W tym wpisie przedstawię wam wszystkie Pokemony Asha, jakie zdobył podczas swojej podróży przez dotychczasowe regiony. Trochę się tego nazbierało…

Przy sobie

W tym rozdziale zamieszczone będą Pokemony Asha, z którymi aktualnie podróżuje.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Pikachu Kanto Jest pierwszym Pokemonem Asha i przez całą jego podróż nie odstępuje go na krok.
Rowlet

Alola Jest pierwszym Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Alola. Większość czasu spędza śpiąc w jego plecaku.
Lycanroc Zmierzchu Alola Jest drugim Pokemonem Asha złapanym w regionie Alola. Rockruff Asha ewoluował podczas zjawiska Zielonego Błysku, co skutkowało zupełnie nową formą Lycanroka.
Torracat Alola Jest trzecim Pokemonem Asha złapanym w Aloli. Początkowo nieufny i zdystansowany, dał się jednak przekonać do chłopaka. Ewoluował podczas walki z Incineroarem Masked Royala.
Poipole Alola To czwarty Pokemon Asha złapany na Aloli. Poipole jest Ultra Bestią pochodzącą z Ultra Świata i zdaję się być zafascynowany Pikachu.

U Profesora Oaka

W tej sekcji przedstawię Wam Pokemony znajdujące się u Profesora Oak’a w Alabastii..

 

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Bulbasaur Kanto Bulbasaur jest jednym z najbardziej doświadczonych Pokemonów Asha. Na własne życzenie odmówił ewolucji w Ivysaura.
Charizard    Kanto    Charizard, zaraz po Pikachu, jest najpopularniejszym Pokemonem w posiadaniu Asha. Ewoluował dość szybko, przez co Ash początkowo nie potrafił nad nim zapanować.
Kingler    Kanto    Kingler był siódmym Pokemonem złapanym przez Asha i pierwszym, który zamieszkał z Profesorem Oakiem w Alabastii. Krabby przez całą jego podróż po Kanto nie był używany ani razu. Pierwszym jego występem była Liga Pokemon, w której od razu ewoluował.
 Muk    Kanto    Muk znany jest z przymilnego charakteru. Uwielbiał się tulić do Asha i innych.
 Tauros (x30)    Kanto    Asha złapał aż trzydzieści Taurosów w Safari Zone podczas podróży po Kanto, sprawiając problem z utrzymaniem tak licznej trzody Profesorowi Oakowi.
 Snorlax    Pomarańczowe Wyspy    Snorlax był drugim Pokemonem złapanym na Pomarańczowych Wyspach. Jego niepohamowany apetyt nie raz wpędził Asha w niemałe kłopoty.
 Heracross  

 Johto    Heracross Asha był pierwszym złapanym przez niego Pokemonem w regionie Johto. Szczególnie mocno lubił Bulbasaura, a zwłaszcza sok znajdujący się w jego bulwie.
Bayleef    Johto    Bayleef była drugim Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Johto. Oprócz wygrywania dla niego walk, bardzo mocno zabiegała o jego względy.
Quilava    Johto  Quilava był trzecim Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Johto. Ewoluował zaraz przed Ligą Sinnoh.
Totodile Johto Totodile był ostatnim ze starterów z Johto, który dołączył do Asha. W związku z zamieszaniem spowodowanym użyciem Lure Balli, Ash musiał stoczyć o niego pojedynek z Misty, który wygrał dzięki Bulbasaurowi.
Noctowl

Johto Noctowl Asha jest Błyszącym (Shiny) Pokemonem. Ash spotkał go w drodze do Goldenrod City podczas podróży po Johto. Był piątym Pokemonem złapanym przez Asha w Johto. Jest bardzo inteligentny, lecz bardzo mały.
Donphan Johto Ash wygrał Jajko Phanpy’egp w Ekstremalnym Wyścigu Pokemon, w którym on i jego Bayleef pokonali Gary’ego i Arcanine’a.
Swellow

Hoenn Taillow był liderem stada ptasich Pokemonów, które zaatakowało Asha i spółkę. Mimo przyjęcia na siebie wielu Thunderboltów Pikachu, nie zamierzał się poddać. Ash złapał go, by uchronić go przed poważnymi ranami.
Sceptile Hoenn Ash złapał Treecko, po tym jak pomógł mu ochronić jego dom na drzewie. Pokemon ten początkowo miał problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi. Szybko jednak się z tym uporał i stał się jednym z najsilniejszych Pokemonów Asha.
Corphish Hoenn Kolejny Pokemon z problemami społecznymi. Na przywitanie walił innych szczypcami i wykradał im jedzenie.
Torkoal Hoenn Prawdopodobonie jeden z najszybszych Pokemonów Asha. Trener kilkukrotnie przepędzał dręczące go Pokemony, a potem uciekał w popłochu. W końcu musiał zmierzyć się ze Steelixem, którego pokonał dzięki wskazówkom Asha.
Glalie Hoenn Snorunt sprawił Ashowi niemałych kłopotów. Najpierw ukradł jego odznaki, wyrzucając jedną po drugiej, chcąc zmusić Trenera do podążania za nim, po czym ten zgubił się w zamieci. Interwencja Snorunta pomogła spółce Asha odnaleźć go i uratować przed zamarznięciem.
Staraptor

 Sinnoh   Starly był pierwszym Pokemonem złapanym w Sinnoh. Podczas poszukiwań zaginionego Pikachu, Ash i Aipom wpadli na Starlyego, który po krótkiej walce został złapany i natychmiast użyty do poszukiwań.
Torterra

 Sinnoh   Turtwig z charakteru był bardzo podobny do Bulbasaura. Dbał o inne Pokemony, zapobiegał kłótnią. W pewnym momencie dbał też o zranionego przez Zespół R Pikachu, zaciekle walcząc z Ashem, którego miał za kolejnego złodzieja.
Infernape

 Sinnoh    Początkowo ten Pokemon był własnością Paula, który nie był z niego za bardzo zadowolony. Gdy Ash odkrył jak rygorystyczny trening serwował Pokemonowi Paul, postanowił go przygarnąć
Buizel Sinnoh Buizel to trzeci Pokemona złapany przez Dawn. Ash wymienił go za Aipoma, gdyż ten przejawiał wyjątkowe zainteresowanie Pokazami, a Buizel walkami.
Gliscor

Sinnoh Gligar bardzo bał się walk z innymi Pokemonami oraz wysokości, mimo bycia typem latającym. Nie potrafił poprawnie szybować, a ulubionym miejscem lądowania był Ash. Często popadał w płacz. Po ewolucji stał się bardziej pewny siebie.
Gible

Sinnoh Gible miał problemy z opanowaniem ataku Draco Meteor. Z pomocą Asha udało mu się wreszcie wykonać ten manewr przeciwko Zespołowi R, lecz potem rzadko kiedy był w stanie to powtórzyć. Jego nieudane Draco Meteory najczęściej trafiały Piplupa, co stało się swoistym Pokemonowym żartem.
Unfezant

Unova Jak to zwykle miało miejsce, Ash zwykle łapie latającego Pokemona na samym początku każdej generacji. Nie inaczej było z Pidove. Unfezant różni się wyglądem w zależności od płci. Pokemon Asha okazał się osobnikiem płci żeńskiej.. Oczywiście poza walkami, jej zadaniem było prowadzenie zwiadu z powietrza.
Oshawott Unova Początkowo należał do Profesor Juniper i był jednym z trzech starterów. Zszokowany wybraniem Snivy przez Tripa, zaczął podążać za Ashem, pozostając jednak w ukryciu. Konieć końców jednak dołączył do grupy Trenera.
Pignite

Unova Tepig został porzucony przez swojego Trenera i przywiązany do słupa. W końcu ktoś postanowił uwolnić Pokemona, ten jednak uciekł szukając dawnego Trenera. Z założonym “kagańcem” nie mógł jeść, przez co stał się bardzo wychudzony. Potem jednak trafił na Asha.
Snivy Unova Snivy sprawiała Ashowi mnóstwo problemów. Początkowo nie uznawała go za godnego siebie, większość jego Pokemonów padała ofiarami Attractu. Po udowodnieniu jej swojej wartości, Ashowi udało się ją złapać przy pomocy Pidove, która była odporna na Attract, ze względu na tę samą płeć.
Scraggy

Unova Ash otrzymał jajko Scraggiego od Kareny za pomocą rozwiązaniu konfliktu pomiędzy jej babcią Danielą oraz jej uczniami. Scraggy bardzo często szukał zaczepki u innych Pokemonów Asha.
 Leavanny

Unova Ash złapał Sewaddle w Bezkresnym Lesie. Początkowo Pokemon nie pałał szczególną przyjaźnią w stosunku do Trenera, jednak po kilku perypetriach i ocaleniu go przez Asha, postanowił mu zaufać, dając się złapać.
Palpitoad  

 Unova    Palpitoad przewodził grupie Tympole, gdy Ash i spółka wkroczyli na ich terytorium, w poszukiwaniu odtrutki na truciznę Foongusa. Został on pokonany w walce przez Oshawotta i złapany.
Boldore Unova Roggenrola wpadł na Asha zupełnie przypadkiem. Pokonał zarówno Oshawotta jak i Tepiga po czym uciekł. Następnie wraz z naszym bohaterem dał nauczkę Zespołowi R, uwalniając przy tym swoich pobratymców. Wyzwał wtedy Asha na rewanż i uległ przed Tepigiem, a następnie został złapany.
Krookodile

Unova Sandile za wszelką cenę chciał zawalczyć z Pikachu. Przebył ogromny kawał drogi, śledząc Asha. Zawsze coś jednak wchodziło mu w drogę i upragniona walka się oddalała. W miedzyczasie ewoluował w Krokoroka. W końcu zawalczył z Pikachu i przegrał o włos. Ash zaproponował mu dołączenie do zespołu.
Talonflame  

Kalos Fletchling kradnąc owoce Bonnie, zmusił ją do płaczu. Nie spodobało to się Froakie’mu Asha, który ruszył za nim w pościg. Po kilku przygodach z Beedrilami, udało mu się odnaleźć latającego Pokemona, którego pokonał, umożliwiając Ashowi złapanie go.
Hawlucha

Kalos Hawlucha był czempionem lasu, dbał w nim o pokój i porządek. Uwielbiał jednak walczyć w widowiskowy sposób, chciał kończyć wszystkie walki atakiem Flying Press, co mu nie wychodziło. Z pomocą Asha opanował tą trudną technikę i postanowił do niego dołączyć, zostawiając las pod opieką byłego czempiona, Machampa.
Noivern

Kalos Noibat wykluł się z jajka, znalezionego przez Hawluchę. Początkowo miał wielkie trudności z lataniem i był małym beksą. Po jakimś czasie jednak nauczył się poruszać w powietrzu, przy pomocy właśnie Hawluchy i Fletchindera.

Na treningu

Ta sekcja będzie dotyczyła Pokemonów, których Ash jest nadal prawowitym właścicielem, lecz zostały oddane pod opieką innego trenera. Niektóre mogą być wezwane w dowolnym momencie gdy zajdzie potrzeba.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Squirtle Kanto Squirtle powrócił do Brygady Squirtle’ów, ponieważ Ash uważał, że stary gang potrzebny jest Squirtle’owi bardziej niż on.
Primeape Kanto Ash oddał Primeape innemu Trenerowi by Pokemon mógł trenować do turniejów walczących Pokemonów.

Oddane

Na tej liście znajdą się Pokemony, które formalnie powróciły do natury.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika Opis
Butterfree

Kanto Butterfree był pierwszym Pokemonem złapanym przez Asha. Odszedł, zakochany w różowej Butterfree,
Pidgeot

Kanto Pidgeot był drugim Pokemonem złapanym przez Asha. Opuścił Asha by chronić inne  Pidgeye oraz Pidgeotty
Lapras

Pomarańczowe Wyspy Lapras był Pierwszym Pokemonem złapanym na Pomarańczowych Wyspach, na których służył grupie jako środek transportu. W drodze powrotnej do Alabastii, odnalazła go rodzina Laprasa, do której dołączył.
 Greninja

Kalos Greninja to pierwszy złapany Pokemon Asha w Kalos i jedyny dotychczas znany stworek potrafiący dokonać “fuzji” z Trenerem. . Odszedł by walczyć z pozostałościami złego planu Zespołu Flare.
Goodra Kalos Goodra był czwartym Pokemonem złapanym przez Asha w regionie Kalos. Powrócił do swoich rodzinnych stron by chronić słabszych przyjaciół.

Nieoficjalnie

Tutaj znajdziemy listę Pokemonów, które Ash miał przez chwilę, lecz oficjalnie ich nie złapał.

Nazwa Pokemona Typ Region Grafika  Opis
Haunter

Kanto Haunter towarzyszył Ashowi jedynie przez chwilę, był dość kapryśny i Trener nie za bardzo mógł na nim polegać. Pomógł mu wygrać walkę o odznakę z Sabriną.
Larvitar

Johto Larvitar był towarzyszem Asha w piątym sezonie Pokemon.
Solgaleo Alola Nebby Solgaleo anime.png Solgaleo został znaleziony przez Asha w swoim pierwszym stadium ewolucyjnym. Lillie nadała mu imię Nebby. Pokemon pomógł Ashowi i spółce ocalić Lusamine i zniknął bezpowrotnie.