wpisz swój nick bądź imię i nazwisko.
 • Zgłoszenia wysłane w inny sposób nie będą brane pod uwagę.

Wybór zwycięzcy:

W jaki sposób zostanie wybrany zwycięzca?

Wybór zwycięzcy będzie prowadzony dwuetapowo.

 • I etap: po upłynięciu terminu ja sam wybiorę 5 najciekawszych moim zdaniem prac;
 • II etap: owe prace zostaną przekazane naszemu Jury i ono wyłoni zwycięzcę.

Kiedy można spodziewać się wyników?

Zwycięzca zostanie ogłoszony na FB i na stronie dziesiątego dnia następnego miesiąca.

Kto wchodzi w skład Jury?

W skład Jury wejdą:

 • Przewodniczący;
 • Bartolomio;
 • Ktosiek123;
 • Gość, czyli zwycięzca z poprzedniej edycji (o ile się zgodzi).

Ja sam w skład Jury nigdy nie będę się wliczać i nie mam prawa głosu w drugim, finałowym etapie.

Co w sytuacji, gdy Jury nie będzie umiało dojść do kompromisu?

Jury zawsze będzie najpierw próbowało przedyskutować wszystkie prace i dojść do w miarę jednogłośnej decyzji. Jeśli jednak to się nie uda, odbędzie się normalne głosowanie. W przypadku remisu głos gościa będzie liczyć się podwójnie.

Nagrody:

Co otrzyma zwycięzca?

 • drobny upominek rzeczowy (co miesiąc będzie to co innego);
 • możliwość sędziowania w następnej edycji;
 • zakaz wzięcia udziału w konkursie w następnej edycji.

W jaki sposób będzie dostarczona nagroda?

Za pomocą Paczkomatów, ewentualnie Poczty Polskiej. Koszty wysyłki i pakowania ponosimy my. Ty nic nie płacisz.

Co zrobić, jeśli wygrałem?

Czekaj na kontakt od administracji strony. Odezwiemy się do Ciebie na ten sam email, z którego wysłałeś swoją pracę.

Czy muszę podawać swoje dane?

Tylko, jeśli wygrałeś. Twoje dane są potrzebne wyłącznie do zaadresowania paczki z nagrodami. Zwycięzca otrzyma szczegółowe informacje po zakończeniu konkursu.

Ile mam czasu na podanie danych?

Tydzień, siedem dni.

Co, jeśli nie podam ich w terminie?

Wtedy nagroda przepada i przechodzi do puli następnego miesiąca. Drugie miejsce nie będzie wybierane ani nagradzane, nawet w przypadku braku odpowiedzi ze strony zwycięzcy.

Kiedy nagroda zostania wysłana?

W przeciągu 5 dni roboczych od otrzymania informacji adresowych, chyba że wpis będzie stanowił inaczej.

Czy moje dane będą w jakikolwiek sposób upublicznione?

Absolutnie NIE. Do ogłoszenia zwycięzcy potrzebujemy tylko jego nicku. Ponadto, by w jakiś sposób chronić Waszą anonimowość, proponujemy wysyłkę za pomocą Paczkomatów. W tym przypadku wybierasz tylko Paczkomat w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, podajesz nam email i numer telefonu. Adres skrzynki pocztowej jest niezbędny do monitorowania przesyłki, a numer telefonu pozwala na odebranie paczki z Paczkomatu. Nie jest wymagane podanie imienia, nazwiska ani adresu.

Jeśli wygrałem, czy muszę brać udział w sędziowaniu w następnym miesiącu?

Nie. Jednak bardzo gorąco do tego zachęcamy. Jeden rotacyjny członek Jury może wprowadzić wiele świeżości i zapewni odpowiedni przebieg głosowania.

62 komentarze do wpisu „PokéPisarz Miesiąca

 1. Miałam problem z wysłaniem i wysłałam 2 minuty po czasie. Czy moglibyście mi to uznać, bo siedziałam bardzo długo nad tym tekstem?

 2. A czy jest możliwość zobaczenia poprzednich zwycięskich konkursowych prac? Nie chodzi mi o odpisywanie. Chciałabym zobaczyć na jakim poziomie są pracę i czy mogę się z nimi równać. Jeśli jest taka możliwość to można linka do takiej pracy? Ja tylko pytam :).
  Ps. Życzę wszystkim powodzenia 😉

  • Wiesz, nam to nie przeszkadza, jednak dobrą praktyką w internecie jest niepodawanie swoich danych na lewo i prawo, także starczy sam nick, chyba, że bardzo chcesz. Dopiero jeśli ewentualnie wygrasz, poprosimy Cię o dane osobowe by wysłać do Ciebie paczkę pocztową. Natomiast do Paczkomatów w ogóle nie trzeba swoich danych podawać, także można wziąć udział w konkursie całkowicie anonimowo.

 3. Mam trochę głupio oczywiste pytanie ale..
  Czy obrazki do opowiadań wstawiają szanowni admini czy mamy je wysłać z pracą.

  • Obrazki nie są koniecznie, ale jeśli chcesz możesz umieścić go razem ze zgłoszeniem w jakimś pliku tekstowym, obsługującym grafiki, najprościej mówiąc w Wordzie (i jemu podobnych) da się tak zrobić. Jeśli Twoja praca wygra to i tekst i obrazki, które w niej zamieściłeś zostaną wrzucone na stronę.

 4. W tytule czyli w temacie e-maila mam napisać nick?
  czy
  w wordzie jak zrobiłem to dokończenie to ten nick napisać na samej górze?

 5. W odc. 31 Lana powiedziała na Tentacool’a Tentacruel – pomysł na dyskusje o błędach ( ten był prawdziwy ; nie chce urazić admin’a )

 6. Nie wiem czy zrozumiałem ale postaram się teraz zapytać jaśniej.
  Czy autor opowiadania ma zrobić całe opowiadanie wraz zakończeniem czy bez.

  • Normalnie w jakimkolwiek programie tekstowym ^^ Zapisujesz plik i wysyłasz jako załącznik na w/w mejl. Jeśli pytasz, czy to ma być napisane odręcznie na papierze to OCZYWIŚCIE NIE 😉

 7. Ja piszę już na czerwiec, ale na wordzie mi się nie mieści (na jednej str.). MOżna wysyłać 2 strony z np. Worda????? Z góry dzięki z odp. 😉

  • W zależności od miesiąca w zakładce „Strefa fanów”, np. na czerwiec jest poświęcony artykuł pt. „PokePisarz Miesiąca #2 – Czerwiec 2017” 🙂😊

 8. Dziękujemy 😉 Youtube ma może większą siłę nośną, ale nie dalibyśmy tam rady robić tego, co robimy, poza tłumaczeniem ^^

 9. Jak wyślecie paczkę? Trzeba podać Adres,czy coś innego? Wszyscy mi mówią że fajnie opowiadam,spróbuje.Chętnie wygram tą nagrode 😉

  • Zwycięzca będzie miał na podanie danych tydzień od ogłoszenia wyników.
   Zapraszamy do wzięcia udziału 🙂

    • Nagroda jest w formie niespodzianki. Zostanie ujawniona dopiero gdy wyślemy ją do zwycięzcy. Oczywiście nie spodziewajcie się mieszkania, samochodu czy komputera ^^ Możemy nadmienić jedynie, że jest związana oczywiście z Pokemonami. Będziemy starali się też w każdym miesiącu wybierać jakąś inną nagrodę 😛

     • Dobrze,na pewno nie chciałabym takiego czegoś XD Mam nawet pomysł,co to może być. 😀 Na początku gdy na YT poinformowałeś o tym przeniesieniu,nie byłam przekonana do tej strony.Ale teraz,sądze że jest genialna 😉

 10. Super pomysł! Na pewno spróbuję wziąć udział!
  Ale przed tym takie małe pytanko:
  Czy jak osoba wygra np. w maju to czy ta sama osoba będzie mogła brać udział np. w lipcu?

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo