Melemele

Uwaga! W tekście znajdują się spoilery dotyczące gier i anime Sun i Moon!


Melemele (japońska: メ レ メ レ 島 Wyspa Melemele) to północno-zachodnia część czterech największych wysp Aloli. Prawdziwym odpowiednikiem wyspy Melemele jest hawajska wyspa Oahu. Bóstwem opiekuńczym wyspy jest elektryczno-baśniowy Tapu Koko. Jej kolorem jest żółty.

Położenie Melemele w regionie Alola

 

Melemele w grach

Jest pierwszą wyspą, na którą przybywa nasz bohater z Kanto. Wraz z matką, osiedla się w południowo-wschodniej części wyspy, niedaleko placówki Profesora Kukuia. To on właśnie sugeruje bohaterowi spotkanie z Kahuną Halą. Po dotarciu do Iki Town, okazuje się, że Hali tam nie ma. Protagonista udaje się więc na jego poszukiwania. Pierwszy raz spotyka Lillie i Nebby’ego. Podczas próby uratowania Cosmoga od dzikich Spearowów, z pomocą przychodzi mu Boski Strażnik Melemele – Tapu Koko, od którego później dostaje Sparkling Stone. Mieszkańcy uważają to za znak, a Kukui i Hala nakłaniają głównego bohatera do wzięcia udziału w Wyzwaniu Wysp. Kahuna wręcza też naszemu Trenerowi pierwszego Pokemona: Rowleta, Littena lub Popplio. Następnego dnia odbywa się festiwal ku czci Tapu Koko, podczas którego nasz bohater ponownie mierzy się z Hau. Po walce otrzymuje Z-Pierścień, zrobiony przez Halę ze Sparkling Stone’a. Trener zamierza udać się do Verdant Cavern, by odbyć tam pierwszą Próbę. Po drodze zatrzymuje się w Szkole Pokemon, gdzie poznaje podstawy walk stworków. Mierzy się również z Zespołem Czaszki w porcie Marina oraz na Berry Fields. Po dotarciu na miejsce, bohater przechodzi Próbę i dostaje swój pierwszy Z-Kryształ – Normalium Z. Od tej pory jest w stanie używać Z-Ataków. Protagonista wraca do Iki Town, by stawić czoła Hali w Wielkiej Próbie. Po jej ukończeniu, wraz z Profesorem Kukuiem, Lillie i Hau, udaje się na drugą wyspę regionu Alola – Akalę, korzystając ze starej łodzi profesora.

Melemele w grach Sun i Moon

 

Melemele w Anime

Dotychczas, większość akcji w anime dzieje się właśnie na Melemele. Znajduje się tu Szkoła Pokemon, do której aktualnie uczęszcza Ash. Po raz pierwszy wprowadzoną ją w SM01, gdzie Ash i jego mama przyjeżdżają na wakacje, przy okazji dostarczając dyrektorowi Oakowi jajko od jego kuzyna – Profesora Oaka. W międzyczasie, Ash poznaje Szkołę Pokemon i obserwuje Z-Atak Kiawe, co przyczynia się do decyzji pozostania na Alola, by uczyć się o Pokemonach w Szkole Pokemon. Trener deklaruje też chęć podjęcia Wyzwania Wysp.

Na Melemele mieszkają również jego nowi przyjaciele. Mallow prowadzi wraz z tatą restaurację o nazwie Kafeteria Aina. Lillie żyje w wielkiej posiadłości, z własną służbą i placem zabaw dla dzikich Pokemonów. Sophocles mieszka w domu z rodzicami, chociaż większość czasu spędza w swoim laboratorium. Dom Lany natomiast znajduje się praktycznie zaraz na plaży. Dziewczyna jest odpowiedzialna za dwie młodsze siostry.

Melemele w anime

 

Wyzwanie Wysp na Melemele

Melemele posiada bardzo doświadczonego Kahunę – Halę, który jest ekspertem od walczących Pokemonów. On sam posiada Hariyamę oraz Crabrawlera. Nagrodą za zwycięstwo w Wielkiej Próbie Kahuny Melemele jest Fightinium Z – Z-Kryształ typu walczącego – oraz rejestracja pierwszego PokeRide – Taurosa. Hala jest jednym z członków Elitarnej Czwórki regionu Alola.

Hala

Melemele posiada tylko jednego kapitana – Ilimę, specjalizującego się w Pokemonach typu normalnego. Przeprowadza swoją Próbę w miejscu znanym jako Verdant Cavern. Jego Totem Pokémon to – w zależności od wersji gry – Gumshoos lub Raticate.

Ilima

 

Bóstwo opiekuńcze Melemele

Opiekuńczym bóstwem Melemele jest Tapu Koko, którego spotykamy już w pierwszym odcinku anime Sun & Moon, gdzie ten bacznie obserwuje zachowanie Asha.  Tak samo, jak reszta Tapu, strażnik Melemele ma dwa typy. Pierwszym jest elektryczny, a drugim – wspólny dla wszystkich tych Pokémonów baśniowy. Będąc jednym z czterech opiekunów wysp, Tapu Koko jest potężnym stworkiem, co widać między innymi w jego walce z Ashem oraz jego Pikachu.

Tapu Koko w anime

 

By |2017-07-30T16:51:08+00:00Maj 17th, 2017|Baza Wiedzy|10 komentarzy

10
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
7 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
6 Komentujący
KatakuriPatitekNetaroadminBartolomio Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Katakuri
Gość
Katakuri

Czy ktoś oprócz mnie myślał na początku że Llima to kobieta.

Katakuri
Gość
Katakuri

Czyli nikt

Patitek
Gość
Patitek

Na której z wysp znajduje się jakaś wielka góra? ?

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Na każdej ?

admin
Administrator

Na Ula’ula są dwie “wielkie góry” 😛

Patitek
Gość
Patitek

Dziękuję Wam za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajduje się pierwsza liga na Aloli w grach..? (Nie znam się na grach. Oglądam tylko anime ?) Chcę dojść do tego, jakiego pokemona dał May jej tata ?

Netaro
Gość

To góra Lanakila 😉

Patitek
Gość
Patitek

Dziękuję ☺

Katakuri
Gość
Katakuri

Norman nie musiał dać jej pokemona akurat z tej lokacji.

Parasolkaa
Gość
Parasolkaa

Nie wiem czemu, ale lubię spojlery ?. Świetny materiał.