AlolaDex #13 – Rowlet

Alola! To już trzynasta odsłona AlolaDeksu! Dziś na celownik bierzemy Rowleta i jego ewolucje. Mam nadzieję, że nie uśniecie przy lekturze jak nasza sowa 😉

Rowlet to Pokemon sowa z regionu Alola. Ma podwójny typ – trawiasty oraz latający. Wraz z Popplio i Littenem należy do trójki starterów w tym regionie. Rowlet, jak już wcześniej wspomniałem, jest małą, uroczą sową. Jego piórka mają dwa dominujące kolory – kremowy oraz zielony.

Rowlet

Pokemon ten znany jest ze tego, że potrafi bardzo cicho zakraść się do przeciwnika. Dzięki temu Rowlet jest skuteczny w atakach z zaskoczenia. Ponadto potrafi obracać głowę w zakresie półpełnego kąta. Fotosynteza pozwala mu gromadzić energię w czasie dnia. Ma świetny wzrok, doskonale widzi również w nocy. W anime Rowlet pojawia się w czwartym odcinku. Poznajemy jego historię, a później, pod koniec, Ash łapie tego Pokemona jako pierwszego w regionie Alola. Rowlet chłopaka jest nietuzinkowy – lubi dużo spać, zwłaszcza w plecaku. Dobrze dogaduje się z innymi Pokemonami (sławetne zbicie piąteczki z Rockruffem). Pomimo że wydaje się być leniem, to kiedy trzeba, potrafi stanąć na wysokości zadania i daje z siebie sto procent.

Dartrix to ewolucja Rowleta, przeistacza się w niego na 17 lvlu. Jego podwójny typ jest taki sam jak u startera. Dartrix jest znacznie większy od poprzedniej formy. Zmianie ulega upierzenie, więcej jest koloru białego oraz brązowego.

Dartrix

Pokemon ten bardzo dba o swoje upierzenie. Potrafi atakować z niezwykłą precyzją nawet niewidocznych wrogów. Trenerzy, którzy dbają o Dartriksa i pomagają mu z ciągłą pielęgnacją, mogą liczyć na to, że Pokemon ten osiągnie pełnię mocy i siły. Jeszcze nie wystąpił w anime, ale to może kwestia czasu? Może Rowlet Asha ewoluuje?

Decidueye to ostatnia forma Rowleta, ewoluuje z Dartriksa na 34 lvlu. Posiada podwójny typ – trawiasty oraz duch. Praktycznie dwa razy większy od poprzednika, imponuje nie tylko rozmiarem, ale i upierzeniem. Brąz i zieleń dominują, tworząc niejako płaszcz lub coś w rodzaju narzutki.

Decidueye

Pokemon ten, podobnie jak poprzednicy, jest znany ze swojej precyzji oraz zdolności cichego podkradania się do przeciwnika. Potrafi strzelać swoimi piórami niezwykle szybko i celnie. Potrafi maskować swoją obecność, przez co idealnie sprawdza się w atakach z zaskoczenia. Decidueye jest jednym z tych Pokemonów, które posiadają indywidualne Z-Ataki. Jego popisowy numer nazywa się Sinister Arrow Raid, podczas którego zasypuje swoich wrogów gradem strzał. Póki co, podobnie jak Dartrix, nie wystąpił w anime, jednak może za jakiś czas, kto wie?

Jak widać, rodzina ptasich “asasynów” jest całkiem ciekawym wyborem na Alola. Pod kątem anime zapewne większość z nas będzie chciała zobaczyć, jak Rowlet Asha przechodzi kolejne stadia rozwoju, stając się ostatecznie Decidueyem. Niestety na tym muszę zakończyć ten wpis. Jak myślicie, czy szykuje się ewolucja podopiecznego Asha? Czy raczej wolicie go w tej słodkiej, małej formie? Czekam na Wasze komentarze i dyskusje pod wpisem 🙂

By |2017-09-04T18:53:21+00:00Wrzesień 4th, 2017|AlolaDex|9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Liczba wątków
2 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
8 Komentujący
pikatrener123ytpMr. RowletteCICHY100Adam6ElBarto Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pikatrener123ytp
Gość
pikatrener123ytp

desidłej był w anime w batyl rojal

Mr. Rowlette
Gość
Mr. Rowlette

Wow! Rowlet! Dzięki! 😀

Adam6
Gość
Adam6

Moim zdaniem Rowlet Asha przejdzie swoje wszystkie ewolucję i stanie się Decidueye, ponieważ jak dobrze pamiętam, to wszystkie pokemony, które jako pierwsze Ash złapał, osiągnęły swój maksymalny poziom rozwoju. Czyli następująco :
Kanto : Caterpie -> Metapod -> Butterfree
Wyspy Pomarańczowe i Johnto : pokemony bez ewolucji
Hoenn : Taillow -> Swellow
Sinnoh : Starly -> Staravia -> Staraptor
Unova : Pidove -> Tranquill -> Unfezant
Kalos : Froakie -> Frogadier -> Greninja

Jak któregoś pokemona zapomniałem lub pomyliłem, to z góry przepraszam, ale dawno temu oglądałem stare sezony 😀

ElBarto
Gość
ElBarto

Gdyby Rowlet osiągnoł ostatnią formę Ash w końcu mial poka o pod typie duch

cośtamcośtam123456789
Gość
cośtamcośtam123456789

wydaje mi się że litten osiągnie ostatnią forme a rowlet tylko drugą

Ola
Gość
Ola

Dla fanów alola w happy meal w maku są alolanskiego pokemony 😉

CICHY100
Gość

Trochę się spóźniłaś z tą informacją 😉 bo pisałem o tym już w czwartek i zrobiłem filmik z tą informacją na moim kanale 😉

Meltrox
Gość
Meltrox

Robin Hood pokemon version

CICHY100
Gość

Raczej Arrow 😀