AlolaDex #24 – Fomantis

Alola! Jak sami widzicie pozostało już niewiele Pokemonów, które mogą wystąpić w naszym AlolaDexie. W dwudziestej czwartej odsłonie cyklu zajmiemy się Fomantisem i jego ewolucją, czyli Lurantisem. Zapraszam do lektury!

Fomantis to Pokemon z regionu Alola. Posiada on jeden typ – trawiasty. Swoim wyglądem przypomina roślinkę. Jego głowa oraz korpus są koloru różowego.

 

Fomantis

Liście tworzą ręce, a na głowie ma bulwę, troszkę podobną do tej Bulbasaura. Na szyi ma coś podobnego do kołnierza z liści, a jego oczy mają barwę ciemnego różu. Pokemon ten znany jest ze swojego nocnego trybu życia. W dzień podczas snu łapie promienie słoneczne potrzebne mu do fotosyntezy. Poprzez gromadzenie energii słonecznej jest w stanie wyewoluować w wyższą formę. Nigdy nie śpi w jednym miejscu, codziennie zmienia swą lokację. Jeżeli ktoś przeszkodzi Fomantisowi w czasie jego kąpieli słonecznej może zostać zaatakowany. Pokemon ten wystąpił w 35 i 40 odcinku. W pierwszym z nich mogliśmy ujrzeć wiele osobników, w drugim natomiast jeden z trenerów był właścicielem Fomantisa.

Lurantis to wyższa forma Fomantisa. Ewoluuje w niego w czasie dnia na 34 poziomie. Podobnie jak poprzednik posiada tylko typ trawiasty. Swoim wyglądem przypomina owada.

Lurantis

 

Praktycznie w całości jest koloru różowego, w niewielu miejscach widoczna jest zieleń oraz biel. Lurantis posiada cztery skrzydła. Jego nogi swoim wyglądem przypominają spodnie w paski. Jego cienkie ramiona zakończone są kosami, dzięki czemu upodabnia się częściowo do modliszki. Pokemon ten pachnie i wygląda jak kwiat, przez co wabi wrogów. Potrafi też upodobnić się do Pokemona robaka. Jego umaszczenie i gracja z jaką się porusza budzi podziw, stąd niektórzy uważają go za najbardziej ekscytującego Pokemona typu trawiastego. Lurantis dba o swój wygląd i wiele czasu spędza na jego pielęgnacji. Pokemon ten szybciej zaufa trenerowi, który pomaga mu zachować nieskazitelny wygląd. W anime wystąpił w 35 odcinku, gdzie jako Totem Pokemon walczył z Ashem. Jak to się skończyło? Polecam obejrzeć odcinek, nie będę robił spoilerów 😉

Jak widać kolejna para Pokemonów trafiła do naszej bazy danych. Czy macie jakieś refleksje na temat tej dwójki? Czy Lurantis byłby dobrym wzmocnieniem dla naszych strażników z Aloli? Jeśli tak to kto powinien być jego trenerem? Swoje odpowiedzi i sugestie piszcie w komentarzach!

By |2018-02-27T19:18:02+00:00Luty 27th, 2018|AlolaDex|4 komentarze

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
1 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
4 Komentujący
SzamanekDominikcoloProtectionLisek765 Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dominikcolo
Gość
Dominikcolo

Może cosmog ?

Protection
Gość
Protection

A ja nadal pozostanę przy Drampie.

Lisek765
Redaktor

Super artykuł według mnie ! C: ” (…) na głowie ma bulwę, troszkę podobną do tej Bulbasaura.” , też mi się kojarzy z Bulbasaurem xd, może następny Jangmo-o ?

Szamanek
Gość
Szamanek

Też chciałbym Jangmo-o a Lurantisa mogłaby mieć Mallow