Czy Pokemony Asha, zostawione u Profesora Oaka, ewoluują?

Witam!

Chciałbym poruszyć kwestię Pokemonów Asha, które zostały przez niego zostawione u Profesora Oaka czy w innych miejscach na świecie (np. Goodra). W tym momencie, nasz bohater podróżuje z trzema Pokemonami: Pikachu, Rowletem oraz Rockruffem. Pewnie niejedna osoba zastanawiała się nad tym, co robią jego pozostałe Pokemony. Czy, będąc u profesora, mają szansę się rozwijać? Czy mogą trenować? Czy któryś z nich ma szansę na ewolucję?

Zacznijmy od ilości Pokemonów, jaką ma Ash. W tym momencie ma ich 69 (wliczając 30 Taurosów). Znaczny ich procent to Pokemony na najwyższym stadium rozwoju, czego przykładem może być Charizard, Sceptile, Infernape czy Talonflame. Jednak, wśród nich są takie, które mają podstawową formę, bądź są dopiero w pierwszej fazie rozwoju. Czy mają szansę na ewolucję, bądź już ewoluowały? Tego na razie nie wiemy, aczkolwiek możemy wysunąć kilka teorii.

Według mnie, jest kilka Pokemonów, które powinny przejść już ewolucję (czy to jeszcze w laboratorium, czy to po przetransferowaniu i jakiejś walce). Chciałbym przedstawić sylwetki kilku z nich.

Totodile – wodny Pokemon, starter w regionie Johto. Gdy cała paczka (tj. Ash, Misty i Brock) odpoczywali, natknęli się na tego Pokemona. Ashowi i Misty bardzo zależało na jego złapaniu. Zamieszanie związane z podwójnym użyciem Lure Balla sprawiło, że nie wiadomo było, kto go złapał. Zadecydować o tym miała walka Pokemon, którą ostatecznie wygrał Ash, stając się tym samym właścicielem Totodile’a.

Totodile Asha

Dlaczego on miałby ewoluować? Zacznijmy od tego, że jest to jeden z pierwszych Pokemonów złapanych przez Asha w regionie Johto. Od tego minęło już sporo czasu. Był często używany w walkach, i to nie tylko w jednym regionie. Mimo to – nadal nie ewoluował. Żeby tego było mało, Chikorita oraz Cyndaquil – również startery z Johto – ewoluowały. Jest to jedyny pokemon Asha z tego regionu, który, mimo możliwości ewolucji, nadal pozostaje w podstawowej formie.

Bayleef – Pokemon typu trawiastego, jeden ze starterów z regionu Johto. Ash złapał go jeszcze w formie Chikority. Pokemon ten pokazał swoją wojowniczą naturę i ogromne przywiązanie do Trenera. W czasie podróży po regionie, ewoluował w Bayleefa.

Bayleef Asha

Dlaczego ten Pokemon miałby ewoluować w ostateczną formę, czyli Meganium? Po pierwsze, jest to jeden z najsilniejszych Pokemonów Asha z regionu Johto. Wygrane bitwy sprawiały, że stawał się silniejszy. Bayleef był jednym z sześciu Pokemonów wystawionych przez Asha przeciwko Garemu w czasie zawodów Ligi Pokemon. Nie wygrał z Blastoise’em, który okazał się zbyt silny mimo tego, że miał przewagę typu. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, zdobyte w czasie podróży z Ashem i kilkoma gościnnymi występami w innych regionach, myślę, że powinna ona ewoluować w Meganium. Czy tak się jednak stanie? Cóż, czas pokaże.

Gible – jest to piąty Pokemon złapany przez Asha w regionie Sinnoh. Był to jego pierwszy pokemon typu smoczego. W wielkim skrócie, Gible miał problem z opanowaniem ataku Draco Meteor, który nie zawsze mu wychodził. Ash próbował mu w tym pomóc.

Gible Asha podczas Ligi Sinnoh

Barry oraz Ash chcieli go złapać, jednak on wybrał tego drugiego. Pokemon ten był bardzo często używany w walkach, w tym w Lidze Sinnoh, gdzie całkiem dobrze sobie radził. Mimo to, nadal pozostał w podstawowej formie. Moim zdaniem, ten Pokemon powinien ewoluować. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie w walce i ilość stoczonych pojedynków, zasługuje on na przemianę w Gabite’a. A gdyby jednak ewoluował w pełni, do Garchompa, mógłby stanowić nie lada konkurencję dla najsilniejszych Pokemonów Asha, takich jak Charizard, Sceptile, Greninja.

W mojej opinii, te trzy Pokemony powinny ewoluować w wyższe formy. Brałem pod uwagę częstotliwość ich użycia w walce, czas spędzony z Trenerem i ogólne doświadczenie. Jeżeli ktoś by mnie zapytał, które Pokemony Asha powinny ewoluować, bez wątpienia wybrałbym to trio. Jakie macie zdanie na ten temat? Kto według Was powinien ewoluować? Piszcie w komentarzach swoje typy 😉

 

 

 

16 komentarzy do wpisu „Czy Pokemony Asha, zostawione u Profesora Oaka, ewoluują?

 1. Według mnie:
  -Pikachu zostaje Pikachu.
  -Bulbasaur zostaje Bulbasaurem.
  -Squirtle mógłby ewoluować ale tylko w Wartortle’a.
  -Totodile powinien ewoluować w Feraligatra.
  -Bayleef zostaje Bayleefem.
  -Quilava powinien ewoluować w Typhlosiona.
  -Corphish zostaje Corphishem.
  -Buizel zostaje Buizelem.
  -Gible powinien ewoluować w Garchompa.
  -Oshawott mógłby ewoluować w Dewotta.
  -Tepig mógłby ewoluować w Embroara.
  -Snivy zostaje Snivy.
  -Palpitoad zostaje Palpitoadem.
  -Boldore powinien ewoluiwać w Gigalitha.

 2. Palpitoad
  Palpitoad to siódmy pokemon złapany przez chłopaka podczas podróży po Unovie. Pokemon ten był liderem grupy Tympole’ów, którym rozkazał zaatakować Asha i Oshawoota, gdy ci wkroczyli na jego terytorium w poszukiwaniu leczniczego ziela.
  Dlaczego on miałby ewoluować? Po pierwsze jako lider zapewne miał na swoim koncie wiele zwycięstw. Z Ashem też nie próżnował. W „Emocje w Nimbasie” stanął do walki przeciwko Stoutlandowi Burgundy, którą wygrał. Pomimo tego, że to była jego pierwsza walka z Ashem pokazał ogromną siłę. Siłę, której brakuje wielu pokemonom Asha (nawet Krokorok Asha nie był tak silny, gdy został złapany). Później w „Finał Klubowych Bitew: Narodziny bohatera!” pokonał przeciwnika używając tylko jednego ataku, Pompy Wodnej.
  Pokonał również Zebstrikę liderki sali Eleisy. Poległ za to z Garbodorem Roxie, ale potrafił oprzeć się jego atakom przez dłuższy czas.
  Na koniec, już w Kanto, pomógł pokonać zespół R.

  Moim zdaniem Palpitoad ma bardzo ogromne doświadczenie, a co za tym idzie wielką szansę na ewoluowanie w Seismitoad’a. Gdyby przemienił się, byłby to jeden z najsilniejszych stworków Asha jak i nie najsilniejszy.

  • może i zasługuje ale od ewolucji wolał bym taką mega evolucje zęby po bitwie wracał nasz stary poczciwy pikachu ( albo coś w rodzaju tego co robił ash greninja)

    • Pikachu, aby Mega Ewoluować (nie wiem, czy dobrze napisałam) musiałby wyewoluować w Raichu. Jeśliby się to stało zakończyłby się ich projekt i anime zostałoby przerwane bądź musieliby wymyśleć nowy projekt. >>Tak mi się wydaje<< 😛

    • Według mnie nawet Zjawisko Więzi aby istnieć, potrzebuje pokemona w najwyższym stadium ewolucji (to chyba coś w rodzaju Mega Ewolucji, tyle że bez użycia kamieni. Zamiast używać ich mocy, trener i pokemon sami ją tworzą ze swojej więzi ). Pikachu Asha nie chce ewoluować w Raichu, ponieważ po zmianie, nie mógłby siedzieć/stać na ramieniu swojego trenera. Mimo że mógł 3 razy ewoluować, odrzucił wszystkie te okazje (ciekawe czy Kamień Młodości by tu coś zdziałał, jak w przypadku Piplupa). Nie sądzę więc, aby coś takiego jak Ash-Pikachu w ogóle pojawiło się w anime. Ewentualnie twórcy mogliby wymyślić inną ewolucję Pikachu, która nie przeszkadzała by temu pokemonowi w używaniu jego ulubionego środka transportu (minimalne powiększenie, zmiana kolorystyki, coś dodać, coś ująć i już jakieś odświeżenie jest.). Wtedy tylko dodanie nowej Mega Ewolucji lub drugiego Zjawiska Więzi i coś takiego jak Ash-(Pikachu po ewolucji) wchodziło by w grę. Choć szczerze wątpię. To zbyt skomplikowane (i teoretyczne, bo to tylko w teorii. W praktyce 99% na nie) jak na bajkę dla dzieci.☺

 3. No cześć 🙂

  Według mnie innym pokemonem, który powinien przejść ewolucję jest Snivy. Wiele razy brała udział w bitwach i miała duże doświadczenie. I czy nie wydaje wam się dziwne to że Snivy Tripa dosyć szybko stała się już Serperiorem? A snivy Asha nawet w drugą formę nie ewoluowała 🙁 Bynajmniej wdg mnie ten pokemon powinien również przejść ewolucję.

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo