Alola! W dzisiejszym wpisie postanowiłem spełnić życzenie dotyczące Pokemona, a raczej aż trzech, które zostaną opisane. Dlatego prośba Amazona313 doczeka się realizacji. Przed Wami Oranguru, Passimian oraz Minior. Zapraszam do lektury!

Oranguru to Pokemon przypominający orangutana. Posiada podwójny typ – normalny oraz psychiczny. Większość jego ciała pokryta jest białym futrem. Na barkach jego sierść jest fioletowa i przypomina tym samym narzutkę. Na czole ma coś w kształcie żółtej gwiazdy. Charakterystyczny jest jego wachlarz, z którym się nie rozstaje i który służy do wyprowadzania ataków.

Oranguru

 

Pokemon ten jest typem samotnika, który medytuje wysoko na drzewach. Mimo to jest bardzo pomocny i opiekuje się rannymi oraz głodnymi stworkami. Potrafi używać ludzkich narzędzi i przedmiotów, co niewątpliwie wskazuje, że Oranguru jest bardzo inteligentny. W starożytności uważano ich za ludzi, stąd określanie są jako Lud Lasu. W anime Oranguru wystąpił raz – w 39 odcinku, gdzie pomógł Mallow, pogodzić się z ojcem.

Passimian to Pokemon z regionu Alola, przypominający swoim wyglądem lemura. Jest on typu walczącego i nie podlega ewolucji. Jego futro ma barwę białą oraz czarną. Połowa jego głowy jest zielona i przypomina coś na kształt kasku. Zawsze trzyma dużą jagodę, przypominającą kokos.

Passimian

 

Pokemon ten tworzy swojego rodzaju grupki 20-30 osobowe. Każda z nich ma lidera, który wybiera 10 najsilniejszych członków, którzy zajmują się szukaniem jedzenia. Jest to Pokemon, który walczy w grupie. Każdy z liderów wybiera znak, dzięki któremu będzie rozpoznawany. W czasie walki używają ciężkich jagód, by móc powodować obrażenia oraz miękkich, by móc zasłaniać pole bitwy. Niektóre osobniki nie radzą sobie z trudami życia w grupie i uciekają. Złapany Passimian patrzy na swojego trenera jak na lidera, jeżeli jest on zbyt słaby może odmówić mu posłuszeństwa. Póki co Pokemon ten nie pojawił się w anime – miejmy nadzieję, że stan ten wkrótce się zmieni.

EDIT: Wiele osobników wystąpiło w 64 odcinku serii

Minior to Pokemon Meteor o podwójnym typie – kamiennym oraz latającym.  Może zmieniać swą formę w zależności od punktów zdrowia i umiejętności. W Formie Meteoru przypomina jeden, wielki kamień. W formie rdzenia pozbawiony jest ochrony – widoczne jest wtedy jego ciało o jaskrawym kolorze. Rdzeń może występować w jednej z siedmiu barw: różowej, pomarańczowej, żółtej, limonkowej, błękitnej, indygo i fioletowej. Rdzeń Lśniącego (Shiny) Miniora jest koloru czarnego.

Znalezione obrazy dla zapytania minior

Minior – w Formie Meteoru (w środku) oraz w Formie Rdzenia

 

Pokemon ten w stratosferze buduje rdzeń i powłokę. Gdy staje się zbyt ciężki spada na ziemię. Utrata powłoki czyni go szybszym i lżejszym, jednak nie może być zbyt długo w takim stanie. Spowodowane to jest tym, że jego rdzeń podatny jest na obrażenia. W anime Pokemon ten jeszcze nie wystąpił.

To by było na tyle, lubię uszczęśliwiać swoich czytelników, dlatego spełniłem w 100% propozycję podaną w komentarzu. Czytajcie, komentujcie, dyskutujcie! A i dajcie znać, który kolor rdzenia Miniora podoba Wam się najbardziej!