AlolaDex #3 – Cubone

Alola! Witam w trzeciej odsłonie cyklu AlolaDex! Dziś zajmiemy się Cubone’em i jego ewolucją, czyli Marowakiem. Zapraszam do lektury!

Cubone to Pokemon typu ziemnego, znany jeszcze z pierwszej generacji. Wyglądem przypomina małego, uroczego dinozaura. Posiada jasne, brązowe umaszczenie, nosi na głowie czaszkę swojej matki. Dzierży on w swej łapce kość, która służy mu za broń.

Cubone

Kość, którą trzyma, pozwala mu używać ruchów takich jak Bone Club, Bonemerang czy Bone Rush. Wokół tego Pokemona narosło trochę nieścisłości, związanych chociażby z czaszką. Pokedex twierdzi, że należy ona do jego zmarłej matki. Cubone wystąpił parę razy w anime, m.in. w pierwszym sezonie, gdzie walczy z Pikachu, czy też w mniej odległym epizodzie w XY, gdzie pokonał Pokemony Clembota.

Marowak to Pokemon, który ewoluuje z Cubone’a na levelu 28. Posiada on formę regionalną; co ciekawe, nie posiada jej stadium podstawowe. Oryginalnie ma on typ ziemny, jednak alolański Marowak ma typy ogień i duch. Podstawowa forma ewoluuje na levelu 28, natomiast na Alola Pokemon ten do tego potrzebuje nocy. Marowak to Pokemon również przypominający dinozaura, ma takie samo umaszczenie jak Cubone. Alolańska forma ma fioletowe umaszczenie, na czaszce posiada tego samego koloru znak, a oba końce jego kości płoną, delikatnie przypominając tancerza ognia.

Marowak

Alolańska forma Marowaka

Marowak na Alola, ze względu na zagrożenie związane z Pokemonami typu trawiastego, obficie występującymi na wyspie Akala, zmienił swój typ, dzięki czemu uzyskał przewagę. Podobnie jak Cubone, używa kości w czasie walki, dzięki czemu ma do dyspozycji unikalne ataki. Gracze pamiętają zapewne Lavender Town, gdzie w istnym cmentarzysku Pokemonów coś straszyło. Jak się później okazało, był to duch Marowaka, który zginął z ręki Zespołu R. Ponadto, Pokemon ten występuje parę razy w anime. Najbardziej znany jest ten z dwuwalki, gdzie w parze z Alakazamem walczy przeciwko Pikachu i Charizardowi Asha. Wszystko to dzieje się w ramach walki o odznakę Wysp Pomarańczowych. Póki co, nie wystąpił on jeszcze w S & M, jednak miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

<aktualizacja> W 34 odcinku ta forma pojawiła się w anime, mało tego, pod koniec został złapany przez Kiawe, stając się jego drugim Pokemonem.

I na tym dzisiejszy wpis się kończy. Zachęcam do komentowania, a także do małej dyskusji na temat: dlaczego Cubone nie dostał swojej formy regionalnej?

By |2017-08-30T13:40:25+00:00Czerwiec 13th, 2017|AlolaDex|10 komentarzy

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Liczba wątków
3 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
9 Komentujący
mikołajDoduśToporekPestusiaaKushiyamokai Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mikołaj
Gość
mikołaj

no a ty się spodziewałeś że nie

Toporek
Gość
Toporek

Skoro Cubone ma na głowie czaszkę swej matki, to incydent z zabiciem matki Cubone’a, Marowaka wogóle nie powienien mieć miejsca. 😛

Doduś
Gość
Doduś

W sumie racja albo ten Cubone miał na sobie czaszke taty ale raczej mało prawdopodobne 😛

Kushiyamokai
Gość
Kushiyamokai

Cubone to pokemon, który jest jeszcze dzieckiem, a przecież żaden pokemon dziecko raczej nie dostanie typu mrocznego. Pewnie dlatego nie ma alolańskiej formy.

Pestusiaa
Gość
Pestusiaa

Pewnie masz racje.A taki np. Pikachu,czy ktoś sobie wyobraża alolańskiego pikachu? Jak tak to niech powie,bo ja na pewno nie,a możliwe że twórcom nie wpadło nic do głowy? Pomyślcie że bez mew i mewtwo do zmiany wyglądu mieliby 149 pokemonów z Kanto.Może postanowili wrócić pokemonami do Kanto,ale niektóre zmienić lub dodać inne do tego?

Netaro
Gość

Tak właściwie, to Cubone nie jest jedynym Pokémonem, któremu odmówiono alolańskiej formy przy jednoczesnym przyznaniu jej jego ewolucji; tak samo potraktowano Pikachu i Exeggcute’a. Być może ziemny stworek nie dostał regionalnego wariantu ze względu na to, że Japończycy zaplanowali taką, a nie inną ilość tych form. Może po prostu im do tego nie pasował, a może wcale nie zależało im na tym, żeby w każdym przypadku wyróżniać całe linie ewolucyjne. Niemniej, przychodzi mi do głowy też bardziej konkretny możliwy powód; patrząc na ilość nawiązań do pierwszej generacji w ostatnim czasie, alolański Marowak może stanowić ukłon w kierunku tego z Pokémon… Czytaj więcej »

alikatek
Gość
alikatek

Czy Cubone powinien dostać formę Alola trudno powiedzieć, jak dla mnie to bardzo go tym skrzywdzili. Tym bardziej że można było zrobić coś na prawdę fajnego. Alola Marowak to drugi najlepszy (po Vulpixie) pokemon z formą alola.

Patitek
Gość
Patitek

Kolejny super artykuł ?