Alola!

Dwa tygodnie temu na stronie wystartowała jedenasta już ankieta. Tym razem przystaliśmy na sugestię jednego z czytelników i postanowiliśmy zapytać się Was o ulubionego Profesora/Profesorkę ze świata Pokemon. Oczywiście, oprócz postaci wymienionych w ankiecie, Profesorów w uniwersum Pokemon jest znacznie więcej. Również w samym anime przewinęło ich się całe tuziny. Mieliśmy Profesor Ivy, która uwiodła Brocka, Fennel badającą sny Pokemonów czy Profesora Cozmo, który pracował w instytucie meteorologicznym w Hoenn. Do sondy wybraliśmy jednak tylko tych najważniejszych, inaczej ciągnęła ona by się przez całą długość strony.

Ankieta okazała się być chyba najbardziej wyrównaną do tej pory. Trzy pierwsze miejsca dzieli bowiem bardzo mała różnica głosów. Pytanie brzmiało:

Kto jest Twoim ulubionym Profesorem?

W ankiecie udział wzięło 782 głosujących. Uzyskano następujące wyniki:

Profesor Głosy [ilość] Głosy [%]
Sycamore 208 26,5
Oak 191 24,4
Kukui 188 24,0
Burnet 119 15,2
Juniper 39 5,0
Birch 17 2,2
Rowan 16 2,0
Elm 6 0,8

Omówienie wyników:

Pierwsze miejsce:

Najpopularniejszym Profesorem został… tak, tak! Profesor Augustine Sycamore! Tutaj również obyło się bez niespodzianek! W końcu wszystko co związane z Kalos zawsze jest wysoko! No, może oprócz biednego Chespina… Sycamore zdobył 208 głosów, czyli 26,5% ogółu. Augustine próbuje zrozumieć Mega Ewolucję Pokemonów, co jest główną domeną jego badań. Obiektem jego doświadczeń jest Garchomp, który przysporzył Ashowi wielu kłopotów, gdy ten zawitał do Lumiose City. Sycamore w młodości pobierał nauki od Profesora Rowana z Sinnoh. W grach jest jedynym Profesorem, który oferuje startery z obcego regionu. Również jako jedyny, wręczył wszystkie trzy startery Ashowi i spółce. Warto zwrócić również uwagę na starcie Sycamore z Lyssandrem. Nie chodzi tutaj o bezpośrednią walkę, a o zderzenie się ich ideologii. Mega Ewolucja fascynowała ich obydwu, jednak z różnych powodów. Jeden chciał ją zrozumieć, drugi wykorzystać do własnych celów.

Drugie miejsce:

Professor Oak XY.png

Drugie miejsce zajął Profesor Samuel Oak! Stary, poczciwy Oak zdobył 191 głosów, czyli 24,4% całości. Jego specjalnością są relacje ludzie-Pokemony. To on jest pierwszym Profesorem, którego poznajemy w anime. Oglądając pierwszy odcinek serii Indigo League, dowiadujemy się, że jednym z obowiązków Profesora jest wydawanie starterów nowym Trenerom. Oak oferuje młodzikom Bulbasaura, Charmandera oraz Squirtla. A dla wyjątkowych śpiochów ma przygotowanego Pikachu… Samuel posiada olbrzymie połacie terenu, gdzie schronienie znajduje nadmierna ilość Pokemonów Asha oraz innych Trenerów. Chłopak po złapaniu siódmego Pokemona, jest zmuszony odesłać go właśnie na ranczo Profesora Oaka. Samuel pojawił się w anime stosunkowo niedawno, goszcząc u siebie swojego kuzyna Samsona oraz klasę Asha. Według pierwszych gier ma on czterdzieści siedem lat.

Trzecie miejsce:

File:Sun Moon Professor Kukui.png

Najniższe miejsce na podium przypadło Profesorowi Kukui! Zdobył on 188 głosów, to jest 24,0% ogółu. To zaledwie trzy głosy mniej niż Profesor Oak! Osobiście, jak zapewne część z Was może się domyślać, mój wybór padł na Profesora z Aloli. Właściwie to żałuję teraz, że nie zagłosowałem na niego jeszcze z tabletu, komórki i komórki siostry, wtedy miałby remis z Oakiem, ale cóż… Mądry Polak po szkodzie ^^ Tak jak Sycamore studiował Mega Ewolucję – zjawisko charakterystyczne dla szóstej generacji, tak Kukui studiuje ataki Pokemonów, ze szczególnym uwzględnieniem Z-Ataków. Kukui zdecydowanie różni się od innych Profesorów, co widać już na pierwszy rzut oka (choćby po brakach w garderobie). Przede wszystkim nie wydaje on starterów nowym Trenerom, a także nie prowadzi “rezerwatu” dla Pokemonów. Mieszka sobie po prostu w swoim drewnianym domku na plaży, a na co dzień wiedzie żywot zwykłego nauczyciela. Można by stwierdzić, że Kukui jest zbyt dużym luzakiem. Nic bardziej mylnego! Alolański Profesor pragnie ustanowić w swoim regionie oficjalną Ligę Pokemon, w czym mu gorąco kibicuję. Liczę na to, że mimo zerwania z Salami, dzięki niemu na koniec sezonu zobaczymy wspaniałe walki w Alolańskiej Lidze Pokemon!

Pozostałe miejsca:

Kolejne miejsca zostały zajęte kolejno przez: Burnet, Juniper, Bircha i Rowana. Na szarym końcu z 6 (0,8%) głosami znalazł się Profesor Elm, który wsławił się badaniami nad jajami… Pokemonów. To on jako pierwszy odkrył istnienie Pichu. Swoją drogą, zastanawialiście się jak to mogło wyglądać? Mimo wieloletnich prac Profesora, gdy odbieramy Jajko od Breedera, wciąż słyszymy, że “nie ma on pojęcia skąd ono się wzięło“, ale… czy naprawdę możemy ich obwiniać? ^^

Podobny obraz