Alola!

Dwa tygodnie temu ponownie postanowiliśmy zasięgnąć Waszej opinii w ankiecie. Pytanie brzmiało:

Który z ognistych starterów jest Twoim ulubionym?

W głosowaniu wzięło udział 665 odwiedzających. Wyniki przedstawiają się następująco:

 Pokemon  Głosy [ilość]  Głosy [%]
Charmander 208 31,3
Fennekin 140 21,1
Litten 122 18,3
Cyndaquil 68 10,2
Chimchar 62 9,3
Torchic 53 8,0
Tepig 12 1,8

 

Omówienie wyników:

Znalezione obrazy dla zapytania pokemon legendy

Pierwsze miejsce:

Cóż, prawdopodobnie nikogo to nie zdziwiło… Na pierwszym miejscu znalazł się Charmander! Prawie co trzeci z głosujących wybierał właśnie tego Pokemona. Mimo że w początkowych dniach ankiety szedł z Fennekinem łeb w łeb, w końcu jednak wyprzedził go i utrzymywał bezpieczną przewagę 10% aż do zakończenia zbierania głosów!

Prawdopodobnie wszyscy o tym wiecie, ale skoro robiliśmy tak w poprzednich ankietach, musimy trzymać się “tradycji”. Zastanówmy się więc wspólnie, dlaczego ognista jaszczurka jest aż tak popularna:

  • Charmander, Charmeleon i Charizard były w posiadaniu Asha;
  • jest uważany za jednego z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszego, Pokemona chłopaka; nie licząc Pikachu, jedynym jego konkurentem jest Greninja;
  • Charizard Asha wielokrotnie pojawiał się w anime, nawet w późniejszych generacjach;
  • jako jeden z dwóch Pokemonów w Pokedeksie posiada aż dwie Mega Ewolucje;
  • Charizard, obok Pikachu, jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych Pokemonów na świecie (więcej o tym możecie przeczytać tu)
  • oprócz Asha, Charizarda posiadali: Liza (to ta od Charli – narzeczonej Charizarda Asha), Alain, Trevor, a teraz Kiawe.
  • jest jednym z trójki “najstarszych” starterów, toteż wzbudza sentyment zwłaszcza u starszych fanów ^^

Drugie miejsce:

Fennekin! Tak, tak! Przyznam się, że głosowałem na Fennekina, zdradzając biednego Charmandera 🙁 Pokemon ten zdobył 140 głosów, czyli 21,1%. Podjął dzielną walkę z Charmanderem, jednak ostatecznie przegrał. Właściwie tak sobie myślałem, co sprawiło, że odniósł klęskę. Być może chodzi o jego następne ewolucje, a zwłaszcza o Delphoksa. Wydaje mi się, że z Charmanderem jest trochę inaczej, gdyż jego następne stadia rozwoju są coraz bardziej “kozackie”. Mi osobiście podoba się Fennekin i Braixen, ale odnośnie trzeciej ewolucji mam dość mieszane odczucia. A jak Wy myślicie?

Dlaczego Fennekin?

  • bo Serena…;
  • jest stosunkowo nowym starterem, być może większość młodszych fanów zaczynała swoją przygodę od Kalos;
  • jest kawaii?

Trzecie miejsce:

Na najniższym miejscu podium znalazł się ognisty starter z Aloli – Litten. Zdobył on 122 głosy, czyli 18,3%. Można więc śmiało rzec, że poważnie zagroził pozycji Fennekina. Wygląda na to, że alolańskie startery przypadły Wam do gustu, co nas niezmiernie cieszy. Ja sam nie mogę się doczekać walki na głosy, Rowlet vs Bulbasaur. Wygląda na to, że Litten Asha zdołał zrobić na Was wrażenie. Na pewno te wzruszające odcinki ze Stoutlandem miały w tym swój udział.

Pozostałe miejsca:

Dalej znaleźli się kolejno: Cyndaquil, Chimchar, Torchic i Tepig. Najmniej lubianym starterem okazał się Tepig, który zdobył zaledwie 12 głosów z 665 ogółu. Czemu tak bardzo nie lubicie ognistej świnki? Nie podobają Wam się jej następne ewolucje czy po prostu miała za dużą konkurencje?

Podsumowując popularność ognistych starterów według generacji, wygląda ona następująco:

I > VI > VII > II > IV > III > V

Została nam jedynie ankieta o trawiastych starterach, a następnie będziemy mogli zebrać sobie wszystkie głosy z tych trzech sond i zgrupować je w jedno wielkie zestawienie. Wtedy przekonamy się, który starter jest Waszym ulubionym. Czy będzie to Froakie, czy Charmander? A może coś jeszcze innego? Wkrótce się przekonamy! ^^