Ankieta #6 – Wyniki

Alola!

To już szóste omówienie wyników ankiet na naszej stronie! Dwa tygodnie temu ponownie postanowiliśmy zasięgnąć Waszego zdania. Pytanie, które Wam zadawaliśmy, brzmiało:

Którego z Pokemonów uczniów z klasy Asha darzysz największą sympatią?

W głosowaniu wzięło udział 699 odwiedzających. Oto uzyskane wyniki:

 Pokemon  Głosy [ilość]  Głosy [%]
Vulpix Lillie 385 55,1
Turtonator Kiawe 122 17,5
Steenee Mallow 70 10,0
Togedemaru Sophoclesa 65 9,3
Popplio Lany 57 8,2

Części z Was ta ankieta mogła wydawać się podoba do pierwszej sondy przeprowadzonej w przeszłości na stronie. Te dwie ankiety praktycznie same się proszą, aby porównać ich wyniki. W pierwszej ankiecie pytaliśmy: Którą postać z anime Sun & Moon lubisz najbardziej? Wywaliliśmy z niej postacie, które nie były związane z tą ankietą i przeliczyliśmy Wasze głosy raz jeszcze. Porównanie tych dwóch sond przedstawiliśmy na poniższym wykresie.

Omówienie wyników:

Znalezione obrazy dla zapytania lillie vulpix

Pierwsze miejsce:

Niekwestionowanym zwycięzcą został alolański Vulpix Lillie – Shiron. Wygląda na to, że bardzo lubicie zarówno ją, jak i jej Trenerkę. Lillie w ankiecie o ulubionych postaciach znalazła się tuż za Ashem, a Vulpix w sondzie o ulubionych formach alolańskich wygrał całe starcie. Nic więc dziwnego, że połączenie tej dwójki mogło skończyć się tylko jednym.

Co ciekawe, Vulpix Lillie nie jest Pokemonem, któremu twórcy poświęcają dużo czasu. Zarówno ona, i jej Trenerka stoczyli razem zaledwie dwie walki do tej pory, a mamy już czterdziesty odcinek. Wydaje się więc, że jej cechy, które zyskały tak wielu fanów wśród Was, nie są związane z walką. Shiron mogliśmy obserwować od samych narodzin, jest ona pierwszą alolańską formą posiadaną przez kogoś z głównej obsady oraz trzecim Pokemonem w przeciągu dwudziestu lat, któremu nadano imię. Należy również do bardzo popularnej postaci, co niewątpliwie miało wpływ na Waszą decyzję. W angielskiej wersji dubbingowej Pokemon ten nosi imię Snowy. Ciekawe, jak to będzie w polskiej? Śnieżka?

Choć nie zostało to potwierdzone w anime, według Bulbapedii, która powołuje się na pewne gry, Shiron jest dziewczynką.

Znalezione obrazy dla zapytania kiawe turtonator

Drugie miejsce:

Daleko za Vulpiksem, na drugim miejscu, znalazł się Turtonator Kiawe. Nałożyło się to na pierwszą ankietę, gdzie Kiawe uplasował się zaraz za Lillie. Jak do tej pory bez większych niespodzianek. Widać tutaj, jak wielki wpływ na sympatie Pokemona może mieć jego Trener.

Turtonator jest zupełnym przeciwieństwem Vulpiksa. Jest zaprawionym w bojach Pokemonem. Sam typ ognisto-smoczy świadczy sam za siebie. Stworek z takim połączeniem typów po prostu musi kojarzyć się z walkami Pokemon. Kiawe posiada Turtonatora od bardzo dawna. Dzięki niemu wygrał Wielką Próbę przeciwko Olivii i zdobył prawo do noszenia Z-Pierścienia, który wcześniej należał do jego dziadka. Należy zaznaczyć tu, że w tym celu Turtonator musiał zmierzyć się z Lycanrokiem Olivii, który miał przecież przewagę typu. Turtonator Kiawe jest też pierwszym Pokemonem w anime Sun & Moon i całej historii Pokemonów, który użył Z-Ataku.

Trener i jego Pokemon poświęcają mnóstwo czasu na treningi. Nierzadko mierzą się w tym celu z Ashem. Kiawe jest jednym z nielicznych towarzyszy Asha, którego pasjonują walki Pokemon, prawie w takim samym stopniu, jak i głównego bohatera. Zgodzicie się ze mną, że to właśnie chłopak z Aloli mógłby stanowić dla Asha największe wyzwanie spośród wszystkich męskich towarzyszy do tej pory?

Pozostałe miejsca:

Pokemony na miejscu trzecim, czwartym i piątym nie przebiły progu 10% głosów, poświęćmy im jednak troszkę czasu.

Steenee Mallow znalazła się na trzecim miejscu, podobnie jak jej Trenerka w poprzedniej ankiecie. Steenee również nie jest jakoś mocno zaprawiona w walce. Właściwie stoczyła je dwie, podobnie jak Vulpix. Pierwszą zaraz po ewolucji i drugą dość niedawno, w odcinku z Oranguru. Jest więc Pokemonem-pupilem. Bardziej pasjonuje ją sztuka kulinarna, dlatego chętnie pomaga Mallow w restauracji. Mimo jej braku doświadczenia w walce udało jej się ewoluować z Bounsweet, gdy jej Trenerka była w tarapatach. Była to również pierwsza ewolucja w serii Sun & Moon.

Togedemaru Sophoclesa zajęła przedostatnie miejsce. Należy tutaj nadmienić, że Pokemon jest zdecydowanie bardziej popularny od jego Trenera. Sophocles bowiem w poprzedniej ankiecie zdobył zaledwie 0,7% głosów. Podobnie do Steenee i Vulpiksa, Togedemaru również nie jest doświadczoną wojowniczką. Właściwie bardziej przypomina małe dziecko, chcące ciągle się bawić. Bardzo często zwija się w kulkę, po czym zaczyna się turlać. Z reguły skutkuje to licznymi upadkami i wywrotkami ludzi znajdujących się w jej najbliższym otoczeniu. Togedemaru jest dziewczynką i zdaje się żywić coś do Pikachu Asha…

Ostatnie miejsce. Szok. Popplio. Biedny Popplio Lany znalazł się na szarym końcu. Chyba przez wszystkie siedem generacji żaden starter nie był aż tak nielubiany. No nic, miejmy nadzieję, że to się zmieni i Popplio skradnie jeszcze Wasze serca. Jest on Pokemonem ciekawym, gdyż łączy cechy wojownika i pupila. Jest doświadczony w boju, odważny i pomysłowy. Swoim charakterem bardzo przypomina Lanę. Z drugiej strony jest też świetnym druhem na co dzień – chętnie bawi się z innymi, jest przyjacielski i towarzyski.

To by było na tyle. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w ankiecie, następna pojawi się za jakieś dwa tygodnie!

By |2017-09-06T17:09:48+00:00Wrzesień 6th, 2017|Ankiety|15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

avatar
10 Liczba wątków
5 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
10 Komentujący
SnowyadminInesRosulBednariusz Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Snowy
Gość

Adminie teraz po wyjściu polskiej wersji anime sun and moon czy mogę zapytać skąd pan wiedział że w polskiej wersji Shiron będzie nazywać się Śnieżka? Psychiczne moce czy co XD

Ines
Gość
Ines

Vulpix nie jest trzecim pokemonem, któremu nadano imię… Lillie nawet nie jest trzecią trenerką co nazwała swojego pokemona… Pierwszy był Richie , którego poznajemy w Indygo League Ligi Kanto, który nazwał swoje pokemony Sparky (Pikachu), Zippo (Charmeleon) i Happy (Butterfree). Później ten sam trener pojawił się z Cruise (Pupitar) i Rose(Taillow). No i był chłopiec co opiekował się Srebrnym (dziecko Lugii). Później chyba dopiero w Unove tato Bianki nazwał swojego Darmanitana Czerwonym Błyskiem (tak się do niego zwracał). Czyli wychodzi na to, że Lillie jest jednak czwartą osobą, (a trzecią trenerką) a Vulpix ósmym pokemonem, który ma imię. Czy ktoś… Czytaj więcej »

Ines
Gość
Ines

Szkoda, że nie było Marowaka Kiawe… Na niego oddałabym swój głos… jest fajniejszy.

Bednariusz
Gość
Bednariusz

Ja tam na vulpixa zagłosowałem, ale myślałem, że vulpix będzie drugi, a popplio pierwszy. xD

Katakuri
Gość
Katakuri

Zagłosowałem na Turtonatora bo sam ma jednego.

Bobini16
Gość
Bobini16

Zagłosowałam na Togedemaru ,podoba mi się jej nadmiar energii i entuzjazmu.Jest przy tym bardzo słodka.

Rosul
Gość
Rosul

Ja tak samo

alikatek
Gość

Popplio też fajny jednak Vulpix fajniejszy.

Killuś
Gość
Killuś

Dylemat między Popplio a Vulpixem. Ostatecznie jednak wodnego startera, który stopniowo z pierwszego miejsca spadał niżej.

alikatek
Gość

Zagłosowałem na Vulpix bo to jeden z moich ulubionych pokemonów.

Hiveli
Gość
Hiveli

Zagłosowałam na popplio będąc niemal pewna, że znajdzie się na podium! ?