AlolaDex #5 – Grubbin

Alola! To już piąta odsłona AlolaDeksu. Oj, mam jakieś zwarcie… Na ratunek Grubbin i jego ewolucje! Zapraszam do lektury wpisu.

Grubbin to Pokemon typu robak z regionu Alola. Wyglądem przypomina chrząszcza, do połowy jest biały, a reszta ciała jest koloru pomarańczowego oraz żółtego i brązowego.

Grubbin

Pokemon ten najczęściej przebywa pod ziemią. Dzięki swoim żuwaczkom jest w stanie tworzyć podziemne korytarze. Lubuje się w elektryczności, stąd można go spotkać w pobliżu elektrowni. Grubbin wystąpił w pierwszym odcinku anime serii Sun & Moon. Ash próbował go złapać i dlatego wraz z Pikachu gonił go, jednak zgubili go w lesie. Drugi raz pojawił się w odcinku 4, gdy chłopiec zdołał rzucić w niego Poke Ballem, jednak ten z niego uciekł i schował się pod ziemią. Te starania Asha o złapanie pierwszego Pokemona w nowym regionie mogą przywodzić na myśl jego początek w Kanto – schwytał wtedy Caterpie, stworka typu robak.

Charjabug

Charjabug to Pokemon robak, wyższa forma Grubbina. Posiada dwa typy – robak oraz elektryczny. Swoim wyglądem przypomina dużą larwę, a także baterię. Ma zielone umaszczenie, jego żuwaczki uległy znaczącej redukcji, są znacznie mniejsze.

Pokemon ten znany jest z tego, że wytwarza i przechowuje energię elektryczną. Ponadto może się z nią dzielić z innymi Pokemonami. W odcinku 26 Ash schwytał Charjaburga dla Sophoclesa, który rzekomo miał opuścić Szkołę Pokemon. Chłopak bardzo się ucieszył z prezentu ze względu na typ Pokemona i jego umiejętności. Jest to pierwszy schwytany przez Sophoclesa kieszonkowy stworek.

 

Vikavolt to ostatnie stadium ewolucji Grubbina. Ewoluuje z Charjaburga poprzez levelowanie w specjalnym miejscu, jakim jest Vast Poni Canyon. On także posiada dwa typy – robak i elektryczny. Przypomina żuka o niebieskawym kolorze. Jego żuwaczki są wydłużone, przypominają końcówkę kabla do akumulatora 😉

Vikavolt

Vikavolt potrafi latać dzięki swoim skrzydłom. Dodatkowo gromadzi on elektryczność w swoim ciele. Mało tego, potrafi ładować się poprzez przypinanie się do Charjabuga. Znany jest z dużej szybkości, świetnie walczy w powietrzu, wykonując skomplikowane manewry. Rywalizuje z innym Pokemonem robakiem – Pinsirem. Do tej pory nie wystąpił jeszcze w anime. Może Charjabug Sophoclesa ewoluuje właśnie w Vikavolta?

Na tym muszę skończyć ten wpis. Tradycyjnie komentujcie, zadawajcie pytania i dyskutujcie.

By |2017-07-30T16:48:10+00:00Czerwiec 28th, 2017|AlolaDex|20 komentarzy

20
Dodaj komentarz

avatar
12 Liczba wątków
8 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
10 Komentujący
Pokemonowy autobusEnDraa!PestusiaaNetaroBartolomio Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pokemonowy autobus
Gość
Pokemonowy autobus

fajny autobus , o nie ja nim jestem :O

EnDraa!
Gość
EnDraa!

Ten pokebus jest slodki!

EnDraa!
Gość
EnDraa!

lubie pokemony 😀

Inez
Gość
Inez

Ciekawe czy plotki się sprawdzą i Ash rzeczywiście go złapie i ewoluuje do ostatniej formy. Byłby to pierwszy pok Asha (oprócz Pikachu rzecz jasna) o typie elektrycznym którego zdobył…

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Ja szczerze wolałbym, aby Ash uzupełnił braki w typach pokemonów np: bajkowy (Alola jest taka bajkowa, od typów bajkowych aż się tam roi), choć nie ukrywam, że także bym się ucieszył, gdyby Ash zdobył także typ elektryczny. Co do Charjabug’a nie jestem przekonany, ponieważ ma już go Sophocles. Jeśli już, to raczej złapie Vikavolta lub Grubbina (w tym drugim przypadku pewnie nie wyewoluuje, aby pozostała jakąś różnica, chyba że Charjabug Sophoclesa ewoluuje). Cóż, pozostaje nam jedynie czekać. 🙂

Pestusiaa
Gość
Pestusiaa

Szanse są 50 na 50,ponieważ Ash nigdy nie miał takich samych pokemonów jak jego towarzysze,ani ich wcześniejszych/późniejszych form.Ale w Sun i Moon dużo się zmieniło.Nie ma ligi pokemon,sal gimnastycznych i są alolańkie formy.A nie mówiąc o tych ilości towarzyszy Asha i kresce.Więc nie zdziwiłabym się gdyby Ash złapał grubbina,ale on ewoluuje w vikavolta,a ten Sophoclesa nie,albo na odwrót.Możliwe że twórczy nadrobią te braki typu,jak wspomniał Bartolomio.Mógłby złapać typ: Duch,baśniowy,smoczy,walczący,elektryczny i robaczy.Szczerze mówiąc,chciałabym alola caterpie,metapoda lub chociaż butterfree.I Ash go złapał,warto by było przypomnieć pierwszego złapanego pokemona Asha w życiu.Niestety,za późno by twórcy zrobili alola butterfree 🙁

Netaro
Gość

To nawiązanie byłoby bardzo fajne. W grach Ultra Sun i Ultra Moon mają zostać wprowadzone nowe Pokémony, więc nie ma co tracić nadziei 🙂 Może dodadzą też kolejne formy alolańskie?

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Alola Venuzaur z kwiatami w motywie hawajskim xd. Cóż ja nastawiam się na ten typ baśniowy (no jak w takim raju nie znaleźć baśniowego pokemona, choćby taki Morelull), ale zobaczymy co czas przyniesie. A co do Butterfree już raz pokazano migrację całego stada Butterfree i Ash nie łapiąc Caterpie wyewoluował ją do Butterfree. Wróciły wtedy wspomnienia… może w Sun and Moon stado Ashowego(tego którego złapał) Butterfree przyleci na Alolę. Twórcy teraz wracają do początków w filmie, może ten motyw pojawi się i w Sun and Moon.

Netaro
Gość

Mam nieco inne wyobrażenia 🙂 Zdaje mi się, że film – i przynależna do niego część openingu – to w sumie wszystko, co twórcy przygotowali z okazji dwudziestolecia Anime. Jak na razie w Sun i Moon nie ma wyraźnych nawiązań do poprzednich serii i myślę, że jak najbardziej może tak pozostać. Odmienność siódmej generacji – a jeszcze bardziej jej części serialu – na to by wskazywała. Tak więc, nie spodziewałbym się także Sereny i Grenindży czy innych starszych postaci i motywów. Ale, raz jeszcze – mogą nas zaskoczyć 🙂 Niemniej, fajną sprawą jest Ho-Oh w filmie. Cieszę się, że postanowili… Czytaj więcej »

Pestusiaa
Gość
Pestusiaa

Możliwe Bartolomio. 😉 Faktycznie na Aloli roi się od typu baśniowego,choćby nawet mimikyu.Właśnie,byłoby dobrze również jakby twórcy zrobiliby wyjątek z rockruffem.Znając ten serial,rockruff ewoluuje w południową formę lycanroca.Ash nigdy nie miał szczęścia do tych ”straszniejszych” form.Wyjątkiem jest Glalie,który zawsze miał groźną mine xD Lycanroc (for. Poludniowa) wygląda o wiele łagodniej od tej drugiej.Możliwe że twórcy chcą porównać pokemony Asha do zwierząt domowych w Sun i Moon.No bo wkońcu rowlet to sowa,litten to kot,pikachu to mysz a rockruff pies.Forma południowa Lycanroca jest bardziej podobna do psa,niż jego krewny.No bo wkońcu czerwone oczy,stoi na dwóch łapać i ma dużą grzywkę (ta..moj pies… Czytaj więcej »

Pestusiaa
Gość
Pestusiaa

Świetne,tak patrze na tego grubbina i w sumie jest słodki 😀 Pozdrowienia dla adminów i reszty x3

Netaro
Gość

Dziękujemy, wzajemnie!

Pestusiaa
Gość
Pestusiaa

Świetne,tak patrze na tego grubbina i w sumie jest słodki xD

ardool
Gość
ardool

Tylko że te skrzydła to mega ewolucji salamenca tak wyglądają czyli poporawka sciągneli od mega salamenca

ardool
Gość
ardool

Ale to tylko moje zdanie

ardool
Gość
ardool

Myślę że już nie mają pomysłów (dlatego alola formy są) i sciągneli od salamenca skrzydła

Karol
Gość
Karol

ardool tylko tobie <3 😀

ardool
Gość
ardool

Czy tylko mi się zdaje że, skrzydła vikavolta wyglądają jak salamence’a?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

mi też ale bardzie jego mega ewolucji

Patitek
Gość
Patitek

Amazing ??