W studiu Smeargle’a #01 – Vulpix

Alola, Artyści! Z tej strony Patitek. Na samym początku dam Wam radę: naszykujcie zestaw ołówków oraz kartkę, ponieważ będziemy malować, bazgrać, kreślić i rysować nowo poznane alolańskie formy Pokémonów. W przeciwieństwie do zajęć szkolnych, nie będziemy robić tego na czas. Tutaj będziecie mieli okazję namalować naszego Pokémona na spokojnie, krok po kroku, małymi etapami.

W tym Artykule spróbujemy swoich sił w rysowaniu Waszego ankietowego ulubieńca – Vulpiksa. Jeśli nie macie doświadczenia w rysowaniu, ten cykl na pewno wyrobi Wam rękę i będziecie malować jak szaleni. Nasz ,,obraz” posiada dwanaście etapów. A więc zabierajmy się do roboty!

Krok 1: na dobry początek rysujemy twarz. Zaczynamy od lewej strony i malujemy zdeformowaną trójeczkę.

Krok 2: kolejnym etapem są uszy. Możecie sobie pomyśleć, że wyglądają jak zaokrąglone liście. Lewe ucho kreślimy mniej więcej do połowy, natomiast prawe do końca buzi.

Krok 3: następnie rysujemy grzywę naszego Vulpiksa. Wygląda jak malowana przez dziecko chmurka z zawijaskiem w środkowej linii twarzy.

Krok 4: przyszedł czas na tułów. Malujemy odwrócony znak zapytania (jak zauważyliście, zrobiłam wcięcie przydatne do późniejszego etapu) i stopę w kształcie cyfry zero, której prawy górny róg ,,wyjechał” poza tor.

Krok 5: piątym etapem jest kolejna łapka. Rysujemy ją z zaokrąglonymi opuszkami palców, a także dwie linie składające się na początek brzucha.

Krok 6: następnie malujemy kawałek szyi i trzecią nogę. Robimy to w taki sam sposób jak ostatnio, tylko że po skosie. Zaczynamy od połowy widocznej linii.

Krok 7: kolejny krok to ostatnia łapa. Rysujemy ją w bardzo podobny sposób jak w pierwszej stopie naszego Vulpiksa.

Krok 8: w końcu wybrnęliśmy z tych nieszczęsnych łapek. Przechodzimy do ogona i zaczynamy od góry. Znowu malujemy tą naszą ,,dziecinną chmurkę”, lecz bardziej dokładnie. Nie zapomnijmy, że ten Pokémon posiada sześć ogonów.

Krok 9: przyszła pora na szczegóły – wnętrze ucha. Tak jakby je pomniejszamy i jeszcze raz rysujemy w środku. W dolnej części lewego ucha znajduje się puszek, którego nie omijamy.

Krok 10: oczy Vulpiksa w rzeczywistości są okrągłe. Na rysunku składają się z dwóch łuków: jeden długi, bardziej wygięty, natomiast drugi krótszy, który jest podstawą. Należy pamiętać, że patrząc na Pokémona z tej perspektywy, jego lewe oko (czyli prawe patrząc z naszej strony) powinno być węższe i bardziej jajowate. Nos znajduje się na środku jego twarzy. Aby wykonać usta, rysujemy poziomy kształt przypominający cyferkę trzy, a następnie łączymy lewy koniec z środkiem prawego ‚brzuszka’ za pomocą łuku, w sposób pokazany na rysunku.

Krok 11: za pomocą krótkich kreseczek rysujemy palce Pokémona, a małymi okręgami zaznaczamy opuszki. Pamiętamy, że jedną z łapek widzimy z boku, toteż nie powinniśmy doprawiać jej opuszek.

Krok 12: teraz malujemy linie oddzielające sześć ogonów Vulpiksa. Zauważcie, że są one przedłużeniem wystających kresek naszej „chmurki.”

A tak wygląda całość po pokolorowaniu:

Oczywiście Wy możecie malować, jak chcecie. Macie całą paletę kolorów do wyboru. Zachęcam do przesyłania zdjęć swoich zmagań w komentarzach. Możliwe, że jest to Wasza pierwsza praca robiona w taki sposób, więc proszę, nie zniechęcajcie się od razu. Jeśli potrzebujecie dodatkowych ćwiczeń, tutaj macie lekko nakreślony kontur, który może okazać się przydatny.

Napiszcie mi także, jakiego Pokémona chcecie ujrzeć w kolejnej odsłonie tego cyklu. Wybierajcie spośród tych trzech form alolańskich: Muk, Raichu lub Marowak. W razie jakichkolwiek wątpliwości zadawajcie pytania w komentarzach.

PS Aby dodać zdjęcie, kliknijcie „Wybierz Plik” pod miejscem na wpisanie komentarza i je wskażcie.

59 komentarzy do wpisu „W studiu Smeargle’a #01 – Vulpix

  • Wygląda świetnie! Jeszcze jedno oko. Łapki genialne. Wiadomo, że zawsze może być lepiej, ale nie należy się tym zbytnio przejmować. 😉

 1. Znalazłem jakieś markery, to pomyślałem sobie: narysuję płatek śniegu. (To po lewej) Jak narysowałam i mi nie wyszło to postanowiłem, że może spróbuję nadrobić Alolańskim Vulpix’em. A oto wynik:

 2. Może niech aż podrużuję z tymi pokemonami co były w 1 sezonie niech spotka starego przyjaciela butyflaia do tego można dodać że pikaczu to potęzny pokemon bo sezon 20 sun moon było widać że łączy ich silna wiełś może tak mega ewolucja pikaczu

 3. Ten sezon jest Fatastyczny obejrzałem go 10 razy i dalej będe ten kryształy z są lepsze niż mega ewolucja jak bym połączyć kryształy z ,z mega ewolucją w jednym z sezonów tym co wyjdzie będzie to niesamowite większa oglądalność
  może w tym sezonie grenija wróci do asha i będzie prdóżować razem z psem tym pokemonem który dołączył w sezonie pokemon sun moon dawno też nie było septaila z aszem może weście go to tego sezonu odpiszcie na moje pytania proszę

  • Narazie skupię się na zrobieniu wszystkich alolańskich form Pokemonów. Jeśli Wy, moi drodzy, wykażecie jakieś zainteresowanie innymi Pokemonami niż tymi regionalnymi, to postaram się wziąć to pod uwagę 😛

  • Na przyszłość: stawiaj kreskę pewniej! Ogon, tułów i łapy wyszły Ci dobrze. Tylko głowa i uszy są troszeczkę za małe. Oby tak dalej! 😛

   • Szczerze powiedziawszy (napisawszy), jest to mój pierwszy rysunek od… o ile dobrze pamiętam 5 lat. Poza tym prawie wcale nie miałem do czynienia z rysowaniem, więc, przynajmniej na razie, nie ma co się spodziewać mocnej, jednolitej kreski. I’m amatour. Od zawsze miałem problem z proporcjami na plastyce. 😛Aczkolwiek, staram się. 🙂

 4. Cóż, nie mam jakoś specjalnie talentu, nowym Picasso nie zostanę. Mam nadzieję że oczy nie zabolą 😛
  Świetny poradnik. Czekam na Marowaka.

  • Oczy nie bolą 😛 Powinieneś bardziej się przyglądać na to, gdzie zaczyna i kończy się dana linia (na jakim poziomie). Oby tak dalej 😛

    • Najpierw malowałam markerem niebieskie linie, a następnie je roztarłam za pomocą odpowiedniego narzędzia w takim jednym programie. Całego Pokemona nie kolorowałam, bo kartka jest biała, a on moim zdaniem także. 😛

 5. Fajna interpretacja ruchów ołówka. Raichu lub marowak według mnie powinny się znaleźć w kolejnej części 😊

 6. W następnej części chciałabym zobaczyć alolańskiego (nie wiem jak to się piszę) Raichu i zaraz zabiorę się za rysowanie Vulpiksa 😀

Dodaj komentarz

wp-puzzle.com logo