AlolaDex #23 – Dewpider

Alola! Region Alola znany jest z wielu wspaniałych Pokemonów. Jako, że jest to obszar pełen wysp to liczne są tu stworki typu wodnego. Dziś zajmiemy się Dewpiderem oraz jego ewolucją, czyli Araquanidem. Zapraszam do lektury.

Dewpider to Pokemon z regionu Alola, o podwójnym typie – woda oraz robak. Swoim wyglądem przypomina pająka. Jego ubarwienie w większości jest koloru zielonego.

Dewpider

 

Charakterystyczny jest jego bąbel na głowie. Dewpider oddycha tlenem rozpuszczonym w wodzie. Bąbel potrzebny mu jest, gdy musi zejść na ląd. Dodatkowo chroni jego delikatną głowę przed obrażeniami. Dewpider ma szarą twarz, zielone usta i dwa niebieskie kolce na czole. W dolnej partii ciała umieszczone ma żądło. Swoją zdobycz atakuje głową, rozbijając swoje bąbelki. W anime Pokemon ten jeszcze się nie pojawił, jednak myślę, że wkrótce nadejdzie jego “pięć minut”.

Araquanid to Pokemon, który ewoluuje z Dewpidera na 22 lvlu. Posiada te same typy co poprzednik, czyli wodny i robak. Araquanid jest znacznie większy i bardziej przypomina pająka.

Araquanid

 

Jego ciało jest koloru szarego oraz zielonego. Posiada on bąbel na głowie, który ma kilka funkcji. Może za jego pomocą atakować, przechowywać różne przedmioty czy zdobycz. Każda z sześciu nóg posiada swój własny bąbel, które ją chroni. Odwłok uzbrojony jest w żądło, a głowa w trzy kolce. Pokemon dodatkowo ma również żuwaczki. Pomimo swojego wyglądu Araquanid jest opiekuńczym Pokemonem, który chroni słabsze i wrażliwe stworki. Jego oczy i wzorek na odwłoku potrafią świecić. W anime Pokemon ten nie wystąpił, jednak w mandze Araquanid należy do Lany. Kto wie, może twórcy wprowadzą go do drużyny naszej wodnej bohaterki?

Jak widać te dwa Pokemony jeszcze się nie pojawiły, jednak myślę, że to kwestia czasu. Czekam na Araquanida, który w mandze towarzyszy Lanie.  Może niebawem bohaterka go złapie? Jak sądzicie, pasuje on do niej? Pokemon ponadto jest jednym z Totemów w Ultra Sun/Ultra Moon. Piszcie w komentarzach swoje uwagi!

By |2018-02-19T19:03:11+00:00Luty 19th, 2018|AlolaDex|3 komentarze

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
3 Komentujący
GosiaDominikcoloDiamondTigera Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gosia
Gość
Gosia

Wzorek na grzbiecie Araquanida przypomina to coś we włosach Lany 😛

Dominikcolo
Gość

Na nastepny wpis może cosmog ?

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Nie żeby coś, ale w SM (grze) Araquanid i tak należał do Lany, skoro Totem był Wishiwashim 😛