AlolaDex #6 – Vulpix

Alola! Postanowiłem, że napiszę wpis o Pokemonie, o którym najczęściej pisaliście w komentarzach pod wpisem o Crabrawlerze: AlolaDex #4 – Crabrawler.
Dlatego wpis numer 6 będzie o Vulpiksie i jego ewolucji, czyli Ninetalesie. Zapraszam do lektury!

Vulpix to Pokemon lis typu ognistego, znany już w pierwszej generacji. Posiada on swoją wersję regionalną. Na Alola Vulpiksy są typu lodowego. Podstawowa forma posiada futerko koloru brązowego, a jego grzywa oraz sześć ogonów ma pomarańczową barwę. Alolański Vulpix jest śnieżnobiały, a jego oczy mają czysty, błękitny kolor.

Vulpix

 

Alolańska forma Vulpixa

Ciekawostką jest fakt, że Vulpix przy narodzinach ma jeden ogon. Dopiero później uzyskuje kolejne pięć ogonów. Wewnątrz tego Pokemona jest ogień, którym z gracją i wdziękiem manipuluje. Forma regionalna natomiast posiada oddech o temperaturze – 50°C, dzięki któremu jest w stanie zamrażać wszystkich i wszystko. W dawnych czasach na Alola Pokemon ten zwany był Keokeo. W tym momencie najbardziej rozpoznawalnymi Vulpiksami (mówimy tu o obydwu formach) są Vulpiksy Brocka oraz Lillie. Brock otrzymał go od Suzie, która zauważyła z jaką troską chłopak dba o swoje Pokemony. Po dłuższej podróży, Vulpix wrócił do swojej właścicielki. Ash, przylatując na Alola, zabrał ze sobą jajko Vulpiksa. Zostało zaprezentowane klasie wraz z jajkiem znalezionym na Mount Lanakila. W ramach pracy domowej uczniowie musieli zajmować się jajkiem. Lillie, która znana jest ze strachu przed Pokemonami, musiała opiekować się jeszcze niewyklutym Pokemonem. Po przygodzie z dzikim Pokemonem (tak, nie chce spoilerować) i ogromnym zaangażowaniu dziewczyny, z jajka wykluł się Vulpix, który upatrzył sobie Lillie na swoją Trenerkę. Podobnie jak ona, początkowo był trwożliwy wobec innych stworków i ludzi, jednak z czasem stosunek ten się zmienił. Lillie nazwała swojego podopiecznego Shiron (lub w angielskiej wersji Snowy). Bez wątpienia, ta forma cieszy się ogromną popularnością wśród fanów serii i w sumie nie ma co się dziwić. Jest to jedna z najbardziej udanych form regionalnych, jaką twórcy stworzyli.

Ninetales to Pokemon lis, ewolucja Vulpiksa. Podobnie jak on, posiada też swoją formę regionalną. Oryginalny Ninetales ma typ ognisty i by móc się w niego przeistoczyć, potrzebny jest ognisty kamień ewolucyjny. Natomiast alolańska forma potrzebuje lodowego kamienia ewolucyjnego. Oprócz lodowego typu posiada on też typ bajkowy.

Ninetales

Alolańska forma Ninetalesa

Ninetales to Pokemon o wyglądzie lisa, o jasnym umaszczeniu. Posiada on dziewięć ogonów, od których bierze swą nazwę. Alolańska forma ma delikatne, niebieskawe futro. Jest bardzo inteligentny, rozumie ludzką mowę. Na Alola Pokemon ten wie, jak pomóc ludziom. Podobno może żyć nawet 1000 lat, gdyż każdy z ogonów posiada tajemniczą moc. W anime Pokemon ten wystąpił kilka razy. Blaine, lider sali w Cinnabar użył go w pierwszej walce z Ashem. Inny Ninetales był na wyspie, gdzie ukryty był piracki skarb. Pełnił rolę strażnika (ogólnie polecam obejrzeć ten odcinek, seria B & W, 135). Póki co w serii Sun & Moon nie wystąpiła forma regionalna, jednak wraz z rozwojem fabuły sądzę, że to tylko kwestia czasu.

EDIT: Alolańska forma wystąpiła w 60 odcinku serii jako partner Sary.

To by było na tyle, tradycyjnie pytajcie i dyskutujcie, może znowu macie jakąś propozycję, kto powinien wystąpić w kolejnym, siódmym AlolaDeksie 😉

By |2018-02-05T21:08:02+00:00Lipiec 4th, 2017|AlolaDex|21 komentarzy

21
Dodaj komentarz

avatar
10 Liczba wątków
11 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
13 Komentujący
KappekPatitekhubcioskubcioBartolomioNetaro Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wiktoria Dziabała
Gość
Wiktoria Dziabała

Wiem że to dziwne pytanie , ale kto zniósł vulpixie jajo ? vulpix czy ninetails ?

Kappek
Gość
Kappek

Ninetales wyobrażasz sobie małego vulpixa który…. chyba nie muszę tłumaczyć że raczej tylko najwyższe formy poków mogą no ten tego

Wiktoria Dziabała
Gość
Wiktoria Dziabała

dawajno popplio! (oraz jego ewolucje.) czy ktoś podziela moje zdanie.

Netaro
Gość

Popieram!

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Jestem za.

hubcioskubcio
Gość
hubcioskubcio

Jeśli dobrze pamiętam to żaden z alolańskich starterów nie pojawił się w Alola dexie.

Patitek
Gość

Wszystko w swoim czasie ??

ArcanaAs
Gość

Proponuję Rockruffa oraz Lycanroka (nie wiem czy dobrze napisałam). Artykuł extra, a przy okazji można się czegoś dowiedzieć 😉

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Jakby co – Lycanroc. Też wydaje mi się, że do #7 AlolaDexu będzie pasował Rockruff oraz Lycanroc. Ewentualnie może być też Geodude oraz jego ewolucje.

Netaro
Gość

Lycanroc, ale Lycanroka 😛

ArcanaAs
Gość
ArcanaAs

Dzięki za poparcie 🙂

Komórki “Adres URL” podczas pisania komentarza nie trzeba wypełniać. Służy ona do zareklamowania swojej własnej strony, ewentualnie siebie na fb. Nie wpisujcie w nią jakiś losowych adresów z naszej witryny 🙂

Kushiyamokai
Gość

A może tak grimer i muk mają ciekawą historię, a może lepiej o rockruffie, nie wiem….. Super się czyta

Kushiyamokai
Gość

Jeśli chodzi o ten ogon przy narodzinach vulpixa, to przecież on wykluwa się z jajka, a na odcinku było widać, że od razu było 6 ogonów

Połens
Gość
Połens

Skoro ma 1 ogon to czmu wykluł sie z 5 ogonami ??

Patitek
Gość
Patitek

Myślę, że fajnie by było, gdybyś napisał o Oricorio ?

Killuś
Gość
Killuś

Czy tylko według mnie Alolańska forma Ninetleasa wygląda bardziej…. Kobieco? W końcu typ baśniowy, więc się tak bardzo nie dziwię. Znowu (z resztą jak zawsze) artykuł wyszedł znakomicie. Następny artykuł proponuję o Stuffulu i jego ewolucji.

admin
Administrator

Sugerujesz, że tylko kobiety/dziewczyny mogą być piękne? Nie ma pięknych facetów? 😛
Jeśli zastanawialiście się jakiej płci jest Shiron w anime, bulbapedia twierdzi, że to właśnie “dziewczynka” ^^

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Kiedyś widziałem najpiękniejszego mężczyznę na świecie na zdjęciu w internecie. Gdyby nie było napisane, że jest płci męskiej, pomyślałbym, że to kobieta.

Toporek
Gość
Toporek

Fajny artykuł, a może teraz napiszecie o Pikipeku i jego ewolucjach? =d

Patitek
Gość
Patitek

Miło się czyta ?