Alola!

Dzisiaj zakończyła się kolejna ankieta, w której wybieraliście ulubionego męskiego towarzysza Asha. Dwa tygodnie temu udało nam się wyłonić tzw. Best PokéGirl, którą została Serena. Tym razem szukać będziemy najlepszego PokéBoy’a… o ile takie określenie w ogóle istnieje ^^ Ash “podróżował” łącznie z siedmioma chłopakami i dziewięcioma dziewczynami. Ogólnie można odnieść wrażenie, że PokéBoy’e byli nieco w cieniu swoich piękniejszych odpowiedników. Anime rozgrywające się w Hoenn, Sinnoh i Kalos dawało duże pole do popisu May, Dawn i Serenie, podczas gdy Brock i Clemont zostali nieco zepchnięci na boczny tor.

Naturalnie, tym razem pytanie brzmiało:

Który z towarzyszy Asha jest Twoim ulubionym?

W ankiecie wzięło udział 786 głosujących. Uzyskano następujące wyniki:

Postać Głosy [ilość] Głosy [%]
Brock 389 49,5
Clemont 164 20,9
Kiawe 126 16,0
Cilan 63 8,0
Max 21 2,7
Tracey 12 1,5
Sophocles 11 1,4

Omówienie wyników

Pierwsze miejsce:

Najświeższy wizerunek Brocka

Tutaj również obyło się bez niespodzianek. Pierwsze miejsce w ankiecie i tytuł Best PokéBoy’a przypadł oczywiście Brockowi. Zdobył on aż 389 Waszych głosów, czyli 49,5% ogółu. Wynik stawia go niemal na równi z Sereną, która również wygrała swoją konkurencję z bardzo podobnym wynikiem procentowym. Brock jest czwartą najczęściej występującą postacią w historii marki. Nie licząc Pokemonów, wyprzedzają go tylko Ash, Jessie i James. Chłopak podróżował z głównym bohaterem aż przez cztery regiony. Ten wyczyn został pobity wyłącznie przez Zespół R, na który Pikachu Asha działa jak magnes. Gdy wydawało się, że na koniec generacji Ash definitywnie żegna się z Brockiem, ten wracał w początkowych odcinkach następnej serii. Niestety… W Unovie już nie wrócił, ustępując miejsca mniej popularnemu Cilanowi.

Brock zapoczątkował również tradycję, zgodnie z którą Ashowi zawsze towarzyszył męski Lider Sali. Po Brocku rolę tę kontynuował wspomniany zielonowłosy kelner, a po nim jego kolega z Kalos, Clemont. Zwyczaj ten upadł wraz z nastaniem Aloli, gdzie, jak wiadomo, Sale nie istnieją. Faceci pełnili też zawsze rolę kucharzy w grupie 10-letniego, niedoszłego Mistrza Pokemon. Dziewczyny, o ile w ogóle, wolały parać się cukiernictwem. Choć Brock wystąpił w tak wielu odcinkach, jego charakter wydaje się być mocno niedokończony. Chłopak pełnił bowiem bardziej rolę elementu infrastruktury Asha. Nakarmił, poradził, wsparł dobrym słowem, sam jednak rozwijał się w bardzo ograniczonym stopniu. Choć marzył o zostaniu hodowcą, a następnie lekarzem, moim zdaniem anime dość słabo pokazało, by robił coś w tym kierunku. A w Hoenn czy Sinnoh May/Dawn lśniły momentami jaśniej od Asha i to na nich skupiała się uwaga fanów.

Pojawienie się Brocka w anime Sun & Moon zdradziło, czym mógł zajmować się podczas swojej nieobecności. Wiemy bowiem, że jest już praktykującym doktorem, także jego marzenie zdaje się spełniać. Naturalnie przestał być Liderem Sali w Marmorii, odstępując tę rolę swojemu bratu. Posiada jednak Mega Ring oraz Steelixite, a do zdobycia tych przedmiotów potrzeba ponoć nie lada umiejętności. Możemy zatem śmiało przypuszczać, że Brock w końcu się rozwinął. Szkoda tylko, że poza ekranem. W chłopaku nie zmieniło się jednak jedno, ale o tym może na końcu…

Pozostałe miejsca:

Na miejscu drugim znalazł się Clemont. Zdobył on 164 łapek, czyli 20,9% całości. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że naszemu wynalazcy z Kalos również nie poświęcono odpowiednio dużo czasu. Właściwie jego większymi momentami była jedynie walka z Ashem o Odznakę oraz ocalenie Lumiose podczas konfliktu z Team Flare. Choć jego rozwój od początku serii do tego pamiętnego starcia był dość widoczny, wydaje mi się, że można było wycisnąć z tej postaci jeszcze więcej. Scenę jednak ukradła Serena…

Trzecie miejsce należy do Kiawe. Podbił on 126 Waszych serc, czyli 16,0% ogółu. Chłopak z Akali jest najnowszym towarzyszem Asha i w pewien sposób przypomina mi Brocka, gdyż zdaje się być starszy i nieco bardziej doświadczony, przynajmniej w alolańskich tradycjach i Z-Atakach. W serii Sun & Moon uwaga również skupia się bardziej na dziewczynach, a w szczególności Lillie. Twórcy zdają się woleć płeć piękną, a z męskich charakterów skupiają się wyłącznie na Ashu.

Dalej znaleźli się Cilan, Max, Tracey oraz Sophocles, którego zdajecie się szczerze nie cierpieć. W dawnej ankiecie o ulubionym towarzyszu z klasy Asha Sophocles również zajął ostatnie miejsce. Nie przepadacie równie mocno za Tracey’m, który na dobrych kilkadziesiąt odcinków wyparł z anime Brocka.

No a teraz przyszła kolej na ankietę w ankiecie! Jak wszyscy wiemy, Brock nie może żyć bez… kobiet! W szczególności upodobał sobie Siostrę Joy oraz Oficer Jenny! W związku z tym mamy do Was jeszcze jedno pytanie!

Joy czy Jenny?

Loading ... Loading ...
By |2018-05-03T19:28:08+02:00Maj 2nd, 2018|Ankiety|12 komentarzy

12 komentarzy

 1. alolan vulpix 5 maja 2018 at 17:00

  W następnej ankiecie możecie zadać pytanie : Jaki jest wasz ulubiony region ?
  A ja głosowałam na Brocka .

 2. admin 5 maja 2018 at 11:57

  Aktualnie w ankiecie:
  Joy: 103
  Jenny: 39

  ^^

  • TheSylveon 6 maja 2018 at 09:33

   Tak mało na Jenny:D?

 3. Yanar 4 maja 2018 at 08:15

  Cilan powinien mieć pierwsze miejsce! !!!

 4. DiamondTigera 3 maja 2018 at 14:33

  Oczywiście głos na Cilana poleciał. Na szczęście 4 miejsce to prawie podium :v

 5. Alolańczyk 3 maja 2018 at 11:06

  Ja głosowałem na Cilan’a. Myślałem, że zajmie on 3 miejsce, ponieważ był naprawdę przyjazny i posiadał duże doświadczenie. Szkoda…

 6. TheSylveon 3 maja 2018 at 09:24

  Ja głosowałam na Clemonta i Kiawe

 7. Pandek123 3 maja 2018 at 08:58

  Głosowałem na Brocka

 8. raiogen 3 maja 2018 at 00:50

  joy czy jenny?
  niestałem do tąd jeszcze przed tak tródnym pytaniem.

 9. alikatek 2 maja 2018 at 21:42

  Spodziewałem się że Brock będzie na najwyższym miejscu.
  Głosowałem na Clemonta. Jakoś najbardziej go polubiłem.

 10. Piotrex125 2 maja 2018 at 21:36

  Czemmmmu? Dlaczemu Sophocles jest tak nisko. I Brock tak wysoko. I czemu Max ma tylko 21 głosów.

Comments are closed.