Czy Serena trafi na Alola?

Cześć! Mam na imię Toshi 🙂 Jest to mój pierwszy wpis na tej stronie. Dzisiaj poruszę temat Sereny z serii  XY oraz XY&Z, której przedstawiać raczej nie trzeba.

Praktycznie odkąd zaprezentowano nowy „skład Asha”, fani zaczęli rozpaczliwie dopytywać się o Serenę. W Internecie zrodziło się mnóstwo pytań, powstało wiele teorii spiskowych. Ba! Zbierano nawet podpisy pod petycją o „przywrócenie” Sereny. Wstępnie plotki mówiły, że Serena być może powróci na „kilka” odcinków serii Sun & Moon. Początkowo przewidywano, że stanie się to pod koniec marca, aczkolwiek, jak widać, nie sprawdziło się to. Zdesperowani fani Sereny prorokują teraz koniec kwietnia. Czy to się sprawdzi? Cóż, pozostaje nam jedynie czekać. Gdzie możemy szukać oficjalnych informacji? Najprędzej pojawią się w japońskim piśmie CoroCoro, ewentualnie w jakimś specjalnym kilkusekundowym zwiastunie na koniec bieżących odcinków Sun & Moon. W przypadku Pokemonów, z dość dużym wyprzedzeniem pojawiają się tytuły nowych odcinków, które też mogą skrywać cenną wskazówkę. Możecie je sprawdzić na naszej stronie, pod tym adresem. Właściwie, czemu Serena miałaby nie wrócić? Misty podróżowała z Ashem przez dwa regiony, Brock natomiast, aż przez cztery! Dajcie szansę Serenie!

File:Serena XY 2.png
Serena na początku serii XY

Przyjrzyjmy się żeńskim postaciom pierwszoplanowym, które wracały, choćby na chwilę.

 1. Misty – pojawiła się na zaledwie 2 odcinki w trzeciej generacji. Ponownie spotkała Asha i Brocka, a także poznała May i Maksa. Podczas jej powrotu, jej Togepi ewoluował.
 2. May – wróciła do czwartej generacji na 5 odcinków z powodu Pucharu Wallace, w którym udział brała też Dawn. Dowiedzieliśmy się wtedy, że wiele z jej Pokemonów ewoluowało, czyli nie leniła się podczas swojej nieobecności. Dodatkowo, ponoć ludzie z Sinnoh wołali na nią „Księżniczka Hoenn.”
 3. Dawn – z nią było troszkę inaczej. Dowiedzieliśmy się, że udała się do regionu Unova i zatrzymała się w willi Cynthii. Zaprzyjaźniła się z Iris, toczyła walki z Cilanem. Potem zakwalifikowała się do Turnieju Pokemon dla juniorów, gdzie przegrała w drugiej rundzie z Iris. Ostatecznie udała się do Johto, by walczyć w Pucharze Wallace.
 4. Brock – Brock wprawdzie nie jest dziewczyną, ale prezentuje tutaj bardzo ciekawą opcję. Mianowicie, pod koniec trzeciej generacji, Brock postanawia zostać w domu. Prawdopodobnie wszyscy fani godzą się z tym, że to jego koniec. Pojawia się pierwszy odcinek D&P, bez Brocka. W drugim odcinku natomiast wraca i zostaje do końca sezonu! Chyba nikt nie miałby twórcom za złe, gdyby Serena też wróciła na podobnej zasadzie.

Jakie powody do powrotu może mieć Serena?

 1. Kocha Asha. Odcinek 47 XY&Z nas w tym tylko upewnia. Jak silna jest jej miłość?
 2. Można powiedzieć, że niczego nie osiągnęła jeszcze jako Artystka. Nie zdobyła żadnego tytułu, ani wyróżnienia. Serena nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!
 3. Alola jest świetnym miejscem na wakacje. To może być idealny pretekst na wciśnięcie Sereny na kilka odcinków. Dziewczyna prawdopodobnie nie wie o tym, że Ash tu przebywa. Niespodziewane spotkanie? Jakby zareagowała na widok Lillie, Lany i Mallow? A może podobałby się jej Kiawe? Który Pokemon z regionu Alola by do niej pasował?
 4. W Aloli nie ma „pokazów” Pokemon. Przynajmniej póki co, nic o tym nie wiadomo. To może być świetną okazją dla Sereny, by stała się promotorką tej dyscypliny w regionie Alola. Pomyślcie o tym jeszcze w ten sposób: Alola – zrobiona na podstawie Hawajów. Z czym one się nam kojarzą? Z tańcem! Pokazy Pokemon + taniec. Przyznacie, że to świetne połączenie! I Serena idealnie by się w tym odnalazła!
 5. Za dużo drugoplanowych bohaterów w Sun & Moon. Ash ma obecnie 5 przyjaciół z klasy i Profesora Kukuia. Sprawia to, że musimy rozdzielić nasze zainteresowanie na 6 postaci. Każda z nich dostaje zdecydowanie mniej „czasu ekranowego”, niż np. w Kanto, gdzie byli tylko Brock i Misty. A Serena dostała dużo miłości od twórców w poprzednim sezonie, jest postacią bardzo dobrze rozwiniętą, ma rzesze fanów. Praktycznie mogą ja wprowadzić w dowolnym momencie, a fani nie zostaną wybici z rytmu.
 6. Ryuugakusei. Uczeń z wymiany. W anime o „szkolnym życiu” bardzo często pojawia się motyw ucznia z wymiany. Ash jest takim przypadkiem. Uczy się w szkole, która nie jest w jego „kraju.” Być może zobaczymy kiedyś scenę, w której Kukui mówi: „Chciałbym przedstawić nową uczennicę z wymiany.”
File:Serena XY2.png
Serena obecnie

Moja własna teoria!

Chciałabym Wam przedstawić moją własną teorię.  Jest ona delikatnie oparta na teorii Youtubera PRB12 (PokémonRangerBoy12).

Mianowicie: Serena przyjedzie na wyspę Melemele pełna wrażeń. Niestety, w Hoenn też nie poszło jej najlepiej. Znów nie udało się jej zdobyć najwyższego odznaczenia i skończyła na drugim miejscu. Ciągle jednak ma w pamięci Asha, i nadal chce uświadomić mu, jak bardzo jest zakochana. Ciągle nie wiadomo jednak, co Serena mogłaby robić na Alola, poza zdobywaniem Asha, oczywiście. Być może twórcy ujawnią coś w stylu „Pokazów”, lub, tak jak napisałam wyżej, Serena sama z tym wystartuje. Mogłaby zacząć uczyć tego w Szkole Pokemon. Chciałabym też, aby Serena bardziej zaangażowała się w walki Pokemon. Jeśli dobrze pamiętam, Serena miała najmniej Pokemonów ze wszystkich żeńskich postaci pierwszoplanowych. Czas to zmienić. Co by było, gdyby krótko po dołączeniu do klasy Asha, dostała od któregoś z Tapu Z-Pierścień oraz Fairium-Z, idealnie pasujące do Sylveona? Niestety, miłość często wiąże się z kłótniami. Zwłaszcza, jeśli przy Ashu kręciłyby się jeszcze trzy inne dziewczyny! Należy jednak pamiętać, że Pokemony są programem skierowanym głównie do młodszych widzów. Zresztą, widać po zmianie „grafiki”, że Ash „odmłodniał”, by młodsze dzieci mogły się z nim bardziej utożsamiać. Niemniej jednak, spodziewałabym się wielu romantycznych uniesień i żarliwych kłótni między tą dwójką. W odcinku 47 XY&Z jednak widzieliśmy coś, czego osobiście się nie spodziewałam. Czyżby była szansa na to, że Ash i Serena zostaną parą? Co na to wszystko powiedziałby Profesor Kukui? Chociaż, kto by tam słuchał faceta biegającego wszędzie z gołą klatą!

Serena w Sun & Moon?

Czy Serena wróci?

Jak widzicie, można tylko gdybać. Myślę, że przedstawiłam Wam wiele racjonalnych powodów i przekonałam Was, że szansa na powrót jest wielka. Jeśli nie na stałe, to choćby na kilka odcinków! Dodam jeszcze, że nie tak dawno temu miała miejsce premiera konsoli Nintendo Switch. Twórcy Sun & Moon zapowiedzieli, że na tę platformę również wydadzą Pokemony! Być może będzie to wzbogacona edycja SM, np. Pokemon Stars, gdzie mogłyby się pojawić Pokazy Pokemon. To by była idealna okazja do wprowadzenia Sereny na stałe do anime Pokemon Sun & Moon.

Oto moja cała teoria na temat Sereny na wyspach Alola.

Do następnego artykułu! Trzymajcie się, Trenerzy. Alola!

105 komentarzy do wpisu „Czy Serena trafi na Alola?

  • Spójrz na date publikacji tego wpisu. To był jeden z pierwszych artykułów tu, seria Sun & Moon dopiero się zaczynała, a ten temat był gorący ^^
   Poza tym to, że dla Ciebie ten wpis nie był „pożyteczny” nie oznacza, że dla innych też 😛

 1. Wszyscy tylko: Serena, Serena!
  A o Iris wszyscy zapomnieliście?
  Jeżeli nie było jej w XY, to twórcy postąpią bardzo nieładnie wstawiając Serenę do SM. Chociaż, tak w ogóle, Iris miała 1 odcinek specjalny, a Cilan 2. Clemont i Bonnie też mieli 1 odcinek. Niesprawiedliwe więc by było przywrócić Serenę. Dajcie jej odcinek specjalny poza Ashem i nad światem zapanuje pokój 😛

 2. W us i um jest tęczowa drużyna r nie ogarniam fabuły bo nie chciałem sobie sporierowac ale w necie nie dało się przegapić obrazków z liderami wszystkich grup wraz z legedami nie wiem jak to było w grach ale w anime może być tak ze az będzie musiał poprosić swoich przyjaciół od misti brock i garego do klemonta boony i sereny tak nie mam pojęcia jak się pisze ich imiona i tak w aloli będą nam przypomniała wszystkie serie i dokończenie wątków z nich alola akurat by mi pasowała do czegoś takiego czyli wskrocie serena wróci do aloli jak wszystkie pozostałe postacie towazysze

  • Nie będzie tego Teamu w Anime bo Cyrus jest w swoim świecie, Lysandre jeśli dobrze pamiętam zginął (chyba) a reszta poza Giovannim zostali aresztowani!

 3. Bedzie lepiej jesli kolejny sezon bedzie po tej aloli nornalne podroze asha badz oddali greninje i serene bo i te postacie beda wygladac tak jak z przedniej serii a nie odmlodzili go

 4. Wszyscy mówią tylko: Serena, Greninja!
  A…kto pamięta biednego Miętusia? ;(
  REKLAMA
  On mówi: Greninja!
  Ona mówi: Serena!
  Ja mówię: MIĘTUŚ! (I Clemont z Boonie)
  Po reklamie
  Pokemon Ultra Sun& Ultra Moon
  Poke-pytanie: (Spohloces wychodzi z malasadą w dłoni) Alola…(beka) kto dzisiaj *Beeeek* Ojej pszepraszam….Odwiedzi Asha…(Beka) Jeshu….Idę do kibla
  ODPOWIEDZI:
  A.Miętuś
  B. Lysandre
  C. Miętuś, Clemont, Boonie i Serena
  D.Lysandre i grecki bóg Domestos( ͡° ͜ʖ ͡° )
  Intro: Komu chce się to jeszcze raz oglądać?! (Orea Satoszi coś tam ju nina poketto pazdanina! Se ju de moser!)
  Lecimiy z koksem
  Słońce (CO? LOL)
  Miętuś: O mój arceusie…Za dużo…SŁOŃCA! (Lol to słońcem można się najeść?) Cholera…Ciekawe co u Boonie…(Spada ze słońca) O KU**A!
  Tymczasem na ziemi…( ͡° ͜ʖ ͡° )
  Ash: Pikachu! Złapmy nowe pokemony! Hm…Może pikipeka? Tak! To świetny pomysł!
  Pikachu: PIKA!
  A: Wiem, też się ekscytuję…Kurde zjadłbym cheeseburgera w powiększonym zestawie z Coca-Colą i frytkami…
  A i P: Ochhhhhhh! (Ślinka im cieknie)
  Nagle zielone coś spada z nieba
  A: Huh?
  Spada Ashowi na łeb
  A: FAAAAK
  P: Pika?
  A: Ej…To coś…
  Widzi Miętusia
  M (Myśli): Ash?! Poznajesz mnie?
  A: ŻELEK HARIBO EDYCJA SPECJALNA!
  P: PIKAAAAAA!
  M: No proszę cały Ash….(Ucieka)
  Tymczasem w Kalos
  Boonie: Ale mi smutno bez Miętusia…Ciekawe czy już zdobył tą energię i wróci do mnie…(Karmi dedene)
  Clemont (Myśli): Muszę jej powiedzieć prawdę….Miętuś się spalił na słońcu albo Lysandre dał nam narkotyki i Miętuś cały czas jest u niej w kieszeni….
  C: Boonie….Słońce…Jest duże i gorące i…
  B: (Przerywa karmienie dedene) Wiem co chcesz mi powiedzieć. Miętuś się spalił na słońcu. Ale ja nie wierzę! Zespół R ciągle wylatuje w słońce i żyje…(Twarz jej drętwieje a potem się uśmiecha)
  C: Boonie co ty….
  B: JEDZIEMY NA ALOLĘ!
  C: Co to alola…?
  B: To taki region…(Mądrzy to wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡° )
  C: Okej, skąd wiesz…
  B: Ash odświeża swój profil co 5 sekund. (Pokazuje zdjęcie Asha widoczne poniżej) Np: #Zespół R ZNOWU MI PRÓBUJE UKRAŚĆ PIKACHU…
  C: OK. Pakuj się
  B: Yesssss 😉
  W Hoenn
  Serena: Dawno nie paczyłam na fejs Ash’a….
  (Otwiera już laptop żeby zobaczyć profil Asha ale nagle do pokoju wchodzi May)
  May: Siema co robisz?
  (Serena zawstydzona pochyla ekran laptopa żeby May nic nie widziała)
  S: Nic…
  (May otwiera laptop. Wspólnie przeglądają profil Asha)
  S: Tam…Są jakieś 3 dziewczyny! On…
  (Spogląda na May)
  M: Co?!
  S: Ty też z nim podróżowałaś….
  (Serena mruży oczy i zaciska usta)
  M: Ja jestem z Brendanem
  Brendan: To szczera prawda
  (Do pokoju wchodzi chłopak)
  S: Muszę rozwiązać tę sprawę! JADĘ NA ALOLĘ!
  M: Nie da rady….Jutro jest pokaz, pamiętasz?!
  (Serena wychodzi z pokoju. Po chwili wraca z jednym okiem lekko drżącym i rozczochranymi włosami)
  S: Nie ma…występów….
  M: PODPALIŁAŚ SCENĘ?!
  S: Wrrrrr….
  (Brendan wywołuje z pokeballa zoroarka)
  B: Iluzja!
  (Zoroark przemienia się w rakietę)
  B: Lecimy w kosmos na romantyczne długie lata…
  M: Hihi 😉
  B: Panie przodem…
  5 minut potem
  (May i Brendan odlatują w kosmos. Serena wywołuje braixen która robi miotłę z „patyka”. Obie odlatują na „miotle” na Alolę.
  ALOLA
  B: Tak! Alola!
  C: Uch….
  (Słyszą popiskiwania i głos….
  B&C: ASH!
  ALOLA (Perspektywa Sereny)
  S: Ash! Dopadnę cię…
  Mallow: Och to ty!
  Lana: Proszę proszę!
  Lillie: Ale o co prosisz?
  (Mallow i Lana robi facepalm)
  S: Podrywacie Asha, hę?!
  L: Opanuj się! To nasz kalsowy kolega.
  Mallow: Tak!
  Lillie: Nadal nie wiem o co prosisz.
  S: Ech…Dobrze. A gdzie on jest…
  (Słyszy krzyk Asha)
  S:O nie! Coś mu się dzieje!!!
  (Biegnie w stronę krzyku)
  Lillie: Dziwna dziewczyna….
  ALOLA (Perspektywa….wszystkich?)
  A: Zostaw! Zły pies…Auuu!
  B: Czy to….
  (Ash odwraca się i wytrzeszcza gały)
  A&S&C&B&M: BOONIE/CLEMONT/SERENA/ASH/MIĘTUŚ
  S:Ash….
  (Serena patrzy na Asha)
  S: Hm….Zmieniłeś się….
  B: Ale ja się cieszę że was widzę!
  ALOLA (30 minut potem perspektywa wszystkich)
  S: Um Ash skoro wszystko wyjaśnione…Na zdjęciach wyglądasz inaczej…Trochę….
  A: Wiesz photoshop….Ale cieszę się że wytłumaczyło się to wszystko z tymi dziewczynami…Już nie jesteś taka zazdrosna…
  S: JA?! ZAZDRO….
  (Uspokaja się w odpowiedniej chwili)
  Miętuś: Aha Ash no i….
  (Celuje draco meteorem w stornę Asha)
  A: AUUUUU!
  (Zakrywa twarz rękoma. Kiedy ją odsłania jest po prostu jak z Xyz)
  S: Ash…
  *Całuje go
  DYM DYM DYM HAPPY END
  Poke-problem:
  Sophloces: A więc…Odpowiedź to…Miętuś,Clemont i Boonie….Aha i Serena
  KONIEC

  • Uświadamiasz, jaki potencjał mają Pokemony pod względem komedyjności 😀 Wincyj walk i wincyj humoru, to byłby ciekawy, choć niełatwy do realizacji, kierunek rozwoju serii. (w zasadzie dopiero wtedy można by było mówić o jakimś rozwoju, bo gdyby przyrównać serię do dorastania człowieka, to rzecz jasna wyszedłby nam, przepraszam za okrucieństwo, niedorozwój) przy okazji uniknęlibyśmy upodobnienia do innych anime, o czym wspominała gdzies tam niżej Tigera.

 5. Chociaż, kto by tam słuchał faceta biegającego wszędzie z gołą klatą!
  Nudysta?
  „Pokemon Stars gdzie są pokazy pokemon”
  To jest coś dla mnie! Ja Serene lubię nie TYLKO za charakter, ale też za pokazy! Uwielbiam te kwitaki ze stone edg’a i drugi kwiatek z fairy winda, flamethowera, dark pulse’a, i swifta. Ja sama bym chciała być pokemonową artystką taką jak Serena!!!

 6. Taa…
  Od razu. Serena. Świetnie! Wiedzcie, że cokolwiek, co ma fanklub, ma też wrogów. Ja należę do wrogów Sereny. Założę się, że twórcy mogliby też sprawić, że taki pokaźny fanklub mogłaby mieć Dawn, Lana czy May, ale nie. Wystarczyło dać, że znikąd, w 6 generacji, pojawia się znikąd dziewczyna która zakochała się w Ashu. Co się dzieje ze światem?! Pokochali ją tylko dlatego, że się kocha w tym kolczastowłosym dzieciaku?!

 7. Mi co prawda podoba się pomysł (Gdzie tam, wolę Dawn), żeby Serena może wróciła na Alolę. Ale teraz, gdy główny projektant pokemon anime um… NIE DOKOŃCZĘ, zrobili jakoś strasznie dziecięcą kreskę. Gdyby Ash z Sereną powtórzyli wyczyn z ostatniego odcinka XYZ, to nie byłoby jak na bajkę dla dzieci. Taka moja opinia.

  • Znając życie, to najpewniej twórcy w ogóle by nie wspomnieli o tych pamiętnych schodach ruchomych. Serena mogłaby się tylko czerwienić przez pierwsze kilka odcinków, a Ash na pewno już dawno zapomniał.
   A co do kreski, to pewnie przyzwyczailibyśmy się. Mi np. sposób w jaki narysowana jest Lillie czy Mallow się całkiem podoba 😛

   • Ale to też raczej sensu nie ma powrót Sereny do serii bo by to pewnie wyglądało podobnie jak w XY twórcy musieliby wymyśleć coś naprawdę ciekawego by to miało jakikolwiek sens

  • Nie no, Lillie, Lana czy Mallow są git. Ale mi chodzi tylko o Asha. A po za tym, Ash rzadko wspomina o tym, co zdarzyło się sezon temu (No nie mam pomysłów, o czym powiedzieć). Po za tym, coś mi świta w głowie, ale Serena przed zmianą ciuchów stała się bardziej… miłosna? No ale tamta pierwsza nieźle się wkurzała, gdy obok Asha była Miette. Co nie zmienia faktu, że nie jestem raczej fanką Asha i Sereny jako pary (Tfu, jak ja tego nienawidzę). No cóż, takie życie…

    • Takie same mogłoby być każdego innego.
     A poza tym Ash nawet po ostatnim odcinku XYZ nie wyglądał, żeby się smucił odjazdem Sereny.
     Tak trzymać Ash.
     Ash i Serena równa się dla mnie plackowanie, so just no. NIE NIE.
     *Parabolic Charge na twoim pomyśle przeznaczenia*
     xD

 8. Bardzo bym chciała aby wróciła, lecz szanse są małe.

  Dlaczego małe? Ponieważ jeśli misty pojawiła się na parę odcinków, to żeby nie było za dobrze, twórcy musieli by i tak poczekać z dodaniem sereny, jednak chciała bym żeby dodali ją jak najszybciej.
  W 47 odcinku serii XY&Z naprawdę się załamałam, i za nią mega tęsknie, jednak życie jest brutalne, i napewno długo poczekamy na Serenę :c

 9. Istnieje jeszcze możliwość że Serena przyjedzie do szkoły pokemon aby opowiedzieć i pokazać jak wyglądają pokazy pokemon w innych regionach.

 10. Dla mnie ta teoria jest dobra i, że Serena powinna wrócić. Mój kolega się zabił, dosłownie, ZABIŁ! Tak bardzo kocha Serene (oczywiście nie kocha tak jak ona Asha, tylko jako fan). I do tego co zrobiła w ostatnim odcinku XY&Z było super!!! A ja sobie pomyślałam ,,O kurde ona go pocałowała. Ona go POCAŁOWAŁA!!!!!!! Nie ludzie to niemożliwe to był sen! Nie ona go POCAŁOWAŁA!!!!!!” i zaczęłam tańczyć po biurku! 🙂 LOL ale się cieszyłam! Jej ostatnie słowa jednak mnie zaskoczyły: Jak się następnym razem spotkamy będę bardziej atrakcyjną kobietą. ATRAKCYJNĄ KOBIETĄ!!!!!!!!!!!!!!

 11. Wedlug mnie Serena predzej czy pozniej pojawi sie w anime lecz nie do SM oto kilka powodów
  1.Przy tej kresce Serena nie wyglądala by poważnie
  2.Podroz po hoen nie może trwać z 40 odc (liczę to czasem trwania anime SM)
  3.Sprawy miłosne asha i sereny przy tym wyglądzie nie były by zbyt poważne
  Czyli podsumowując Serena nie wróci do SM tylko do 8 geny o ile taka wyjdzie i będzie podróżować z ashem

  • Powiem Ci ze chcialbym aby spelnilo sie do co prorokujesz ^^ Rownież mam nadzieje na zmianę kreski w ósmej generacji ito wlasnis tam wolałbym zobaczyć Serenę na stałe. Chociaż nie obraziłbym się jakby wpadła i na Alolę na kilka odcinków. Szczerze mówiąc nie widzę w SM żadnej innej postaci, która mogłaby zagrozić popularności Sereny. Chociaż kto wie, może jeszcze się rozwiną. Póki co, chyba Lillie jest ku temu najbliżej, chociaż i tak Serenie będzie miała bardzo ciężko zagrozić 😛

  • Bo nie ma. Miałem na myśli różnicę między Ashem z Sun and Moon (anime z tej strony), a z tego obrazka. 🙂

  • Nie sądzisz, że pierwsza fota to przeróbka Lillie, bodajże z drugiego odcinka? Natomiast drugie zdjęcie to recolor Mallow z pierwszego ^^ Zwróć uwagę na wyraz twarzy Asha i Pikachu na Twoim i moim obrazku 😛

   • Gdybym wcześniej zobaczył ten komentarz, zapewne napisałbym tak samo. Od razu widać. Zgadzam się z Adminem w 100%

  • To jest stare i oczywiście nieprawdziwe. Jeśli się nie mylę, to zostało zrobione przed pierwszą zapowiedzią anime. Spójrz na Asha, wygląda zupełnie inaczej niż w tym sezonie anime.

  • Tiaaaa… twarz Sereny i Asha z XYZ… Nope, tak nie będzie. Stroje są wzięte z gier, a twarze z XYZ. Można nawet porównać twarz Asha z Sun and Moon, a tego z obrazka – jest inna. Z Sereną będzie podobnie. Gdyby wyglądała tak jak na tym obrazku – znacznie różniła by się od paczki Asha. Dlatego jeśliby miała być wprowadzona do Sun and Moon, musiałaby zmienić kreskę. ☺

 12. Bartolomio zszedłem sobie na zakładkę gdzie to bardziej pasuje XD Ogólnie jeżeli będą wzorować się na grze to jest nawet wiarygodne ale to tylko gra i wstawili losową postać bo nie mieli kogo pewnie wstawić do walki z tobą XD więc można mieć tylko przypuszczenie że dojdzie do tej serii … Ale to wszystko zależy od twórców a to oni mogą potwierdzić teorie więc nie należy się bardzo zapewniać że to prawda … chociaż chciał bym żeby wróciła xD

  (Chodzi mi o grę na konsole tam jest taka trenerka o nazwie Serena jakby ktoś nie kumał tam toczy się z nią bitwę i ma poki sereny ) więc pewnie z stamtąd wzięli te teorie ale ja mówię co ja myślę każdy ma swoje zdanie które szanuje …

  • Nie za bardzo cię zrozumiałem i nie jestem pewien, do którego komentarza się odnosisz.😑 Też chciałbym, żeby wróciła, choć aż strach pomyśleć, jak wyglądałaby w tej nowej kresce. Co do gier to się nie wypowiem, bo nie grałem 😛 . Mam po prostu zdolność wyciągania wniosków i nie wierzę za bardzo w teorie (choć trzeba mieć własną. Tylko nie taką wyjętą z kosmosu, która na pewno się nie spełni.). Tak, wszystko zależy od twórców. Oni wszystko mają już zaplanowane i pewnie już nagrane. Nie ma co się martwić o Serenę. Ona sobie jakoś poradzi. A jeśli chodzi o inne postaci – możliwe, że się pojawią, jednak nie należy się na to zbytnio nastawiać. ☺

 13. Popieram to co napisałaś , także bym chciał powrotu Sereny do Asha i pokemonów liczę że twórcy zobaczą jak widzowie by chcieli ją zobaczyć i rozsądnie do tego podejdą :p

 14. Wątpię, że Serena wróci. Raczej skupi się na pokazach w Hoenn, a nie na Aloli(?). Ja za nią zbyt nie przepadam, ale nie byłoby źle, gdyby wróciła.

 15. xy i xyz to były moje ulubione serie. bardzo wierze w to ze serena wroci chociaz byloby bardzo miło spotkac też inne bardzo fajne postacie jak alan lub clemont. bardzo ciekawy artykuł 🙂

 16. Powrót sereny był by świetny, ale najbardziej w głębi serca brakuje mi Brocka. Ash-Brock-Serena/Lillie i by sie to bardzo miło oglądało

 17. Alola
  Moja koleżanka powiedziała że Serena wróci w 40 odcinku. Sama niewiem czy to prawda ale myślę że wróci. Szkoda że nie będzie w Sun i Moon Bonnie ani jej starszego brata Clemonta. Fajnie byłoby
  Gdyby starzy przyjaciele znowu się spotkali akurat na wakacyjnych wyspach jakimi jest Alola

  • Alola!
   Popieram Twoje pytanie, gdyż, iż, albowiem, powiadam też chcę się o tym czegoś dowiedzieć. 😉 Uważam, że Serena nie wróci, ale bardzo niecierpliwie czekam na ten zwrot akcji. Jestem też ciekawa czy ktoś o pseudonimie „Wojtek” miał rację.
   Pozdrawiam Patitek 😉

 18. Czy zrobisz jakieś artykuły, na temat tego, co (może być, ale nie musi być) na temat przyszłych serii z sagii alola? Bo zgaduje że na jednej serii z sagii alola, raczej się nie skończy.

   • Racja, pamiętać trzeba, że May to pierwowzur Sereny. Przykładowo obie wybrały ognistego startera, nie wiedziały co chcą robić w podróży. Ich spotkanie np. na Aloli byłoby według mnie super pomysłem.

    • W ogóle w poprzednich generacjach zawsze była jakaś tam interesująca kreacja bohaterki drugoplanowej. Chodzi mi o to, że May, Dawn czy Serena miały te swoje Pokazy, a na ich walkę o Wstążki czy Klucze czekało się prawie tak samo jak na Ashowe odznaki.
     W Sun & Moon niestety mamy wg mnie za dużo tych bohaterów i pewnie na żadnym nie skupią się bardziej. Każdy ma jakieś tam małe marzenia, ale nie są one na tyle widowiskowe, żeby warto było o nich opowiadać ^^

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo