AlolaDex #25 – Jangmo-o

Alola! Parę razy dostawałem sygnał od czytelników, by opisać tego Pokemona. Jak wiadomo, jest to oryginalna rodzina Pokemonów smoków prosto z Aloli. O kim mowa? A no o Jangmo-o oraz jego ewolucjach! Zapraszam do lektury!

Jangmo-o to Pokemon typu smoczego z regionu Alola. Swoim wyglądem przypomina czworonożnego, małego, słodkiego dinozaura.

Jangmo-o

Połowa jego ciała jest koloru szarego, a reszta czarnego. Żółte są jego pazury, końcówka ogona, kształtem przypominająca jajko bądź grzechotkę. Ogromna łuska-serce na jego czole również jest żółta. Pokemon ten w czasie swojego treningu jest pilny i pokorny, co budzi w nim duszę prawdziwego wojownika. Ogromna sercowata łuska używana jest przez niego zarówno do ataku, jak i obrony. Jangmo-o żyje i trenuje w miejscach często praktycznie niedostępnych dla ludzi i innych Pokemonów. W anime pojawił się w 51 i 52 odcinku, w związku z próbą uratowania Lusamine przez bohaterów.

Hakamo-o to kolejne stadium ewolucji Jangmo-o, który ewoluuje na 35 poziomie. Oprócz typu smoczego posiada on także typ walczący. Można powiedzieć, że jest to dwunożny dinozaur, który stracił na swej urodzie (tak moim zdaniem, hiehie).

Hakamo-o

Jego sercowata łuska na czole jest znacznie większa i bardziej przypomina jajko, tak samo jak ta przy ogonie. Przednie łapy mają swoiste ochraniacze w postaci łusek, które chronią zewnętrzną część ramion. Również szyja posiada takie samo zabezpieczenie w postaci łusek. Pokemon ten opuszcza swoich towarzyszy, by trenować w samotności. Poszukuje on przeciwników, a gdy ich odnajduje, to tańczy i porusza swoje łuski, by pokazać swoją siłę. Łuski tworzą swoistą zbroję, która daje Hakamo-o dużą obronę. Dlatego też nie obawia się atakować. Odpadające łuski to znak dobrze stoczonej bitwy. Te, które wypadły, bardzo szybko odrastają. W anime Pokemon ten wystąpił również w 51 i 52 odcinku.

Kommo-o to ostatnie stadium, ewoluuje z Hakamo-o na 45 poziomie. Posiada te same typy, czyli smoczy oraz walczący. Uważany za tzw. pseudolegendę.

Kommo-o

Zdecydowana większość ciała tego dwunożnego jaszczura pokryta jest łuskami, dzięki czemu jest to niezwykle opancerzony Pokemon. Po ukończeniu swojego indywidualnego treningu wraca do miejsca swojego urodzenia, gdzie chroni Jangmo-o, jednak robi to z daleka. Gdy zbliży się ktoś obcy, to wystarczy, że uderzy łuskami, by samym dźwiękiem zaznaczyć swoją obecność. Według legendy, łuski Kommo-o lśnią, by odpędzić ciemność. Poszukuje on ogromnej siły, by móc ją pokonać. Jako jedyny może używać ruchu Clanging Scales, który stanowi podstawę do indywidualnego Z-Ataku, Clangorous Soulblaze. W anime Pokemon ten wystąpił w 51 odcinku, jako Totem Pokemon.

Jak widać, alolańskie smoki są dość silne, no i uważane za pseudolegendarne Pokemony. Ogromna siła, duch walki i zmysł opiekuńczy to ciekawa mieszanka, charakterystyczna dla tej rodziny. Moim zdaniem fajnie by było, gdyby Kiawe złapał chociażby Jangmo-o. Swoją determinacją i duszą wojownika rozpaliłby serce naszego ognistego bohatera. Co o tym sądzicie? Piszcie w komentarzach!

By |2018-03-05T18:57:41+00:00Marzec 5th, 2018|AlolaDex|1 Comment

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
1 Komentujący
Kappek Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kappek
Gość
Kappek

W sumie Kommo-o przypomina mi z twarzy trochę Jacka Sparowa wam też ?