Wasz kochany, koci prowadzący – Meowth!

 

Meowth: Hej, cześć i czołem! Dawno się nie widzieliśmy, prawda? To nic… Jak wiadomo święta się zbliżają nieubłaganie, trzeba kupić prezenty i inne takie tam. Nasz gość niejako związany jest ze świętami, a na pewno z zimą. Wiecie o kogo chodzi? Tak, przed Wami Shiron! Wielkie brawa!

 

Meowth: Witaj, dzięki za przybycie. Świąteczny nastrój już do was zawitał?

Shiron: Cóż myślę, że tak. Lillie już robi przygotowania, cała posiadłość zmienia się nie do poznania. Już dawno nawet prezenty kupiła. I chyba będzie chciała ode mnie pomocy…

M: To znaczy?

S: Jak widać Alola to miejsce ciągłego słońca i ciepła. Oprócz wysokich gór to nie ma tu miejsc zimnych. Podejrzewam, że będzie chciała, by chociaż przez jeden dzień zawitał śnieg – prawdopodobnie na naszym terenie bądź wokół szkoły. Dlatego istotna tu będzie moja rola.

M: Rozumiem, w końcu to lodowy Pokemon jest idealnym kandydatem do tego zadania. To teraz zadam ci parę pytań. Jak ci się żyje z Lillie?

S: Nie ma chyba cieplejszej i bardziej opiekuńczej osoby niż ona. Początkowy strach do Pokemonów przełamała stopniowo. Ze mną było ciut inaczej. Opieka nad jajkiem i odpowiedzialność za nie wytworzyła między nami szczególną więź, porównywalną z tą Asha i Pikachu.

M: No ta dwójka jest bardzo ze sobą zżyta. Jak ci się układa z innymi Pokemonami? Są między wami jakieś tarcia? Albo sprzeczki?

S: Wszystkich traktuje jak jedną, wielką rodzinę. Dobrze się czuje w towarzystwie, zarówno Pokemonów, jak i trenerów. Jak to w każdej rodzinie bywają chwile radosne i smutne, jakieś sprzeczki czy nieporozumienia również istnieją. Mimo to radzimy sobie z nimi świetnie i jakoś żyjemy w ogólnej zgodzie.

M: Co sądzisz o pojedynkach? Chcesz iść tą drogą?

S: Było parę takich starć, gdzie czuć było to napięcie i nutkę adrenaliny. Uważam, że jeszcze nadarzy się okazja by pokazać swoje umiejętności. Myślę, że Ash mógłby pomóc Lillie w tej materii. Chociaż nie ukrywam, z taką samą werwą przyjęłaby ona pomoc Gladiona czy Kiawe, którzy też są silnymi trenerami.

M: Jak wiadomo Lillie ma lodowy kamień, pozwalający na ewolucję w Ninetalesa. Bierzesz pod uwagę wariant zmiany formy?

S: Póki co nie chce o tym myśleć. To wszystko by za szybko się działo. Chce pobyć w tej formie, odnaleźć siebie. Uważam jednak, że w przyszłości może dojść do sytuacji, że nie będę w stanie obronić Lillie, a jednym ratunkiem będzie ewolucja. Wtedy też rozmawiałbyś z Ninetalesem, a nie Vulpiksem.

M: No to widzę, że już masz to dość poukładane i zaplanowane. Czy to prawda, że nie lubisz ostrych rzeczy?

S: Oczywiście, mam delikatne podniebienie. A czemu o to pytasz?

M: Po prostu byłem ciekawy. Wystąpisz jeszcze w skokach saneczkowych?

S: Jeśli nadarzy się okazja i Lillie będzie chciała to jasne, czemu nie.

M: No to pytanie końcowe. Masz jakieś dobre rady dla Trenerów i Pokemonów, by mieli tak silną więź jak ty i Lillie?

S: Hmmm, no cóż. Na pewno próbujcie zrozumieć swojego Trenera. Poznajcie jego cele, wspierajcie je i razem realizujcie. Co do ludzi to istotne jest by zrozumieli nasz charakter i usposobienie. Co lubimy, czego nie i w czym jesteśmy dobrzy. Poznanie naszych atutów i wad zarówno przez Pokemony jak i Trenerów jest istotne w budowaniu silnych relacji. Nic na siłę, kompromisy i wspólne spędzanie czasu sprawi, że obie strony będą ze sobą szczęśliwe. Przynajmniej ja tak uważam, pozostawiam wam to do przemyślenia.

M: Było to dość głębokie i masz sporo racji. Sam wiem po sobie, że gdybym był z kimś innym niż z Jessie i Jamesem to mój świat wyglądałby inaczej. No cóż, fajnie się rozmawia, ale pora na nas. Jakieś ostatnie słowa na koniec?

S: Tak, Wesołych Świąt wszystkim!

Meowth: Jak widzicie wiele mądrych rzeczy można dowiedzieć od naszych gości. Alola również może stać się miejscem pełnym świątecznej aury, a to dzięki lodowemu typowi Shirona! Wesołych Świąt!