AlolaDex #21 – Mudbray

Alola! Czy obecni są tutaj fani Pokemonów typu ziemnego? Albo ludzie, którzy przemierzyliby świat na swoich Pokemonach? W dwudziestym pierwszym wpisie zajmiemy się Mudbray’em oraz jego ewolucją, czyli Mudsdale! Zapraszam do lektury.

Mudbray to Pokemon z regionu Alola. Jest on typu ziemnego i swoim wyglądem przypomina osiołka. Dominującym u niego kolorem jest brąz, który może niejako sugerować jego typ, czyli ziemny. W paru miejscach na ciele widoczne są jasne plamki, zwłaszcza na jego kończynach. Uwagę przykuwają też jego nietypowe oczy.

Mudbray

 

Pokemon ten podobno żył kiedyś na całym świecie, jednak z czasem jego populacja zaczęła drastycznie maleć. Stąd też prawdopodobnie Pokemon ten żyje na wolności jedynie na Aloli. Jest bardzo silny, potrafi dźwigać ciężar pięćdziesięciokrotnie większy od jego własnego! Pokemon ten lubi tak bardzo błoto, że czuje się szczęśliwy, gdy może się w nim pobawić. W anime Mudbray wystąpił parę razy, jednak jego rola nie była pierwszoplanowa. Stadko Mudbrayów posiada na swoim ranczo Kiawe. Inny był przeciwnikiem Rockruffa, jednak nie dał rady i przegrał pojedynek z podopiecznym Asha.

Mudsdale to wyższa forma Mudbraya. Ewoluuje w niego na 30 lvlu. Posiada ten sam typ co poprzednik. Pokemon ten bardziej przypomina swoim wyglądem konia niż osła. Większość jego ciała ma barwy brązu, jednak liczne też są ceglane i czarne wstawki. Jego oczy uległy zmianie, nie są już takie dziwne jak w formie poprzedniej.

Mudsdale

 

Pokemon ten słynie nie tylko z potężnej postury oraz siły, która w nim drzemie. Posiada też ogromną siłę ducha, przez co nieważne w jakich kłopotach się znajdzie, zawsze z nich wyjdzie. Błoto wokół jego kończyn jest bardzo przydatne – pozwala zwiększyć siłę jego ciosów. Co ciekawe podczas galopu może zostawić dziury w asfalcie. Mimo to nie jest jakoś szczególnie szybki. Zamiast tego jest bardzo wytrzymały – potrafi wytrzymać trzy dni i noce na dźwiganiu ciężaru o wadzę 10 ton! W anime Pokemon ten jeszcze się nie pojawił. Mimo, że jest to jeden z Ride Pokemonów to jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć go na ekranie. Może ten stan rzeczy się zmieni?

I to by było na tyle, kolejne Pokemony trafiły do naszego AlolaDexu. Jak sądzicie, który z naszych bohaterów powinien zdobyć takowego Pokemona? Swoje propozycje z uzasadnieniami piszcie w komentarzach. 🙂

By |2017-12-21T13:02:24+00:00Grudzień 21st, 2017|AlolaDex|5 komentarzy

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
5 Komentujący
Lisek765Arya HoffersonKilluśMarshadowekDominikcolo Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Lisek765
Redaktor

Może następny Salandit ? :3

Arya Hofferson
Gość
Arya Hofferson

Fajny wpis.
Następny może o Mimikyu?

Killuś
Gość
Killuś

Nadal pozostanę przy Drampie xD Wpis jak zasze udany ^^

Marshadowek
Gość
Marshadowek

Może teraz jakieś smoki (wszystkie komm-o)

Dominikcolo
Gość

Mudsdale jest jednym z najlepszych monów 7 generacji 😀
Ja chciałbym żeby Ash go złapał ale to chyba nierealne skoro w grach inna postać go ma …