Alola!

Wczoraj zakończyliśmy szczęśliwą, trzynastą ankietę na naszej stronie. Jej pomysłodawcą był hubcioskubcio, którego szerzej możecie kojarzyć z biografii Asha i Sophoclesa, bądź z Discorda. Jak wszyscy wiedzą, Pikachu jest chyba najpopularniejszym Pokemonem na świecie. Znają go niemal wszyscy. Dzieci, młodzież, dorośli, a nawet część osób starszych. Nie ma się zatem co dziwić, że nawet sami twórcy postanowili stworzyć kilka jego “podróbek”. Prawdę mówiąc, każda generacja do tej pory wprowadza Pokemona, którego śmiało można by uznać za kopię naszej elektrycznej myszy. Możemy być zatem niemal pewni, iż w nadchodzącym, ósmym regionie również spotkamy stworka inspirowanego Pikachu.

W ankiecie chcieliśmy wybrać najpopularniejszą “podróbkę” głównego, pokemonowego bohatera anime. Pytanie brzmiało:

Która “podróbka” Pikachu jest najfajniejsza?

W ankiecie wzięło udział 860 głosujących. Uzyskano następujące wyniki:

Pokemon Głosy [ilość] Głosy [%]
Mimikyu 477 55,5
Dedenne 118 13,7
Emolga 68 7,9
Pachirisu 68 7,9
Plusle/Minun 59 6,9
Togedemaru 51 5,9
Marill 19 2,2

Omówienie wyników:

Pierwsze miejsce:

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu

Nokaut! Takiego wyniku to jeszcze w historii strony nie było. Zdecydowanie najpopularniejszą “podróbką” Pikachu okazał się być Mimikyu! Zdobył on 477 głosów, czyli 55,5% ogółu. Oznacza to, że ponad co druga osoba oddała na niego swój głos! Naturalnie, najpopularniejszym i chyba jedynym Mimikyu do tej pory w anime jest ten należący do Jessie. Właściwie klasyfikacja tego Pokemona jako “podróbki” Pikachu może być trochę niesprawiedliwa. Nikt bowiem nie wie, jak stworek wygląda pod swoich przebraniem, a wszelkie próby zajrzenia mu pod ubranko są obarczone śmiertelnymi konsekwencjami. W anime jednak Meowth kilkukrotnie miał okazję dojrzeć jego prawdziwe oblicze, jednak tylko jego kocie dziewięć żyć uchroniło go przed niebezpiecznymi skutkami tej ciekawości. Mówi się, że ciało Mimikyu jest wrażliwe na słońce, dlatego Pokemon musi je chronić jakimś odzieniem. Podobną podatność wykazywały legendarne wampiry, toteż domniemywa się, że jego “prawdziwy wygląd” może być nimi inspirowany. Mimikyu jest jedynym Pokemonem, który może użyć Z-Ataku Let’s Snuggle Forever.

Drugie miejsce:

Znalezione obrazy dla zapytania dedenne

Pamiętacie, jak kiedyś pisaliśmy, że jak coś jest z Kalos, to prawdopodobnie wygra? Otóż, okazuje się, że niekoniecznie. Dedenne, podróbka Pikachu z Kalos, uplasował się na drugim miejscu, zgarniając 118 Waszych głosów, czyli 13,7% całości. Dedenne należał do głównej obsady ekipy z Kalos, będąc Pokemonem Clemonta, choć głównie opiekowała się nim Bonnie. Pokemon jest dziwnym skrzyżowaniem chomika z anteną, dzięki czemu potrafi porozumiewać się z innymi elektrycznymi Pokemonami za pomocą sygnałów wychodzących z jego wąsów. Jest dużo mniejszy od Pikachu, a do chwili pojawienia się Tapu Koko był jedynym Pokemonem elektryczno-baśniowym.

Trzecie miejsce:

Znalezione obrazy dla zapytania pachirisu emolga

I tu kolejna niespodzianka, gdyż pierwszy raz w historii ankiet mamy dwa Pokemony na tym samym miejscu ex aequo. Są nimi Emolga oraz Pachirisu. Obaj zdobyli po 68 głosów, czyli 7,9% ogółu. Zarówno jeden, jak i drugi byli w posiadaniu Iris i Dawn, odpowiednio w piątej i czwartej generacji. Emolga przysporzyła również Ashowi sporo problemów, pokonując Palpitoada oraz Snivy’iego chłopaka, w walce w Sali Elesy. Pokemon ten, naturalnie, oparty jest na “latającej wiewiórce”, którą możemy spotkać na Wyspach Japońskich. Pachirisu z kolei jest zwykłą “drzewną wiewiórką”, a zadarte do góry futerko na jego ogonku i głowie ma nam się kojarzyć z efektem “stojących włosów”, który możemy uzyskać poprzez pocieranie o nie balonem. Sama nazwa Pokemona pochodzi od słów pachipachi, gdyż tak bowiem (według Japończyków) brzmi strzelający prąd…