AlolaDex #14 – Litten

Alola! Za nami już wpisy o Popplio i Rowlecie, zatem pora na ostatniego ze starterów, czyli Littena. Uwaga! Polecam czytanie tego tekstu przy Waszych mruczusiach. A teraz bez zbędnego pisania, zapraszam do lektury!

Litten to jeden z trzech starterów w regionie Alola. Jest on typu ognistego. Wyglądem przypomina małego kotka, którego sierść jest koloru czarnego oraz czerwonego. Charakterystyczne są jego duże, żółte oczy.

Litten

Pokemon ten to typ samotnika, który stara się nie okazywać żadnych emocji. Potrzeba trochę czasu, by mógł on zaufać Trenerowi. Jego futerko wytwarza łatwopalne oleje. W anime pojawią się już w pierwszym odcinku. Po kilku występach jako dziki Pokemon, w końcu, po śmierci Stoutlanda, dołącza do Asha. Chłopak stopniowo burzył mur nieufności, jaki dzielił jego i Littena, aż ten postanowił mu zaufać.

Torracat to następna forma Littena, ewoluuje na 17 lvlu. Posiada ten sam typ co poprzednik. Wyglądem przypomina kota. W porównaniu do Littena jego sierść w większości ma kolor czerwony, a nie czarny. Przy szyi posiada coś na kształt dzwoneczka, który pobrzmiewa za każdym razem, gdy używa ognistego ataku.

Torracat

Ten tzw. dzwoneczek służy jako piec. Emocje, które towarzyszą Pokemonowi, sprawiają, że temperatura wewnątrz narządu rośnie, tworząc ostatecznie płomienie. Doskonale radzi sobie w ciemnościach, a to za sprawą jego świetnego zmysłu. W czasie bitwy wykazuje chęć do walki, widać, że drzemie w nim duch wojownika. Potrafi zagiąć nawet stalowe pręty! W anime Pokemon ten jeszcze się nie pojawił.

EDIT: w 63 odcinku Litten Asha ewoluuje w Torracata

Incineroar to ostateczna forma Littena. Posiada podwójny typ – ognisty oraz mroczny. Ewoluuje na 34 lvlu z Torracata. Przypomina dwunożnego kota o muskularnej budowie ciała. W jego umaszczeniu dominuje czerń i czerwień.

Incineroar

Płomienie wokół tego Pokemona przypominają coś na kształt pasa zapaśniczego. Pochodzą one z wnętrza jego ciała i wzrastają wraz z jego duchem walki. Nie dba o bezpieczeństwo otoczenia w czasie bitwy, dlatego ostrożni muszą być również Trenerzy, a także ewentualni obserwatorzy. Incineroar jest Pokemonem o gwałtownym usposobieniu, czasem nie słucha wydawanych poleceń (my już skądś to znamy). W walce oprócz płomieni używa także wszelkiego rodzaju kopnięć i uderzeń. W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił, jednak w najnowszym filmie pełnometrażowym jeden z Trenerów, Cross, jest właścicielem Incineroara.

Jak widać, im wyższe stadium, tym bardziej ognisty temperament ma Litten i jego ewolucje. Będąc szczery, Pokemon ten wraz z Rowletem to moim zdaniem jeden z najbardziej udanych starterów (tak, nie przepadam za Popplio). Ech, niestety na tym muszę zakończyć wpis. Na koniec pozostawiam pytanie: jaki Waszym zdaniem powinien być drugi typ ognistego startera? Bierzmy pod uwagę, że w większości przypadków drugorzędnym jest zazwyczaj walczący bądź właśnie mroczny. Delphox był małym wyjątkiem (typ psychiczny), jednak jakbyście mieli tworzyć nowe startery dla nowego regionu i w Waszych rękach leżałaby decyzja wybrania drugiego typu, to co byście wybrali? Zapraszam do dyskusji!

By |2018-03-09T20:41:21+00:00Wrzesień 17th, 2017|AlolaDex|10 komentarzy

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
9 Komentujący
DragonGirlCICHY100ElazarSazuMeltrox Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DragonGirl
Gość
DragonGirl

Moim zdaniem fire/dragon.

CICHY100
Gość

Widzę że nie jestem jedynym który nie lubi Popplio. Według mnie powinien to być typ ognisto – latający albo ognisto – trujący

Elazar
Gość
Elazar

Moim zdaniem ognisty ze smoczym był by fajny

pika10
Gość
pika10

masz do tego turtonatora

Sazu
Gość
Sazu

Jak zawsze dobry materiał.

Meltrox
Gość
Meltrox

moim zdaniem pierwsze dwie formy są spoko ale ostatnia to przegiecie pewnie dlatego że wole klasyczne zwierzaki mogli dac jakiegos mega tygrysa :/ no coz poprostu go nie uzywam 😀

PoketrenerM
Gość
PoketrenerM

Ja chciałbym zobaczyć startera ognisty-duchowy
Też nie przepadam za Popplio

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Wyjątkiem były także dwa pozostałe startery regionu Alola. Było jeszcze kilka innych przypadków np Charizard. Świetny wpis. Ja, gdybym miał wybierać, wybrałbym typ elektryczny dla roślinnego, smoczy dla wodnego i wróżkowy dla ognistego.

verteYT
Gość
verteYT

Fajne było by 4 startery ognisty, roślinny, ziemny i latający (Bo nie ma powietrznego). A tak to ognisty z smoczym 😀

Killuś
Gość
Killuś

Ja ucieszyłbym się z typu elektrycznego dla startera. Tego jeszcze nie było. Na następny wpis proponuje tak jak tamtym razem Drampe.