AlolaDex #11 – Oricorio

Alola! Czy są wśród Was fani tańca? Albo maniacy Pokemonów ptaków? W jedenastej odsłonie AlolaDeksu zajmiemy się Oricorio! Zapraszam do lektury.

Oricorio to Pokemon Tańczący Ptak, który nie ma żadnej ewolucji. Potrafi on jednak zmieniać formy w zależności od spożytego nektaru. W sumie posiada aż 4 formy, które zmieniają jego typ.

Oricorio przyjmuje Baile Style, gdy spożyje czerwony nektar. Posiada on wtedy typ ogień oraz latający, wspólny dla wszystkich form.

Oricorio – Baile Style

Ta forma posiada czerwone upierzenie z licznymi wstawkami koloru czarnego. Swoim wyglądem przypomina tancerkę flamenco, co niewątpliwie było inspiracją do stworzenia tego stylu. Tą formę można spotkać na wyspie Ula’ula. W walce Pokemon ten niczym hiszpańska tancerka emanuje namiętnością i siłą. Jest w stanie wykonywać ogniste ataki podczas tańca. W anime ten typ Oricorio wystąpił raz, w 18 odcinku, gdzie Ash wraz z Mallow poszukują legendarnego składnika.

Kolejnym wariantem Oricorio jest Pom-Pom Style, który posiada dwa typy – elektryczny oraz latający. Może zmienić się w tę formę po spożyciu żółtego nektaru.

Oricorio – Pom-Pom Style

Forma ta posiada żółte upierzenie. Charakterystyczne są pompony na końcu skrzydeł, przez co przypomina ludzką cheerleaderkę. Potrafi ładować energię elektryczną w swych skrzydłach, by później uwolnić ją za pomocą jakiegoś ataku. Pokemon ten znany jest również z tego, że pociesza ludzi poprzez swój taniec. Tę formę można spotkać na wyspie Melemele. W anime ten Oricorio wystąpił przynajmniej dwa razy. Trenerem tej formy jest James, lokaj Lillie. Walczył on z Rowletem Asha, którego o dziwo pokonał. Później zawalczył z Pikachu, który w ramach wymiany Pokemonów był pod opieką Lillie.

Trzecią formą jest Oricorio, który po spożyciu różowego nektaru otrzymuje Pau’u Style. Posiada on typ psychiczny oraz latający.

Oricorio – Pa’u Style

Posiada różowe upierzenie i wyglądem przypomina tancerkę rodem z Hawajów. Ta forma odznacza się wyluzowaną naturą. Taniec pomaga w przyciąganiu uwagi i zwiększeniu mocy psychicznej. Jest również ofiarą dziękczynną wobec bóstwa opiekuńczego. Pokemona tego można spotkać na wyspie Akala. Póki co forma ta nie wystąpiła w anime, ale to może kwestia czasu? W końcu akcja rozgrywa się właśnie na tej wyspie, więc możemy mieć nadzieję na pojawienie się w jakimś odcinku tego Oricorio.

Ostatnia forma Oricorio – Sensu Style – to efekt spożycia fioletowego nektaru. Posiada on dwa typy – duch oraz latający.

Oricorio – Sensu Style

Pokemon ten posiada lekko fioletowe upierzenie. Liczne są też pióra koloru różowego i morskiego. Wyglądem przypomina tancerkę japońską. Zamieszkuje on wyspę Poni. Typ ten jest spokojny i opanowany. W czasie tańca ma kontakt z duchami, od których czerpie swą siłę. Przypomina on też ludziom, którzy emigrowali ze swej ojczyzny – Kanto – o ich miejscu pochodzenia. W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił. Może nastąpi to, gdy Ash i spółka odwiedzą wyspę Poni?

To by było na tyle, zachęcam do komentowania i dyskutowania.

By |2017-08-17T16:31:07+00:00Sierpień 17th, 2017|AlolaDex|14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

avatar
5 Liczba wątków
9 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
10 Komentujący
KilluśadminInezBasteQkajtek Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Inez
Gość
Inez

Pom-Pom Style staje się sobą po spożyciu lśniącego nektaru, nie żółtego 🙂 (tak było w oryginale), ale oczywiście na obrazku był oznaczony kolorem żółtym

admin
Administrator

Tutaj to akurat moja wina może być… ;( To był chyba pierwszy odcinek tłumaczony z hiszpańskiego i mogłem się pogubić. W angielskim dubie, który wyemitowano jakiś czas później, wyraźnie jest powiedziane, że to Yellow Nectar 😛
Po japońsku jest to Yamabuki no Mitsu. Słówko Yamabuki, pojawia się również w japońskiej nazwie Saffron City, więc właściwie w oryginalne jest to Szafranowy (?) Nektar 😛

Killuś
Gość
Killuś

Bardzo możliwe, że to szafranowy. Wpisz sobie tę nazwę w przeglądarce. Jest to odcień koloru żółtego.

admin
Administrator

Nie miałem nawet pojęcia, że taki kolor istnieje, ale nie ma się co dziwić. W końcu amerykańscy uczeni udowodnili, że facet rozróżnia 8 kolorów ^^

Killuś
Gość
Killuś

Rozwaliłeś mnie xD

viktoriaz_700
Gość
viktoriaz_700

Alola?
Najbardziej podoba mi sie sensu stile ?
Może teraz eevee i jej eeveelucje albo rowlet albo litten??
Alola?

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Już gdzieś to było napisane. Eeveelucji nie będzie, chyba że zostanie jakąś nową dodaną do regionu Alola. To ALOLAdex, nie Pokedex. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kajtek
Gość
kajtek

z tymi eeveelucjami jest rożnie przecież niedługo ma wyjść 8 generacja a więc możliwy że tam będzą kolejne dwie albo chociaż jedne (najbardziej chciałbym zobaczyć wersje eevee smoczą i duchową)

Inez
Gość
Inez

Ja jeszcze widziałam nowe ewolucje Eevee: kamienną, latającą, smoczą, walczącą, trującą i typu duch. Także może i niedługo wpadną do nas?

Wiktoria Dziabała
Gość
Wiktoria Dziabała

Mi najbardziej się podoba Sensu Style . ^^

Buszmuś
Gość
Buszmuś

Oricorio styl pom-pom wystąpił gdy mallow i ash szukali żółtego nektaru i śledzili oricorio styl pom-pom

Bart007
Gość
Bart007

Ciekawy artykuł, a jalk myślicie może artykuł o mitoligi regionu Alola?