Ula’ula

Ula’ula (z jap. ウラウラじま Wyspa Ula’ula) jest jedną z czterech głównych wysp tworzących region Alola. Znajduje się na południowym wschodzie archipelagu. Bóstwem opiekuńczym Ula’ula jest trawiasto-bajkowy Tapu Bulu. Kahuną Wyspy jest Nanu. Źródło inspiracji stanowi wyspa Hawaiʻi, będąca częścią Hawajów. Jej oficjalnym kolorem jest czerwony. Stąd bierze się nazwa alolańskiej wyspy – “ʻUlaʻula” to w języku hawajskim “czerwony.”

Położenie Ula’ula w regionie Alola

Ula’ula w grach

Jest to czwarta wyspa Aloli, na którą przybywa główny bohater. Dostaje się tam wraz z Hau po wizycie w Aether Paradise. Dopływają do Malie City, czyli największej miejscowości na wyspie, po czym staczają walkę. Do tego, to tam główny bohater spotyka po raz pierwszy Samsona Oaka oraz Kapitan Acerolę, a także dowiaduje się więcej na temat legend regionu Alola.

Następnie rusza w kierunku Hokulani Observatory, po drodze mierząc się ponownie z Zespołem Czaszki. Po dotarciu na miejsce z Kukuiem, dowiaduje się o planie profesora, jakim jest utworzenie alolańskiej Ligi Pokémon na Mount Lanakila. Potem poznaje byłego Kapitana Molayne’a, który zarządza obserwatorium, a także alolańskim systemem przechowywania Pokémonów. Główny bohater stacza z nim walkę, po czym bierze udział w Próbie Sophoclesa, zdobywając elektryczny i stalowy Z-Kryształ, po czym wraca do Malie. Tam po raz pierwszy spotyka Guzmę – przywódcę Zespołu Czaszki, i walczy z nim. Potem udaje się w dalszą drogę, ponownie spotykając Hapu. Trenerka powierza mu Ride Pokémona – Mudsdale’a. Dalej napotyka Gladiona, który zdaje się znać Lillie.

Po dotarciu do ruin Tapu Village, odkrywa Ligę Pokémon Aloli, będącą w trakcie budowy. Odwiedza Aether House, gdzie spotyka Acerolę po raz kolejny. Kapitan zgadza się przeprowadzić swoją Próbę, co ma miejsce w opuszczonym Thrifty Megamarcie. Otrzymawszy Z-Kryształ typu duch, wraca do Aether House, gdzie odkrywa, że pewien Yungoos został uprowadzony przez Zespół Czaszki. Aby go odzyskać, główny bohater kieruje się do Po Town – siedziby organizacji. Po drodze otrzymuje Ride Pokémona – Sharpedo – od Grimsley’a z regionu Unova. Przemierza kilka dróg, a także Ula’ula Meadow. W wejściu do Po Town pomaga mu oficer Nanu. Na miejscu ponownie toczy bitwę z Guzmą, a także zdobywa Z-Kryształ typu robak. Udaje się uratować Yungoosa, a Nanu okazuje się być Kahuną wyspy.

Po powrocie do Aether House okazuje się, że w międzyczasie uprowadzona została także Lillie; porwała ją Plumeria z Zespołu Czaszki. Ponownie zjawia się Gladion, gniewając się na głównego bohatera i wyzywając go do walki. Następnie proponuje połączenie sił w celu uwolnienia Lillie, co kończy się zaplanowaniem akcji ratunkowej w Aether Paradise. Zanim główny bohater może wyruszyć dalej wraz z Hau i Gladionem, zjawia się Nanu. Odbywa się Wielka Próba Kahuny wyspy Ula’ula. Nagrodę stanowi Z-Kryształ typu mrok oraz aktualizacja paszportu.

Ula’ula w grach Sun i Moon

Wyzwanie Wysp na Ula’ula

Podobnie, jak pozostałe główne wyspy archipelagu, Ula’ula ma swój udział w Wyzwaniu Wysp. Naturalnie, posiada Kahunę – jest nim Nanu. Jednakże, jego kompetentność zdaje się wątpliwa – choć jego zadaniem jest opieka nad wyspą i jej mieszkańcami, wcale nie poradził sobie z Zespołem Czaszki, który miał tam nawet własne miasto. Nanu specjalizuje się w Pokémonach typu mrocznego, a jego faworytem zdaje się być alolański Persian. Poza dbaniem o Ula’ula, Kahuna ma swój zawód – jest policjantem. Jego posterunek znajduje się na Route 17. Nagrodą za zwycięstwo w Wielkiej Próbie Nanu jest Darkinium Z – mroczny Z-Kryształ. Do tego, Kahuna dostał propozycję dołączenia do Elitarnej Czwórki regionu Alola, lecz odrzucił ją.

Nanu w grach Sun i Moon

Co więcej, Ula’ula posiada dwóch Kapitanów – drugą największą liczbę po Akali. Pierwszym z nich jest Sophocles – ekspert w dziedzinie elektrycznych Pokémonów. To piąty z Kapitanów, którzy testują nasze umiejętności. Jego Próba odbywa się w Hokulani Observatory – obiekcie naukowym położonym na północy wyspy. W jej trakcie mierzymy się z Vikavoltem – Totem Pokémonem Sophoclesa. Nagrodę za jej ukończenie stanowi Electrium Z – elektryczny Z-Kryształ.

Sophocles w grach Sun i Moon

Drugim Kapitanem Ula’ula jest Acerola. Jej specjalność stanowią Pokémony typu duch. Choć w Aloli jest także siódma Kapitan, Acerola jest ostatnią spośród tych, którzy przeprowadzają własną Próbę. Ma ona miejsce w lokacji znanej jako Thrifty Megamart. Jest to opuszczony supermarket na południu wyspy. Totem Pokémon, z którym walczymy na koniec, to Mimikyu. Nagrodę za pomyślne ukończenie wyzwania stanowi Z-Kryształ typu duch. Do tego, Acerola jest członkiem Elitarnej Czwórki regionu Alola.

Acerola w grach Sun i Moon

Bóstwo opiekuńcze Ula’ula

Tak samo, jak reszta głównych wysp regionu, Ula’ula może pochwalić się Pokémonem-bóstwem opiekuńczym. Jest nim Tapu Bulu. Podobnie, jak reszta Tapu, boski strażnik Ula’ula ma dwa typy. Pierwszy to trawiasty, a drugi stanowi wspólny dla nich wszystkich bajkowy. Będąc jednym z czterech opiekunów wysp, Tapu Bulu jest potężny. Jego sanktuarium stanowią Ruins of Abundance, które znajdują się na pustyni w centrum wyspy. W grach Sun i Moon, Tapu wybiera Kahunę dla swojej wyspy. Bulu postanowił wskazać Nanu, który z kolei nie śmiał odmówić.

Tapu Bulu w grach Sun i Moon


Źródła grafik:

Położenie Ula’ula i Ula’ula w grach Sun i Moon: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Ula%27ula_Island

Nanu: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Nanu

Sophocles: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Sophocles

Acerola: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Acerola

Tapu Bulu: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Tapu_Bulu_(Pok%C3%A9mon)

By |2017-07-30T16:50:09+00:00Maj 25th, 2017|Baza Wiedzy|2 komentarze

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Liczba wątków
1 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
2 Komentujący
NetaroAnonimowy Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

chciałbym się dowiedzieć czy na stronie jest już artykuł o wyspie akala