AlolaDex #2 – Rattata

Alola! Po dłuższej przerwie wracam z kolejnym wpisem do AlolaDeksu. Po ciepłym przyjęciu pierwszego wpisu zapraszam do lektury części drugiej, a w niej zajmiemy się Rattatą i jego ewolucją, czyli Raticate’em.

Rattata to Pokemon szczur typu normalnego. Należy do pierwszej generacji kieszonkowych stworków. Posiada fioletowe futerko, czerwone oczy, a część jego ryjka oraz brzuszek mają jasny, kremowy kolor. Na Alola Rattata posiada swoją formę regionalną. Ma ona typ mroczny i normalny. Jej umaszczenie jest koloru czarnego, a sam stworek sprawia wrażenie bardziej dzikiego niż oryginalny osobnik.

Rattata

Alolańska forma Rattaty

Rattata to pospolity Pokemon, którego często można spotkać na polach i łąkach. Jest popularny wśród początkujących trenerów, gdyż złapanie go nie jest szczególnie trudne. Pokemon ten jest bardzo żarłoczny, dlatego niejednokrotnie okrada podróżnych z jedzenia. Na Alola Pokemon ten jest szkodnikiem, którego tępi Yungoos. Dzięki temu populacja Rattat jest na stabilnym, bezpiecznym poziomie.

Raticate to Pokemon szczur, ewolucja Rattaty. Ewoluuje na 20 poziomie, natomiast forma regionalna ewoluuje w nocy na 20 poziomie. Forma podstawowa ma typ normalny, a alolańska mroczny oraz normalny. Pierwsza forma ma jasne futro, natomiast forma regionalna posiada czarne umaszczenie.

Raticate

Alolańska forma Raticate’a

Tak samo jak Rattata, jest to pospolity Pokemon, którego można spotkać praktycznie wszędzie. Jest na tyle żarłoczny, że jego odmiana regionalna waży więcej, co zresztą widać na pierwszy rzut oka. Na Alola Pokemon ten przewodzi stadom Rattat, które pustoszą pola tamtejszych rolników. Jest uznawany za szkodnika.
Najbardziej znanymi Raticate’ami są: Raticate Cassidy z Zespołu R, który pełni podobną rolę jak Meowth (uczestniczy w wygłaszaniu motta), oraz Raticate Blue z serii gier Pokemon Red/Blue/Green oraz Fire Red/Leaf Green, który według jednej z teorii umiera w wyniku ran poniesionych w czasie walki z nami.

To by było na tyle, piszcie, komentujcie i pytajcie 🙂

By |2017-07-30T16:49:57+00:00Maj 31st, 2017|AlolaDex|6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Liczba wątków
2 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
6 Komentujący
adminTrelkaMichałCyrixBasteQ Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Trelka
Gość
Trelka

W jakim regionie jest czarny rattata bo mam go w Pokemon Go

admin
Administrator

W najnowszym, czyli na Aloli ^^

Michał
Gość
Michał

Ja chcę Misia Beawera 🙂

Cyrix
Gość
Cyrix

Rattata… Nigdy nie lubiłem tego pokemona, nigdy nie używałem go grach i zdziwiło mnie to, że właśnie jemu twórcy postanowili dać regionalną formę 😀 Te wąsy wyglądają dość… specyficznie. Odnoszę wrażenie, że to jakiś inside joke – Geodude oraz jego ewolucje z jakimiś dziwnymi kępkami włosów, Rattata z wąsami, Diglett i Dugtrio z włosami – uczepili się owłosienia jak rzep psiego ogona 😀
Dobra, rzetelna robota z tym AlolaDex’em. Zmianę interfejsu strony także oceniam pozytywnie, choć trochę czasu będzie potrzeba, żeby się przyzwyczaić 🙂

Patitek
Gość
Patitek

Ciekawe ? Oby tak dalej ?