Ankieta #14 – Wyniki

Aroora!

Właśnie zakończyła się czternasta ankieta na naszej stronie. Dotyczyła ona wyjątkowego problemu, polegającego na wyborze tzw. best PokéGirl. Prawdopodobnie wszyscy, chcąc czy nie chcąc, doskonale domyślacie się, kto zgarnął pierwsze miejsce. Budowanie sztucznego napięcia nie ma więc sensu, dlatego powiem wprost: tak, dobrze myślicie! Właśnie ona wygrała! Żeby jednak tradycji stało się zadość, omówimy sobie tę ankietę, tak jak mamy to w zwyczaju. Mimo oczywistej zwyciężczyni sonda i tak była dość ciekawa, chociażby ze względu na uplasowanie się dziewczyn na kolejnych miejscach. Pytanie podsunął Emonga, którego możecie kojarzyć z alolańskiego Discorda ^^

Pytanie, które postawiliśmy przed Wami tym razem, brzmiało:

Która z towarzyszek Asha jest Twoją ulubioną?

W ankiecie wzięło udział 912 głosujących. Uzyskano następujące wyniki:

Postać Głosy [ilość] Głosy [%]
Serena  456 50,0
Lillie 115 12,6
Misty 95 10,4
May 73 8,0
Dawn 73 8,0
Mallow 31 3,4
Lana 26 2,9
Iris 22 2,4
Bonnie 21 2,3

Omówienie wyników:

Pierwsze miejsce:

Serena świeżo po metamorfozie

Na pierwszym miejscu znalazła się oczywiście Serena! Zdobyła ona 456 Waszych głosów, czyli 50,0% ogółu. Dziewczyna z Kalos, mimo iż od ostatniego odcinka serii XY & Z minęło już półtora roku, wciąż cieszy się wśród Was olbrzymią popularnością. Przyznam się szczerze, że wstęp do tego wpisu oraz omówienie zwycięstwa Sereny pisałem jeszcze podczas trwania ankiety. Dziewczynę zna zapewne zdecydowana większość z Was, więc zamiast pisać, kim jest Serena, co osiągnęła i dlaczego zaskarbiła sobie sympatię fanów, postanowiłem wkleić tu pewien filmik. Dzięki niemu przypomnicie sobie kluczowe momenty z życia Artystki. To tzw. AMV (Anime Music Video), więc jest wypełnione spojlerami. Dlatego wszystkim, którzy nie oglądali jeszcze jakimś cudem serii X & Y oraz XY & Z, radzę filmu nie odpalać.

A teraz pytanie poza ankietą. Którą Serenę wolicie? W długich czy w krótkich włosach? ^^


Drugie miejsce:

Mroźna strona Lillie

Na drugim miejscu znalazła się Lillie, wyprzedzając prawie wszystkie poprzednie towarzyszki Asha. Zdobyła ona 115 głosów, czyli 12,6% całości. Biorąc pod uwagę fakt, że dziewczyna w Sun & Moon ma konkurencję w postaci Mallow i Lany i nie dostaje aż tyle uwagi, co Misty czy May, jej wysoka lokata jest trochę zaskakująca. Z drugiej strony jednak można śmiało powiedzieć, że postać Lillie pod względem ważności jest druga po Ashu. Po niemal siedemdziesięciu odcinkach wyraźnie widać, że pozostała część klasy jest jakby tłem dla tej dwójki. Co zdecydowało o tym, że blondynka znalazła się wyżej niż inne dziewczyny? Niewątpliwie pomogła jej w tym duża ilość odcinków, które się na niej skupiały. W całym wątku z Nihilego to ona jest najjaśniejszą gwiazdą, spychając Asha do nieco marginalnej roli opiekuna Nebby’iego. I choć chłopak popisał się na koniec unikalnym Z-Atakiem Pikachu, by “posprzątać” i ostatecznie rozwiązać problem, jego postać niemal w żadnym stopniu się nie rozwinęła. W przeciwieństwie do Lillie, która stała się przecież zupełnie inną osobą, wchodząc w swoją “Z-Powered Form”. Dziewczyna posiada również Alolańskiego Vulpiksa, uwielbianego przez bardzo szerokie grono fanów.

A Wy? Za co lubicie/nie lubicie Lillie? Co według Was sprawiło, że prześcignęła Misty czy Dawn? Dajcie znać w komentarzach!

Trzecie miejsce:

Misty w Sun & Moon

Na najniższym miejscu podium znalazła się Misty, czyli pierwsza PokéGirl w historii. Zdobyła ona 95 Waszych serc, to jest 10,4% ogółu. Dziewczyna miała swój debiut w anime ponad dwadzieścia lat temu, gdy pod pretekstem zniszczonego roweru dołączyła do Asha. Misty jest typową chłopczycą, w odróżnieniu do swoich pięknych i delikatnych sióstr z Azurii, choć bywały odcinki, w których je przypominała. W przeciwieństwie do Asha i Brocka Misty nie miała w Kanto jakiegoś określonego celu. Po prostu chciała być dobrą Trenerką wodnych Pokémonów. Dziewczyna znana jest ze swojego panicznego lęku przed Pokémonami-robakami, co zaznaczone zostało już na początku serii. Niemniej jednak bohaterki nie odstraszają “ładne robaki”, takie jak Butterfree. W przeszłości Misty bała się również Gyaradosów, ale lęk ten został przełamany do tego stopnia, że dziewczyna z powodzeniem używa teraz Megaewolucji tego Pokémona. Pierwsza towarzyszka Asha, podobnie jak on, zdaje się nie próżnować. Przed Sun & Moon ostatni raz fizycznie pojawiła się w Advanced Generations. Podczas jej nieobecności przez trzy generacje Misty nie próżnowała. Weszła bowiem w posiadanie Mega Ringa oraz Gyaradosite’a, a nauczeni przez anime wiemy, że nie są to rzeczy łatwe do zdobycia. Przebudowała również swoją Salę w Azurii, co może wskazywać na to, że stała się dużo lepszą Trenerką i Liderką. Jej marzenie dotyczące wodnych Pokemonów przynajmniej po części się spełniło. Na koniec drugiej generacji rower Misty został cudownie naprawiony i dziewczyna straciła wymówkę, by podróżować z Ashem, ustępując miejsca mojej ulubienicy.

Pozostałe miejsca:

Na dalszych miejscach znalazły się kolejno May, Dawn, Mallow, Lana, Iris oraz Bonnie. May i Dawn uzyskały idealnie taką samą ilość głosów, co skutkowało czwartym miejscem ex aequo. Oddane głosy na pozostałe dziewczyny wahały się w granicach 20 – 30. Mallow i Lana, choć są stosunkowo świeżymi postaciami, miały zbyt dużą konkurencje w Lillie. Trenerka Smoków z Unovy zajęła przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Bonnie, którą właściwie ciężko zakwalifikować jako PokéGirl.

Czemu, Waszym zdaniem, Iris znalazła się tak nisko? Podróżowała z Ashem przez mnóstwo odcinków, dostając przy tym wiele uwagi. Miała po prostu zbyt silne rywalki czy było w tej postaci coś, co Was od niej odpychało? Dajcie znać w komentarzach!


Źródła:

Serena AMV – https://www.youtube.com/watch?v=4ep1d7pGBqU

Serena – http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/919/470/d9e.gif

Lillie – https://www.alola.pl/odc46/

Misty – https://www.alola.pl/odc43/

By |2018-04-17T19:55:54+00:00Kwiecień 17th, 2018|Ankiety|42 komentarze

42
Dodaj komentarz

avatar
23 Liczba wątków
19 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
29 Komentujący
AdamDiamondTigeraNiechAshBędzieCzempionemOskaralolan vulpix Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Adam
Gość

Odpowiedzi na pytania:
-Serenę wolę w długich włosach.
-Lillie jest fajna bo jest fajna.
-Iris jest głupia bo ciągle poucza Asha a sama nie doszła by do ligi Unovy i nie zdobyła by 8 odznak jak Ash.

A tak wgl czas na mój ranking:
9. Mallow (1.5/10)
8. Misty (2/10)
7. Iris (2.5/10)
6. Bonnie (5/10)
5. Serena (7/10)
4. Dawn (7.5/10)
3. Lillie (8/10)
2. Lana (9/10)
1. May (10/10)

Oskar
Gość
Oskar

Mój ranking to:
9,5/10- Serena
8/10- Mallow i Dawn
7/10- Lana
6,5/10- Bonnie i May i Lillie
6/10- Misty
2/10- Iris

Misty spadła w rankingu po tym jak ją w 42 i 43 odc. popsuli. A Iris to jest jej beznadziejna “podróba”. Mallow bardzo polubiłem. Bonnie miałem dylemat gdzie ją wstawić (czy na 6 czy na 6,5). Dawn jest super. Lana jest bardzo fajna. Serena……..wiadomo czemu. May jest ok, nic dodać nic ująć. Co do Lillie to jeszcze nie jestem ostatecznie pewien, mam co do niej mieszane uczucia.

alolan vulpix
Gość

Ja głosowałam na Lillie 🙂

AnonimowyAnonim
Gość
AnonimowyAnonim

Nie mogłem się zdecydować lubię 3 pokegirl: Lillie, Bonnie i Misty. Cięzko było

Green
Gość
Green

Ja też głosowałam na Serene i wolę ją w krótkich włosach^^

Pandek123
Gość
Pandek123

Ja głosowałem na Serene, tylko szkoda, że May nie zajęła większego miejsca bo ją baaardzo lubiłem (Serena najlepsza!) Kiedyś w jednej grze mojego zwierzaka nazwałem May

Snowy
Gość

Podobała mi się najbardziej Lillie, nie rozumiem dlaczego wszyscy tak kochają te Serene

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Lillie best. No i nikt tego nie rozumie ?

Pokemon_Star_Wolf
Gość
Pokemon_Star_Wolf

Mówiłam, że Serena wygra! A admin mnie tu kitował XD

Ines
Gość
Ines

Teraz na FB zauważyłam dziwne zjawisko. Jakby zmazać z głowy Dawn i Sereny wszystkie dodatki, tzn włosy, inne dodatki, to by… ich głowy wyglądały jednakowo? To same kształty, rysy, proporcje.

Mikasa
Gość
Mikasa

May jest świetna, podobało mi się jej podejście do świata. Bardziej mi się podobały krótsze włosy Sereny bo wyglądała doroślej i ogólnie lepiej.

TheSylveon
Gość
TheSylveon

Zgadzam się z tobą w 100%

Hiveli
Gość
Hiveli

Ja głosowałam na Misty, a nie na Iris, bo po prostu nie oglądałam zz dużo B&W… 😉

Pikachu6pl
Gość
Pikachu6pl

Nie chce urazić osób o ciemnej karnacji, ale iris mało lubię dlatego że ma ciemną skórę po prostu bardziej lubię osoby o białym kolorze skóry.

Dominikcolo
Gość
Dominikcolo

To się chyba nazywa ksenofobia .

Gosia
Gość
Gosia

Moim zdaniem nie powinno się oceniać po wyglądzie, tylko po charakterze, ale nie chcę wywoływać kłótni :/

Buszmenek
Gość
Buszmenek

Czemu Iris tak nisko. Ja ją lubię bo jest energiczna i ładna

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Z lapka na Iris, z telefonu na Misty. Naprawdę szkoda mi przegranej Iris, bo nie była złą postacią, jak wszyscy uważają.
A z Seren nie powiem która lepsza: Obie do niczego :F

Yanar
Gość
Yanar

Przyznam się głosowałam dwa razy raz na misty a raz na iris
I nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie tak bardzo lubią serenę

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

Sam ją lubię, ale wiesz 47 odcinek XYZ wszystko robi xD

raiogen
Gość
raiogen

serena była lepsza w długich włosach
a iris tak nisko bo była niby fajna ale troche mnie nudziło już to jak zawsze mówiła na asha dzieciak
i zagłosowałem na dawn bo to moja ulubiona postać

Enderus
Gość
Enderus

Szkoda, że May zajęła czwarte miejsce. Smutno mi?

TheSylveon
Gość
TheSylveon

Mi też

TheRoosterPL
Gość
TheRoosterPL

W ogóle nikt nie byłpewny kto wygra xD

Mewtwo
Gość
Mewtwo

Według mnie Serena lepiej wyglądała w długich włosach, poza tym ankieta super 😉

Wojzen
Gość
Wojzen

Miałem taką trudność z oddaniem głosu, że z lapka oddałem głos na jedną dziewczynę (Serena), a z telefonu na drugą (Misty tęsknię za tobą)

Mokuroh
Gość
Mokuroh

Wolałbym, żeby Dawn była wyżej w rankingu. 😛

Welkers
Gość
Welkers

May i tak najlepsza ;P

Zbanowany
Gość
Zbanowany

Po Serenie nie chciało mi się czytać :F

Zekken
Gość

Ja dałem radę jeszcze Lillie dociągnąć 😛

TheSylveon
Gość
TheSylveon

W sumie mi też

TheSylveon
Gość
TheSylveon

Się nie chciało czytać