Ankieta #20 – Wyniki

Prehistoryczne bestie

Alola!

Jak się macie? Mamy nadzieję, że dzielnie znosicie przerwę w emisji odcinków Sun & Moon. Dwa tygodnie za nami, został jeszcze niecały tydzień! Wykorzystajmy ten czas na omówienie kolejnej ankiety! Tym razem pytaliśmy Was o ulubionego Pokemona, ożywianego ze skamielin, a tych zebrało nam się już całkiem sporo. Nowe stworki tego rodzaju nie pojawiły się jedynie w drugiej i siódmej generacji.

Tym razem pytanie brzmiało:

Jeśli miałbyś możliwość wyboru dowolnej skamieliny, na którą byś się zdecydował?

W ankiecie wzięło udział 506 osób. Uzyskano następujące wyniki:

Pokemon Głosy [ilość] Głosy [%]
Omanyte 24 4,7
Kabuto 28 5,5
Lileep 5 1,0
Anorith 6 1,2
Cranidos 22 4,3
Shieldon 23 4,5
Tirtouga 26 5,1
Archen 31 6,1
Tyrunt 115 22,7
Amaura 114 22,5
Aerodactyl 112 22,1

Tyruntosaurus Rex

Pamiętacie stwierdzenie, że jak coś jest z Kalos to zawsze będzie wysoko w ankietach? Tym razem po raz kolejny się sprawdziło, zarówno w przypadku pierwszego i drugiego miejsca. Najwyższą lokatę zajął Tyrunt, zdobywając 115 Waszych głosów, czyli 22,7% ogółu. Trudno w to uwierzyć, wyprzedził on Pokemona z drugiego miejsca podium o zaledwie… jeden głos. Tak zaciętej ankiety w historii strony jeszcze nie było. Tyrunt i jego ewolucja są jedynymi przedstawicielami połączenia typów Rock i Dragon. Pokemon w swojej podstawowej formie wystąpił u boku Granta, podczas walki Asha o drugą odznakę w Kalos, a potem jeden z nich zaprzyjaźnił się z Bonnie.

Naturalnie Tyrunt oraz Tyrantrum bazowane są na najpowszechniej znanym gatunku dinozaura, czyli Tyranozaurze. Najwięcej Tyranozaurów żyło na terenach obecnej Ameryki Północnej. Były one jednymi z najwytrwalszych stworzeń. Ślady ich występowania sięgają czasów sprzed ponad 68 milionów lat. Tyranozaur należał do nielicznych nie-ptasich stworzeń, które dotrwały do tzw. wymierania kredowego, czyli popularnego “uderzenia meteorytu”.

I tak jak “Rex” w nazwie Tyrannosaurus Rex oznaczał “króla”, tak samo Tyrunt króluje w naszej ankiecie ^^

Rozwinąć żagle!

Amaura zdobyła drugie miejsce w naszej ankiecie, zdobywając 114 głosów, czyli 22,5% całości. Okazała się mniej popularna od Tyrunta o zaledwie jeden głos, czyli 0,2% całości. Można więc śmiało powiedzieć, że te Pokemony są przez Was niemal tak samo lubiane. Amaura, podobnie jak jej kontrodpowiednik z Kalos, posiada unikalne połączenie typów, czyli Rock/Ice. Amaura i Aurorus nie odegrały tak znaczącej roli w anime jak Tyrunt. Ich główny występ ograniczał się do jednego odcinka, w którym Ash i spółka próbują uratować Amaurę z rąk Zespołu R. Pokemon pojawił się również w filmie Volcanion and the Mechanical Marvel.

Inspiracją do powstania tych Pokemonów był naturalnie kolejny dinozaur – Amargazaur. Jego podobieństwo do tych stworków widać szczególnie mocno w przypadku Aurorus. Oba stworzenia posiadają charakterystyczne “żagle” (patrz szkielet obok). Ślady Amargazaurów zostały po raz pierwszy odkryte i opisane w Argentynie. Zmieniający się kolor “żagla” ma również sugerować aurorę, czyli zorzę polarną, która zwykle występuje nocą na kołach podbiegunowych. Być może dlatego, Amaura ewoluuje w grach o tej własnie porze.

Inspirujący Aerodactyl!

Na najniższym miejscu podium gniazdo uwił sobie Aerodactyl. Zdobył od 112 Waszych głosów, czyli 22,1% ogółu. Od Tyrunta dzieliły go zaledwie 3 głosy, a od Amaury 2. Jak zatem widzicie walka o pierwsze miejsce była zawzięta i trwała do samego końca. Aerodactyl został wprowadzony już w pierwszej generacji, a region Kalos przyniósł odświeżenie w postaci Mega Ewolucji tego Pokemona. Latająca skamielina pojawiała się w anime wiele razy. Odcinek, który prawdopodobnie najlepiej zapamiętaliśmy to jej starcie z Charmeleonem Asha. Ognistej jaszczurce spodobało się wyzwanie w postaci Aerodactyla do tego stopnia, że ewoluowała w Charizarda, jednego z najsilniejszych Pokemonów głównego bohatera.

A teraz pewna ciekawostka. Omawiane do tej pory Pokemony swoje inspiracje czerpały z prehistorycznych stworzeń, zarówno wyglądem, jak i nazwą. Z Aerodactylem jest jednak zupełnie odwrotnie. Owszem, jest on bazowany na Pterozaurach,  czego nie trudno się domyślić. Interesującym faktem jest to, że Aerodactyl stał się inspiracją do nazwania pewnej odmiany Pterozaurów (link do wiki – klik). Tym samym Pokemon na zawsze wpisał się w dzieje naszego świata.

Najmniej popularnymi skamielinami okazały się Lileep oraz Anorith, zdobywając odpowiednio 5 i 6 Waszych głosów. Oba Pokemony pochodzą z Hoenn. Co ciekawe, biorąc pod uwagę pary z tego samego regionu, walka między nimi była bardzo wyrównana. Wygląda na to, że w żadnej generacji nie było wyraźnego triumfatora, który miałby znaczną przewagę nad swoim konkurentem.

Dziękujemy wszystkim za Wasze głosy i wzięcie udziału w ankiecie. Alola nie wprowadziła żadnych nowych Pokemonów-skamielin, dlatego możemy być niemal pewni, że ósma generacja to nadrobi. W związku z tym pytanie: Jakie skamieliny chcielibyście zobaczyć? Jakie prehistoryczne bestie nadawałyby się jeszcze na inspiracje dla tych wyjątkowych Stworków? Grając w gry z serii Pokemon, używaliście skamielin czy raczej przymykaliście na nie oko?

Dajcie znać w komentarzach! ^^

By |2018-10-02T16:52:34+00:00Październik 2nd, 2018|Ankiety|11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Liczba wątków
5 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
8 Komentujący
marcelkamilo1245InesadminDark Greninja Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
marcel
Gość
marcel

kiedy i o czym kolejna ankieta?

kamilo1245
Gość
kamilo1245

teraz o kuhanach prosze

Ines
Gość
Ines

Ja w grach używam Kabutopsa (bo szybko i łatwo można go nabyć). Jednak głosowałam na Aerodaktyla. I szkoda, że ma tylko 3 miejsce 🙁

Vercase
Gość
Vercase

Głosowałam na Amaure. Po prostu bajecznie wygląda no co tu dużo mówić. Uwielbiam typ lodowy 😀 jeden głos do remisu :/

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Też głosowałam na tego pokemona i również uwielbiam typ lodowy 😀
A mogłam zagłosować z laptopa,to byłby remis…albo ,,ukraść” telefon mamie.

kamilo1245
Gość
kamilo1245

amaure ten pokemon Słaby do walki w sali shalour sali cyllage sali coumarine
tyrunt słaby w sali laverre sali snowbelle sali shalour

SmerfiSmerf
Gość
SmerfiSmerf

zobaczyłbym chętnie kamiennego ducha (np, coś w rodzaju starożytnego totemu) oraz przeciwieństwo czyli kamień-normal (np.megatherium)

Wojzen
Gość
Wojzen

Dzięki mojemu głosowi nie było remisu między 1 a 2 miejscem. Hmmm chyba jednak pójdę na wybory w tym roku

Vercase
Gość
Vercase

W pewnym sensie nie było też remisu dzięki tym 114 głosom innych użytkowników 😛