AlolaDex #22 – Cutiefly

Alola! Witam w nowym roku 2018! Pora na nową dawkę wpisów do Aloladexu. Dlatego też w dwudziestej drugiej odsłonie cyklu zagości Cutiefly oraz jego ewolucja, czyli Ribombee. Zapraszam do lektury.

Cutiefly to Pokemon z regionu Alola. Posiada on dwa typy – robak oraz baśniowy. Swoim wyglądem przypomina skrzyżowanie owada i kolibra, gdyż posiada cechy charakterystyczne dla tych dwóch różnych stworzeń.

Cutiefly

Dominującymi kolorami jest biały czy też kremowy oraz żółty. Charakterystyczny jest dziobek lub, jakby to powiedzieli biolodzy, aparat kłująco-ssący, para skrzydeł i cztery odnóża przypominające pręciki kwiatów. Cutiefly posiada dość ciekawą umiejętność, a mianowicie jest w stanie wykryć aurę istot żywych – ludzi, roślin czy Pokemonów. Gromadzi się wokół istot odczuwających silne emocje, gdyż ich aura przypomina rozkwitający kwiat. Można się na niego natknąć na polach i łąkach, gdzie szuka pożywienia, czyli nektaru. Czasami spotyka się go w miastach, ale związane jest to z emocjami istot żywych, które go przyciągają. W anime Pokemon ten pojawił się pary razy, jednak nie odgrywał on poważnej roli. Bardziej to były momenty epizodyczne, gdzie pojawiał się dosłownie na chwilę.

Ribombee to ewolucja Cutiefly, zmienia się w niego na 25 poziomie. Podobnie jak poprzednik posiada te same typy, czyli robak i baśniowy. Wraz z ewolucją wygląd Ribombee ulega zmianie – zanika dziobek, a sam Pokemon bardziej przypomina jakąś wróżkę, niż owada. Żółć oraz brąz w dalszym ciągu dominują. Pokemon “ubrany” jest nawet w coś na kształt szaliczka, a jego wcześniejsze odnóża rozdzielają się na “nogi” oraz “ręce”.

Ribombee

 

Ribombee to równie ciekawy Pokemon ze względu na swoje umiejętności. Pyłek, który jest jego pokarmem trzyma we włosach. Nie lubi on deszczu, który sprawia, że staje się brudny, dlatego też poszukuje pokarmu w pogodne, bezdeszczowe dni. Pyłek i nektar jest często przez niego kolekcjonowany. Wytwarza też z niego tzw. Pollen Puffs (z ang. pyłkowe chrupki). Są to kulki o różnorakim zastosowaniu. Służą za pokarm, mogą być używane w czasie walki, by zdezorientować lub sparaliżować przeciwnika. Używa się ich też jako środek kojący zmęczenie. Na Aloli Pollen Puffs sprzedaje się jako cenny suplement. W anime Ribombee wystąpił podobnie jak Cutiefly parę razy i to epizodycznie, nie mając praktycznie żadnej roli dla fabuły.

Jak widać te dwa Pokemony posiadają dość ciekawe umiejętności, dzięki którym są cennymi sprzymierzeńcami. Ich obecność w anime nie została jeszcze wyraźnie zaznaczona, pojawiały się na chwilę i to wyłącznie jako tło. Chcielibyście ujrzeć któregoś z nich w anime? Jeśli tak to w jakiej roli? A może któryś z bohaterów powinien złapać Cutiefly lub Ribombee? Swoje propozycje i teorie piszcie w komentarzach!

 

By |2018-01-15T15:31:24+00:00Styczeń 15th, 2018|AlolaDex|2 komentarze

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
2 Komentujący
mikołajLisek765 Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mikołaj
Gość
mikołaj

kiedy aloladex z ultra bestiami

Lisek765
Redaktor

Ciekawy AlolaDex, szczerze mówiąc nie wiedziałam wcześniej, że to 2 różne pokemony xd. Może w następnym dexie Alolan Sandslash, lub (Alolan) Geodude ?? :3