Alola, zzt!

Dzisiaj zzzakończyła się kolejna ankieta na naszej stronie. Tym razzzem dotyczyła ona ulubionej formy Rotoma! Sam Pokemon, oraz niemal wszystkie jego formy, zzzostały wprowadzone już w czwartej generacji. Rotom posiada zzzdolność przejmowania kontroli nad różnymi elementami sprzętu domowego, zyskując tym samym nowy podtyp. Jest on w stanie “opętać” urządzenia takie jak wiatrak, pralka, kosiarka, lodówka czy piekarnik. Na Aloli spełnia on też inną funkcje, pomagając Trenerom w ich Wyzzzwaniu Wysp, wchodząc do specjalnie przygotowanego PokeDeksu…

Tym razzzem pytanie brzmiało:

Która forma Rotoma jest najfajniejsza?

W ankiecie wzięło udział 673 głosujących. Uzyskano następujące wyniki:

Forma Głosy [ilość] Głosy [%]
207 30,8
27 4,0
29 4,3
35 5,2
26 3,9
12 1,8
337 50,1

 

Omówienie wyników

Jak widzicie na powyższym wykresie, “standardowe” formy Rotoma odniosły niemal całkowitą porażkę. Zwycięzcą całej ankiety została Forma PokeDexu, zdobywając 337 Waszych głosów, czyli 50,1% ogółu. Drugie miejsce zajęła Forma Podstawowa, zgarniając 207 łapek, to jest 30,8% całości. Łącznie te dwie formy stanowiły 81% wszystkich głosów. Zaledwie 1 na 5 osób głosowała na “standardowe” formy, wśród których najpopularniejszy był Rotom-Mow. Najmniej lubianym okazał się Rotom-Heat, który zdobył zaledwie 12 głosów.

Na wysoką wygraną Formy PokeDeksu niewątpliwie wpływ ma jej obecność w anime, czy najnowszych grach. Można śmiało powiedzieć, że RotomDex stał się maskotką, tudzież pupilkiem Asha w serii SM, oczywiście zaraz po Pikachu. Rotom dodaje serii specyficznego humoru, zawsze gotowy rzucić jakąś oczywistą radą. Jego specjalnością natomiast jest pomoc w wybraniu drogi, na wypadek gdyby któreś z jego towarzyszy znalazło się na rozwidleniu i musiało wybrać: lewa czy prawa. Do tej pory nie potwierdzono czy RotomDex ma jakieś zdolności bitewne, więc można przypuszczać, że pełni jedynie funkcje informacyjną. Z drugiej strony jednak, anime wciąż trwa i być może czerwony tablecik nas jeszcze czymś zaskoczy. Jeśli już jesteśmy przy Rotomie, zastanawia mnie, co stanie się z nim po serii Sun & Moon. Osobiście nie wyobrażam sobie, aby Ash wrócił do starego, nieożywionego PokeDeksu, choć ten też miał swój urok. Na dobrą sprawę nie wiemy też, czy Rotom jest dzikim Pokemonem, czy do kogoś już należy. Może do Profesora Kukui?

A jak Wy myślicie? RotomDex ruszy z Ashem w podróż po regionie ósmej generacji, czy raczej zostanie na Aloli by pomóc w Szkole Pokemon lub w Fundacji Aether? Dajcie znać w komentarzach!