Ankieta #13 – Wyniki

Alola!

Wczoraj zakończyliśmy szczęśliwą, trzynastą ankietę na naszej stronie. Jej pomysłodawcą był hubcioskubcio, którego szerzej możecie kojarzyć z biografii Asha i Sophoclesa, bądź z Discorda. Jak wszyscy wiedzą, Pikachu jest chyba najpopularniejszym Pokemonem na świecie. Znają go niemal wszyscy. Dzieci, młodzież, dorośli, a nawet część osób starszych. Nie ma się zatem co dziwić, że nawet sami twórcy postanowili stworzyć kilka jego “podróbek”. Prawdę mówiąc, każda generacja do tej pory wprowadza Pokemona, którego śmiało można by uznać za kopię naszej elektrycznej myszy. Możemy być zatem niemal pewni, iż w nadchodzącym, ósmym regionie również spotkamy stworka inspirowanego Pikachu.

W ankiecie chcieliśmy wybrać najpopularniejszą “podróbkę” głównego, pokemonowego bohatera anime. Pytanie brzmiało:

Która “podróbka” Pikachu jest najfajniejsza?

W ankiecie wzięło udział 860 głosujących. Uzyskano następujące wyniki:

Pokemon Głosy [ilość] Głosy [%]
Mimikyu 477 55,5
Dedenne 118 13,7
Emolga 68 7,9
Pachirisu 68 7,9
Plusle/Minun 59 6,9
Togedemaru 51 5,9
Marill 19 2,2

Omówienie wyników:

Pierwsze miejsce:

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu

Nokaut! Takiego wyniku to jeszcze w historii strony nie było. Zdecydowanie najpopularniejszą “podróbką” Pikachu okazał się być Mimikyu! Zdobył on 477 głosów, czyli 55,5% ogółu. Oznacza to, że ponad co druga osoba oddała na niego swój głos! Naturalnie, najpopularniejszym i chyba jedynym Mimikyu do tej pory w anime jest ten należący do Jessie. Właściwie klasyfikacja tego Pokemona jako “podróbki” Pikachu może być trochę niesprawiedliwa. Nikt bowiem nie wie, jak stworek wygląda pod swoich przebraniem, a wszelkie próby zajrzenia mu pod ubranko są obarczone śmiertelnymi konsekwencjami. W anime jednak Meowth kilkukrotnie miał okazję dojrzeć jego prawdziwe oblicze, jednak tylko jego kocie dziewięć żyć uchroniło go przed niebezpiecznymi skutkami tej ciekawości. Mówi się, że ciało Mimikyu jest wrażliwe na słońce, dlatego Pokemon musi je chronić jakimś odzieniem. Podobną podatność wykazywały legendarne wampiry, toteż domniemywa się, że jego “prawdziwy wygląd” może być nimi inspirowany. Mimikyu jest jedynym Pokemonem, który może użyć Z-Ataku Let’s Snuggle Forever.

Drugie miejsce:

Znalezione obrazy dla zapytania dedenne

Pamiętacie, jak kiedyś pisaliśmy, że jak coś jest z Kalos, to prawdopodobnie wygra? Otóż, okazuje się, że niekoniecznie. Dedenne, podróbka Pikachu z Kalos, uplasował się na drugim miejscu, zgarniając 118 Waszych głosów, czyli 13,7% całości. Dedenne należał do głównej obsady ekipy z Kalos, będąc Pokemonem Clemonta, choć głównie opiekowała się nim Bonnie. Pokemon jest dziwnym skrzyżowaniem chomika z anteną, dzięki czemu potrafi porozumiewać się z innymi elektrycznymi Pokemonami za pomocą sygnałów wychodzących z jego wąsów. Jest dużo mniejszy od Pikachu, a do chwili pojawienia się Tapu Koko był jedynym Pokemonem elektryczno-baśniowym.

Trzecie miejsce:

Znalezione obrazy dla zapytania pachirisu emolga

I tu kolejna niespodzianka, gdyż pierwszy raz w historii ankiet mamy dwa Pokemony na tym samym miejscu ex aequo. Są nimi Emolga oraz Pachirisu. Obaj zdobyli po 68 głosów, czyli 7,9% ogółu. Zarówno jeden, jak i drugi byli w posiadaniu Iris i Dawn, odpowiednio w piątej i czwartej generacji. Emolga przysporzyła również Ashowi sporo problemów, pokonując Palpitoada oraz Snivy’iego chłopaka, w walce w Sali Elesy. Pokemon ten, naturalnie, oparty jest na “latającej wiewiórce”, którą możemy spotkać na Wyspach Japońskich. Pachirisu z kolei jest zwykłą “drzewną wiewiórką”, a zadarte do góry futerko na jego ogonku i głowie ma nam się kojarzyć z efektem “stojących włosów”, który możemy uzyskać poprzez pocieranie o nie balonem. Sama nazwa Pokemona pochodzi od słów pachipachi, gdyż tak bowiem (według Japończyków) brzmi strzelający prąd…

By |2018-03-26T17:04:13+00:00Marzec 20th, 2018|Ankiety|25 komentarzy

25
Dodaj komentarz

avatar
10 Liczba wątków
15 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
13 Komentujący
MichaelInesArdoolalolan vulpixDominikcolo Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Ines
Gość
Ines

Jak dla mnie “podróbką pikachu” jest jedynie Mimyku. Inne pokemony, to są po prostu typy elektryczne, które przewijały się w pobliżu Asha. Więc, jakby np Voltorb czy Magnezone były w pobliżu, to one też nazwane by były podóbką??? Chyba nie.

Dominikcolo
Gość
Dominikcolo

One wyglądają tak samo jak pikachu tylko ze zmienionymi detalami więc?

Ines
Gość
Ines

Marill? Bez jaj…

Dominikcolo
Gość
Dominikcolo

Nie mam pojęcia skąd on się wziął w ankiecie …

Pandek123
Gość
Pandek123

Nom

Ardool
Gość
Ardool

Ja głosowałem z 4 urządzeń na mimikyu xD

alolan vulpix
Gość

Mimikyu najlepszy .

Dominikcolo
Gość
Dominikcolo

Mimikyu jest najlepszy 😀
A emolge najmniej lubie :/

Noibacik
Gość

Emolga jest najlepsza według mnie.

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Zgadzam się z tobą ?

Pandek123
Gość
Pandek123

Według mnie to było wiadome że mimikyu zajmie 1 miejsce

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Co ty nie powies? xD

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Powiesz*

Protection
Gość
Protection

Huehue, Mimikyu :N

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

1 miejsce było przesądzone od początku tej ankiety. Miałem oczywiście nadzieję, że Emolga zajmie drugą lokatę, ale trzecia też jest dobra ?

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Osobiście głosowałam na Emolgę 😛
Adminie, coś ci się pokręciło: Squirtle i Popplio też kiedyś miały to samo miejsce :V

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Emolga 4ever! ??

DiamondTigera
Opiekun Postaci

Iris i Unova 4ever :F

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Co do Iris to zmieniłem trochę zdanie, bo jest ok, ale jakoś wysoko s mojej hierarchii nie jest. Unova, jeden z najlepszych regionów pod względem poków, które w tym regionie występują ?

TheSylveon
Gość
TheSylveon

Kurczę! Głosowałam na Plusle’a! Chciałam też oddać głos na Pachurisu i Emolgę. Dedenne i Mimikyu są całkiem fajne, ale głos był tylko jeden! Poza tym fajna ankieta 😉

hubcioskubcio
Gość
hubcioskubcio

Zawsze mogłeś oddać głos z różnych urządzeń ale cii admin tego nie widzi 😛

hubcioskubcio
Gość
hubcioskubcio

I dziękuję za te miłe słowa 😉

Michael
Gość
Michael

Witaj w klubie. Plusle i Minun rządzą

TheSylveon
Gość
TheSylveon

No… Ostatnio pierwszy raz w Pokemon Go złapałam Plusle’a