Admin Archer – PokéTeoria #7

Cześć, Trenerzy! Wraz z siódmą PokéTeorią powraca niesławny Zespół R. Mamy też coś nowego – miejscem, na którym się skupimy, będą Wyspy Sevii. Nasze pytanie brzmi: “Czy Archer występuje w FireRed i LeafGreen?” Źródłem dla dzisiejszej teorii będą dwie pary gier Pokémon z głównej serii: FireRed i LeafGreen oraz HeartGold i SoulSilver.

Zacznijmy od rzutu okiem na postać Archera. Po raz pierwszy napotykamy go w remake’ach gier drugiej generacji, a więc w HeartGold i SoulSilver. Jest przywódcą Zespołu R, mającym za cel skontaktowanie się z Giovannim – byłym szefem grupy. Aby tego dokonać, przewodzi akcji przejęcia wieży radiowej w Goldenrod City, na której szczycie na nas czeka. Chociaż mierzymy się z nim zaledwie raz, Archer jest bohaterem ważnym dla fabuły tych gier. Jednakże, pewna postać z innej pary gier Pokémon każe się zastanowić; czy to aby na pewno pierwsze pozycje, w których go spotykamy?

Po odniesionej porażce, kryminalista rozwiązuje organizację

Teraz przyjrzyjmy się komuś innemu. Ta postać to niejaki Team Rocket Admin. Natrafiamy na niego w remake’ach gier pierwszej generacji – FireRed i LeafGreen, których akcja rozgrywa się trzy lata przed wydarzeniami z HeartGold i SoulSilver. Jest on głową oddziału Zespołu R działającego na wyspach Sevii. Walczymy z nim na samym końcu, pokonawszy resztę jego ludzi. Admin nie jest w stanie uwierzyć, że organizacja została rozwiązana przez Giovanniego. Dopiero po przegranej walce akceptuje ten fakt i decyduje się na rozwiązanie podległej mu części mafii. Nie przypomina Wam to kogoś?

Wyspy Sevii także padły ofiarą machinacji Zespołu R

Kolejnych informacji dostarcza nam sama walka z Adminem. W jego drużynie znajdują się m.in. Weezing i Houndoom – jego główny Pokémon. Tak się składa, że inny przywódca Zespołu R posiada w HeartGold i SoulSilver bardzo podobne stworki. Używa Koffinga – pre-ewolucji Weezinga – a także Houndooma, swojego głównego Pokémona. Co więcej, drużyny obu postaci składają się z trzech członków. Kontynuując, przegrawszy z Redem, Admin obiecuje… wskrzesić organizację. Czy nie jest to dokładnie to, czego dokonuje Archer kilka lat później?

Archer i inni ważni członkowie Zespołu w mandze Pokémon Adventures

Na koniec przyjrzyjmy się zawartości pewnego urządzenia. Po przegranej walce, Admin znika wraz z resztą ugrupowania. Daje nam to możliwość sprawdzenia komputera, znajdującego się w jego pomieszczeniu. Kiedy to zrobimy, odkryjemy, że zawiera on informacje o eksperymencie. Tym eksperymentem jest nic innego, jak wpływanie na ewolucję Pokémonów poprzez fale radiowe. To niemoralne działanie jest z kolei dokładnie tym, czego Zespół dopuścił się w grach HeartGold i SoulSilver, w których to – przypomnijmy – przewodzi mu Archer.

Słynny Czerwony Gyarados jest efektem radiowego eksperymentu Zespołu R

Co sądzicie o tej teorii? Czy to możliwe, że Admin z Wysp Sevii i Archer to jedna i ta sama osoba? Być może gry drugiej generacji nie są jedynymi, w których występuje anonimowo… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła grafik:

Archer (obie grafiki): http://archives.bulbagarden.net/wiki/Category:Archer

Wyspy Sevii: http://www.aminoapps.com/page/pokemon/652555/generation-1-games

Czerwony Gyarados: http://pokemon.wikia.com/wiki/Red_Gyarados_(Generations)

By |2017-06-26T21:27:57+00:00Marzec 18th, 2017|Artykuły|2 komentarze

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Liczba wątków
1 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
2 Komentujący
NetaroAnonimowy internauta Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy internauta
Gość
Anonimowy internauta

A co do szóstej pokéteorii do trio bym porównał dodatkowo do ptaków z kanto (zapdos,moltre i arcticuno)