Raj Aether

Raj Aether (z jap. エーテルパラダイス Aether Paradise) to jedna z wysp tworzących region Alola. Znajduje się mniej więcej w centrum archipelagu. Jest to sztuczna wyspa o kilku kondygnacjach, wykorzystująca nowoczesne technologie w celu sprawnego funkcjonowania. Została stworzona i umiejscowiona w wodach Aloli przez Fundację Aether – wpływową organizację mającą na celu dbanie o Pokémony i ekosystem. Stanowi ich kwaterę główną, a także miejsce, w którym przechowują Pokémony oraz przeprowadzają badania bardzo różnego rodzaju.

Położenie Raju Aether w regionie Alola

Raj Aether w grach

Ten akapit może zawierać spoilery. Nie wiadomo jak bardzo fabuła w anime będzie zbliżona do tej w grach, więc jeśli nie chcecie ryzykować – omińcie go!

Główny bohater odwiedza wyspę po raz pierwszy po ukończeniu Wielkiej Próby Kahuny Akali. Będąc w drodze do Ruin Życia, natrafia na pracowników Fundacji Aether pod dowództwem dyrektora Faby, mierzących się z Zespołem Czaszki. Pomaga tym pierwszym, dzięki czemu zostaje zaproszony przez Fabę do odwiedzenia Raju Aether. Udawszy się na miejsce z nim oraz z Hau, ma okazję dobrze przyjrzeć się kompleksowi, a także poznać inne ważne osobistości – przewodniczącą Lusamine oraz zastępcę dyrektora – Wicke. W pewnym momencie znikąd pojawia się Ultra Bestia, z którą protagonista stacza walkę.

Raj Aether powraca zaraz po tym, jak główny bohater pokonuje Guzmę w Po Town. Okazuje się, że Lillie została uprowadzona przez Plumerię – admina Zespołu Czaszki. Zjawia się Gladion, który wskazuje bohaterowi i Hau Aether Paradise jako miejsce przetrzymywania porwanej. Trzech Trenerów udaje się tam w celu odbicia Lillie, rzucając wyzwanie organizacji. Mierzą się z kolejnymi pracownikami Fundacji, którzy stają im na drodze. Wśród nich jest także Faba. W trakcie misji ratunkowej Lillie wychodzą na jaw mroczne sekrety organizacji, wśród których wyróżniają się eksperymenty powiązane z Ultra Bestiami, Cosmogiem i Type: Null, oraz sponsorowanie i kontrolowanie Zespołu Czaszki. Bohater i Hau dowiadują się także, że Gladion i Lillie są dziećmi Lusamise, które postanowiły opuścić szaloną matkę, aby uratować Pokémony, na których eksperymentowano w Raju Aether. Pokonawszy pracowników organizacji i członków Zespołu Czaszki, konfrontują się z Guzmą oraz Lusamine. Przewodniczącej udaje się jednak otworzyć szereg Ultra Tuneli, a także uciec do jednego z nich wraz z Guzmą po złapaniu Nihilego. Nazajutrz Gladion opowiada bohaterowi o Legendarnym Pokémonie regionu, którego moc mogłaby okazać się przydatna w celu odzyskania uciekinierów, a także wręcza Lillie artefakt niezbędny do przywołania go.

Chociaż nie jest to już obowiązkowy element fabuły, jak najbardziej możliwe jest odwiedzenie pływającego kompleksu po ukończeniu głównego wątku, czyli po zostaniu Czempionem Aloli. Dowiadujemy się, że zgodnie ze swoim postanowieniem, Gladion przejął obowiązki przewodniczącego Fundacji Aether, podczas gdy Lusamine udała się do Kanto wraz z Lillie. Doceniając protagonistę, jest gotów wręczyć mu jednego z kilku istniejących Type: Null. Wizyty w Raju Aether są częścią dodatkowego wątku koncentrującego się wokół Ultra Bestii przyzwanych przez Lusamine – pomocy udziela nam w nim Wicke.

Raj Aether w grach Sun i Moon

Raj Aether w anime

Raj Aether pojawi się w czterdziestym szóstym odcinku anime Sun & Moon. Organizacja, która nim zarządza, została wprowadzona dwa epizody wcześniej. Poznaliśmy również trzy najważniejsze osoby, które w niej pracują. Lusamine – założycielka organizacji, a zarazem matka Lillie i Gladiona, Wicke – kobieta o pogodnym usposobieniu, opiekująca się Pokemonami organizacji oraz Faba – nieco arogancki szef Działu Badawczego. Twórcy anime wyraźnie zaznaczyli, że oprócz Asha, kluczową rolę w wątku z Nebby’im odegra także Lillie. Sam Pokemon jest cennym obiektem dla Fundacji Aether, która rzekomo posiada wiedzę i środki by odpowiednio zadbać o Cosmoga. Idąc tym tropem, możemy stwierdzić, że Raj Aether będzie wyjątkowo ważnym miejscem dla fabuły serialu.

Lillie, Gladion i Lusamine lata temu

Niewątpliwie najbardziej zagadkową postacią Fundacji jest Lusamine. Do tej pory dowiedzieliśmy się, że to właśnie wizyta w Raju Aether w towarzystwie matki, którą Lillie odbyła lata temu, wzbudziła w niej paniczny lęk przed dotykaniem Pokémonów. Zastanawiać mogą także nieznane powody, dla których Gladion spoważniał i postanowił zostać Trenerem tak silnym jak to tylko możliwe. Najnowszą wskazówką jest z kolei pojawienie się Type: Null bohatera, którego przedstawienie zdaje się dobrze odpowiadać temu z gier. Pokemon ten jest ściśle związany z tajemniczymi Ultra Bestiami, które przecież za wszelką cenę chcę spotkać Lusamine. Do tego Gladion ze swoim charakterystycznym podopiecznym ukazali się na Akali – raz jeszcze, jak w grach. Podobnie jest z Rajem Aether, który podąża za fabułą z gier Sun & Moon, pojawiając się między wyspą Akala, a Ula’ula.

Wicke

Lusamine

Faba


Źródła grafik:

Położenie Raju Aether i Raj Aether w grach Sun i Moon: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Aether_Paradise

Lusamine, Wicke, Faba: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/

Zdjęcie rodzinne: https://www.alola.pl/odc08/

By |2017-10-18T16:01:59+00:00Październik 18th, 2017|Baza Wiedzy|13 komentarzy

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Liczba wątków
9 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
6 Komentujący
NetaroDiamondTigeraKaroladminKilluś Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Jestem miłośniczką wrecz Lusamine, to moja ulubiona zła postać.
A wiecie, dlaczego stała się zła? Przez truciznę Nihelgo.

Karol
Gość
Karol

Tak sobię czytam ten artykuł i tak sobie myślę: “A jeszcze się okaże że w anime twórcy zrobią podobnie jak to było w grach pokemon sun i moon”

Gratulacje za ten artykuł Netaro, bardzo ciekawy artykuł, czyli widać że strona alola.pl, coraz bardziej się rozwija, podoba mi się to i to bardzo!!! ?

Killuś
Gość
Killuś

Świetny wpis ? Najbardziej ciekawi mnie kwestia; jak wprowadzą Lusamine i tak samo jak w grach jej mąż będzie martwy.

Hiveli
Gość
Hiveli

Mnie zastanawia, co to jest “conservation area” w raju aether. Są tam pokemony, i jakby sztucznie zrobione dla nich środowisko… O co w tym chodzi?